PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Co ostatnio kupiliście na PS2? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Game Corner (https://playstationforum.pl/forum-game-corner)
+--- Wątek: Co ostatnio kupiliście na PS2? (/thread-co-ostatnio-kupili%C5%9Bcie-na-ps2)



RE: Co ostatnio kupiliście? - PaultheGreat - 06-02-2013

"Resident Evil 4" to jeden z najbardziej znanych tytułów wydanych na PS2, który przez jakiś czas znajdował się w orbicie moich zainteresowań. Ostatnio zastanawiałem się nad tym, żeby zamiast "Silent Hill 2" zakupić "Resident Evil 4" i właśnie od niego zacząć przygodę z survival-horrorami. Wiem, że nie jest to tytuł stricte survival-horrorowy, aczkolwiek myślę, że dobrze by było rozpocząć przygodę z tym gatunkiem od pozycji przystępniejszych dla zielonego w temacie. W każdym razie gratuluję zakupu.

PS. Moim zdaniem zakupiony egzemplarz prezentuje się bardzo dobrze w opakowaniu Platinum i co więcej zaryzykowałbym stwierdzenie, że wygląda lepiej od wydania premierowego.


RE: Co ostatnio kupiliście? - Mr.Q - 06-02-2013

Ech Tongue Czekam aż kupisz ten Silenta i czekam, po drodze Midnight Club, Brothers in Arms, teraz RE4 Tongue Nie narzucam ci nic, ale RE4 to właśnie typowa strzelanina.
Te nasze blaty rzeczywiście identyczne. I owszem, ta gra w Platynce nie wygląda źle.


RE: Co ostatnio kupiliście? - piotros - 06-02-2013

(06-02-2013, 19:33)PaultheGreat napisał(a): [..]Ostatnio zastanawiałem się nad tym, żeby zamiast "Silent Hill 2" zakupić "Resident Evil 4" i właśnie od niego zacząć przygodę z survival-horrorami.[..]

A ja Ci proponuję zacząć od SH2... Smile Co prawda w RE4 jeszcze nie grałem, ale w SH2 masz możliwość wyboru poziomu trudności, więc na pewno dobierzesz go do swoich umiejętności... Smile


RE: Co ostatnio kupiliście? - PaultheGreat - 06-02-2013

Ogranie serii "Silent Hill" i zapoznanie się z gatunkiem survival-horrorów określiłem mianem priorytetu długoterminowego, dlatego też po drodze trafiły mi się inne tytuły. Na chwilę obecną nie jestem w stanie wskazać jaki tytuł upoluje w następnym miesiącu, ale nie sądzę, że będzie to "Silent Hill". Przede wszystkim spowodowane jest to aspektem finansowym (na szybko przejrzałem Allegro i widzę jedynie egzemplarze specjalne/kolekcjonerskie, które kosztują więcej niż 40 zł). Myślę, że gdy wpadnie do mojej kieszeni trochę więcej gotówki (np. na urodziny), to przeznaczę ją na kupno tego tytułu. Uprzedzam propozycję - przerobienie konsoli nie wchodzi w grę. Wink Oprócz aspektu finansowego, biorę też pod uwagę rozczarowanie związane z "Metal Gear Solid 3: Snake Eater".


RE: Co ostatnio kupiliście? - piotros - 06-02-2013

(06-02-2013, 20:52)PaultheGreat napisał(a): [..]Przede wszystkim spowodowane jest to aspektem finansowym (na szybko przejrzałem Allegro i widzę jedynie egzemplarze specjalne/kolekcjonerskie, które kosztują więcej niż 40 zł).[..]

Jak już będziesz kupował, to poczekaj na wersję Director's Cut, niby są drogie na Allegro, ale czasami można trafić poniżej 40 zł, a w sumie masz to samo co zwykłe SH2 + dodatkowy scenariusz z Marią, no i dodatkowe zakończenia... Smile


RE: Co ostatnio kupiliście? - Mr.Q - 06-02-2013

Cytat:Oprócz aspektu finansowego, biorę też pod uwagę rozczarowanie związane z "Metal Gear Solid 3: Snake Eater".
To znaczy? Że Konami jako wspólny producent?


RE: Co ostatnio kupiliście? - PaultheGreat - 07-02-2013

Miałem na myśli to, że biorę pod uwagę ewentualne rozczarowanie "Silent Hillem". Nigdy nie miałem styczności z tym gatunkiem, więc nie wiem właściwie co mnie czeka, ponieważ stąpam po nieznanym gruncie.

PS. Nie wiedziałem, że "Silent Hill" jest produktem Konami. Smile


RE: Co ostatnio kupiliście? - Mr.Q - 07-02-2013

No jest, a kto jak kto, ale Japończycy na horrorach znają się jak mało kto... Twoje obawy są bezpodstawne, no ale... Wink


RE: Co ostatnio kupiliście? - Kratos - 07-02-2013

Mr.Q napisał(a):Nie narzucam ci nic, ale RE4 to właśnie typowa strzelanina.

Nie będę wchodził w polemikę wałkowaną już tyle razy, to znaczy czy Resident Evil 4 to jeszcze horror czy już strzelanka, ale fakt faktem, że mroczna aura w tej grze to jeden z jej głównych elementów. Pewnie na zaznajomionych czy przyzwyczajonych do dużej dawki strachu (można się do strachu przyzwyczaić?) ta gra nie zrobi większego wrażenia, jeżeli chodzi o element strachowy, ale to wciąż jedna z najlepszych gier na PS2 pod względem gameplayu. Fabuła to kpina, ale można się przyzwyczaić. No i ma niezapomniany moment z helikopterem ;)


RE: Co ostatnio kupiliście? - paulps2 - 10-02-2013

Odpowiadam na pytanie co ostatnio kupilem: ostatnio kupilem playstation 3 Big Grin slim 320 gb.