PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszelkie problemy ze Swap Magic - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszelkie problemy ze Swap Magic (/thread-wszelkie-problemy-ze-swap-magic)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: Wszelkie problemy ze Swap Magic - Bart - 24-08-2012

Nie rozumiem do konca. Ale jak zdejmiesz calkiem blokade, to nie pojdzie. Wystarczy oryginalna gra i kopia moze byc na podmianke.


RE: Wszelkie problemy ze Swap Magic - piotros - 24-08-2012

(24-08-2012, 03:33)Bart napisał(a): Nie rozumiem do konca. Ale jak zdejmiesz calkiem blokade, to nie pojdzie. Wystarczy oryginalna gra i kopia moze byc na podmianke.

SingStar ma możliwość zmiany płyty w trakcie grania, np. uruchamiasz grę z SingStar Queen, a po chwili chcesz śpiewać piosenki z SingStar ABBA, w tym celu nie musisz wyłączać konsoli i ponownie uruchamiać z nową płytą. Można wcisnąć przycisk (chyba SELECT) wymienić płytę i śpiewać piosenki z SingStar ABBA.
Tak samo powinna działać podmiana płyt na PS3, gdzie można śpiewać piosenki z płyt z PS2... Smile
Mam nadzieję, że teraz jest jaśniej.

No i ja zacząłem się zastanawiać, czy jak zdejmę blokadę, to czy zadziała podmiana na kopię gry. Na oryginał zakładam, że zadziała bez problemów.
No i żeby nie było łatwo, to kopia może być PAL i NTSC...
Pewnie niedługo z ciekawości sprawdzę doświadczalnie...


RE: Wszelkie problemy ze Swap Magic - Draco - 24-08-2012

Sprawdź ja też jestem bardzo ciekawy jak to wyjdzie. Gra mimo wszystko może w jakiś sposób chcieć sprawdzić oryginalność nowego nośnika.


RE: Wszelkie problemy ze Swap Magic - Bart - 24-08-2012

Watpie, ale mozesz sprobowac, bo troche dziwne,ze tak mogloby sie stac.


SingStar zmiana płyty - piotros - 29-08-2012

Dzisiaj udało mi się sprawdzić czy działa zmiana płyty na kopię.
Wynik jest niestety negatywny dla obu wersji kopii PAL i NTSC.
Działa zmiana płyty tylko na oryginał.


RE: Wszelkie problemy ze Swap Magic - mikolaj238 - 13-11-2013

Witam, jestem świeżo upieczonym posiadaczem ps2 w wersji slim i na samym początku mam problem. Dostałem do niej swap magica, z tym ze blokady są jakieś cudaczne (wkład od długopisu, drucik oraz drucik zakończony blaszką) i powypadaly. Moje pytanie jest takie, czy da sie coś zrobić aby konsolka działała normalnie, tj. bez tych blokad czyli wkładam płytę z sm i później zamieniam na pirata, czy muszę robić te śmieszne blokadki.
I nie bardzo wiem czy to ma jakiś związek ale bez tych blokad płyta nie rusza a laser stoi w miejscu. Przy 67 próbie wsadzenia blokad na miejsce tez nic. Przy starcie slychać tylko wiatraki i nic po za tym. Prosil bym o jakąś pomoc. Jeśli był podobny temat to z góry przepraszam.


RE: Wszelkie problemy ze Swap Magic - JaDCorbeN - 13-11-2013

Blokady jak sama nazwa pokazuje blokują czujniki otwarcia klapy, a co za tym idzie dają Ci możliwość podmiany płytki bez informowania PS2 że właśnie otworzyłeś klapkę.
Przy SM nie da się tego ominąć natomiast jest sporo informacji u wujka google jak można sobie samemu przygotować takie blokady w przypadku ich utraty.
np.:
http://www.youtube.com/watch?v=0SLIfMG4HIQ


RE: Wszelkie problemy ze Swap Magic - piotros - 13-11-2013

Jeszcze wszystko zależy jaki kolega ma model konsoli Slim, bo w przypadku modelu 9000x wystarczy zablokować czujnik otwarcia klapki nad włącznikiem konsoli i to SM będzie działał... Smile
W innych modelach trzeba było blokować pozostałe 2 czujniki.


RE: Wszelkie problemy ze Swap Magic - mikolaj238 - 14-11-2013

A czy bez żadnych blokad po zamknięciu klapki laser powinien być słyszalny? Pisałem do faceta w tej sprawie a on mi powiedział że mogła spaść jakaś sprężynka i trzeba by było rozebrać konsolke i zobaczyć. Możliwe to panie/panowie?


RE: Wszelkie problemy ze Swap Magic - Szymon - 14-11-2013

mikolaj238 napisał(a):A czy bez żadnych blokad po zamknięciu klapki laser powinien być słyszalny?

Dokładnie tak powinno być.

mikolaj238 napisał(a):Pisałem do faceta w tej sprawie a on mi powiedział że mogła spaść jakaś sprężynka i trzeba by było rozebrać konsolke i zobaczyć.

Mamy rozumieć, że bez blokad po włożeniu płyty i zamknięciu klapki nic się nie dzieje?? Sprężynka niewiele ma tutaj wspólnego.