PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wszelkie problemy ze Swap Magic - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Wszelkie problemy ze Swap Magic (/thread-wszelkie-problemy-ze-swap-magic)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


Blokada C w Magic keys - Dee Jay - 26-08-2011

Witam

Mam pytanie dotyczące blokadek MAgic Keys 4w Swap Magic 3.8 a dokładniej blokadki C tej co jest przy lewym zawiasie klapki. Do czego ona służy i czy można się bez niej obyć? Miałem chwilowo wyjęte blokadki i blokada C gdzieś mi się zawieruszyła. Pozostała mi tylko ta przy guziku on/off i ta obok lasera. O dziwo mimo że zainstalowane są tylko 2 blokady to jak zmieniam płytę ze Swap Magica na jakaś inną, zamykam klapkę to wszystko się uruchamia i działa jak trzeba. Nie ma wpływu czy gram z otwartą czy zamkniętą klapką.

Czy to jest normalne że wszystko tak działa tylko przy 2 blokadach czy coś się mogło chwilowo zablokować że działa jak trzeba.



RE: Wszelkie problemy ze Swap Magic - Draco - 29-08-2011

Pod blokadą C jest czujnik otwarcia klapy bardzo podobny do tego przy przycisku Power/Reset. Prawdopodobnie od długiego używania Swapa przycisk po prostu się zaciął i konsola myśli że jest cały czas wciśnięty. Może zostanie tak już na zawsze, a może któregoś razu odskoczy z powrotem i trzeba będzie znów użyć blokady. Jeżeli zgubiłeś blokadę jedynym sposobem jest zaklejenie czujnika taśmą. W tym celu musisz rozkręcić konsole i kawałkiem taśmy zakleić czujnik gdy ten będzie wciśnięty. Nie skręcaj od razu obudowy, najpierw sprawdź czy działa. Ja mam w ten sposób zrobione zaślepki u siebie, zamiast blokady 3 mam taśmę, blokada 2 to wtyczka typu chinch ( wystarczy włożyć w dziurkę nad hamulcem aby ten sam się cofnął Smile ), blokada 1 to kawałek papieru i taśma (blokady czujników są potrzebne przy FMCB do uruchamiania kopii zapasowych gier z Playstation 1 )


RE: Wszelkie problemy ze Swap Magic - GraX - 23-11-2011

Witam

Mam swap magica w wersji 3.0 jak mam wypalic pliki potrzebne to zrobienia mcboota aby odpalic je przez swapa? Bo normalnie nagrane plyta nie chce ruszyc ;/


RE: Wszelkie problemy ze Swap Magic - Gaijin - 30-01-2012

Mam scph 70004 ss tzn srebrny slim i mam taki problem jak mam wypaloną płytę mniej więcej do połowy tzn do połowy płyty to gra śmiga bez zarzutu a jak już zajmuje całą płytkę to zaczynają się problemy muli staje na loadingach itp po prostu nie da się grać myślę że to musi być wina modelu konsoli lub lasera niewiem mój swap to 3.6 jeżeli ktoś zna ten problem to niech da znać


RE: Wszelkie problemy ze Swap Magic - piotros - 22-08-2012

Mam problem z oryginalną grą na 2 płytach CD pod PS1 - Star Wars Rebel Assault II.
Grałem sobie w nią dzisiaj i przy, chyba 7 rozdziale poprosiło mnie o zmianę płyty na 2 no i tutaj nastąpił problem, gdyż po włożeniu płyty nic się nie zmieniło, nadal widniał ekran, żeby włożyć drugą płytę.
Mam założoną blokadę przy przycisku POWER, a dwóch pozostałych nie mam założonych.
Po otworzeniu klapki w momencie jak prosi o zmianę CD, płyta się kręci. Zatrzymuję ją na siłę, zmieniam CD i zamykam klapkę. Potem wciskam różne przyciski na padzie, ale nie działa.

Co można zrobić, żeby pograć w gry na więcej niż 1 nośniku z założoną blokadą?
Domyślam się, że najprościej jest wyjąć blokadę, tylko że ja jej nie zakładałem i nie do końca wiem jak to zrobić, a poza tym po pewnym czasie blokada zacznie się wyrabiać i może przestać działać.


RE: Wszelkie problemy ze Swap Magic - Draco - 23-08-2012

Gier wielopłytowych na PS1 nie zmieniało się w locie. Tuż przed końcem pierwszej płyty jest save, zapisujesz grę, wyłączasz konsolę, uruchamiasz CD2 tak jak uruchomiłeś CD1 i działa.


RE: Wszelkie problemy ze Swap Magic - piotros - 23-08-2012

(23-08-2012, 07:37)Draco napisał(a): Gier wielopłytowych na PS1 nie zmieniało się w locie. Tuż przed końcem pierwszej płyty jest save, zapisujesz grę, wyłączasz konsolę, uruchamiasz CD2 tak jak uruchomiłeś CD1 i działa.

A to ciekawe.
Przed pojawieniem się informacji o zmianie płyty, wydawało mi się, że nie miałem możliwości zapisu. Spróbowałem oczywiście wyłączyć konsolę, włożyć drugą płytę i uruchomić, ale po starcie, prosił tym razem o włożenie płyty nr 1, dlatego wywnioskowałem, że trzeba ją zmienić przy uruchomionej konsoli.
Spróbuję dzisiaj jeszcze raz dojść do momentu, gdzie gra prosi o płytę nr 2 i może da się gdzieś zapisać, chociaż żaden przycisk nie reagował i nie dało się wybrać menu.


RE: Wszelkie problemy ze Swap Magic - Sandinista - 23-08-2012

Są przypadki (Metal Gear Solid, chyba nawet Fear Effecty choć co do tego nie jestem pewny), gdzie zmiana płyty nie wiąże się z resetem konsoli. Gdy dochodzimy do końca pierwszego nośnika pojawia się komunikat, aby zmienić dysk na drugi. Pierwsza płyta wtedy przestaje się kręcić, otwieramy normalnie klapkę, wkładamy drugi dysk i naciskamy start. Gra się wczytuje i gramy dalej. Spróbuj wyjąć tę blokadę i wymień płyty, gdy poprosi Cię o to konsola, tym bardziej, że grę masz oryginalną.


RE: Wszelkie problemy ze Swap Magic - Draco - 23-08-2012

Aby konsola rozpoznała, że klapa jest otwarta wystarczy zdjęcie jednej z dwóch blokad (blokada przy zawiasie lub blokada przy przycisku Power/Reset).


RE: Wszelkie problemy ze Swap Magic - piotros - 23-08-2012

Blokadę przy przycisku POWER wyjąłem i gra zadziałała pięknie... Smile
Po pojawieniu się komunikatu o włożeniu dysku 2, otworzyłem klapkę, włożyłem dysk 2, zamknąłem klapkę i gra sama wykryła, że ma nową płytę i potem już dalej poszło... Smile

Przy okazji zacząłem się zastanawiać, czy jak wyjmę tę samą blokadę, uruchomię oryginalnego SingStara i wybiorę opcję zmień płytę i zamiast oryginału włożę kopię, to czy to zadziała?
Chyba będę musiał następnym razem to sprawdzić... Smile