PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Czy warto kupić te konsole? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Czy warto kupić te konsole? (/thread-czy-warto-kupic-te-konsole)



RE: Czy warto kupić te konsole? - JaDCorbeN - 04-08-2012

tia mam na oku serie 77003 i chyba ta wygra Big Grin


RE: Czy warto kupić te konsole? - Kratos - 04-08-2012

Moim zdaniem to nie są jakieś kolosalne różnice między poszczególnymi wersjami. Większą uwagę zwracałbym na stan konsoli w opisie czy jej staż, o ile jest uwzględniony. Jak w miarę świeża konsola i będziesz o nią dbał to myślę, że posłuży ci wiele długich lat.


RE: Czy warto kupić te konsole? - JaDCorbeN - 04-08-2012

A jest jakaś możliwość ropoznania konsoli bez naklejki (jaki model)?


RE: Czy warto kupić te konsole? - Draco - 04-08-2012

Z zewnątrz nie ma takiej możliwości, tylko po płycie głównej. Różnica jest jedynie pomiędzy 7xxxx i 9xxxx, dziewiątki mają front bez tych specyficznych "żeberek" jak w kaloryferze.

Do normalnego użytkowania nie polecam serii FAT. Slimy pomimo że są mniejsze wcale nie mają gorszego chłodzenia (no może z wyjątkiem 7000x). Moja 77004 potrafiła chodzić przez 3 dni non stop gdy zapomniałem ją wyłączyć i działa nadal, to chyba najlepiej świadczy o wytrzymałości tych konsol. Oczywiście trzeba zachować taką samą zasadę jak w przypadku wszystkich konsol, czyli zapewnienie dobrego przepływu powietrza.


RE: Czy warto kupić te konsole? - JaDCorbeN - 04-08-2012

Jutro zamawiam: jeszcze się zastanawiam nad srebrną Big Grin Ale mam już na oku 77003 lub 77004 te 79xxx ciężko dostać Smile
Niedługo powitacie mnie w gronie PS2 Owner Big Grin
Kurcze trochę odwrotnie zrobiłem najpierw PS3 a teraz PS2 (PS1 gdzieś tam w planach Big Grin)


RE: Czy warto kupić te konsole? - Draco - 04-08-2012

Srebrne bardzo, ale to bardzo mocno się rysują podczas gdy na czarnych właściwie nie widać upływu lat.


RE: Czy warto kupić te konsole? - MARCIN - 05-08-2012

Draco nie możesz powiedzieć że fat nie ma lepszego chłodzenia popatrz się na wnętrze fata i slima. No sam miałem mojego fata srebrnego i muszę powiedzieć że się rysuje no ale jak się nic z nią nie robi to wygląda dużo ładniej niż czarna


RE: Czy warto kupić te konsole? - Draco - 05-08-2012

Nie możesz powiedzieć że Slim ma gorsze chłodzenie. Popatrz na płytę główną i technologie wykonania obu konsol. Slim to nie jest płyta główna z FATa wciśnięta w małą obudowę. Jest to zupełnie inna płyta główna zrobiona specjalnie do tak małej obudowy i uwierz mi sprawdza się to naprawdę świetnie bez dodatkowego chłodzenia itp. rzeczy. PS2 Slim to jedna z najlepiej zaprojektowanych konsol w historii, moim zdaniem kompaktowością może dorównywać mu jedynie Dreamcast, choć ten jest trochę większy i głośniejszy.

Rysy na srebrnej konsoli pojawiają się od zwykłego wycierania kurzu, a nie powiesz mi chyba że u Ciebie nie występuje takie zjawisko jak kurz.


RE: Czy warto kupić te konsole? - MARCIN - 06-08-2012

ja nie mówie że slim się grzeje ale fat ma zdecydowanie większe chłodzenie. A że slim się rysuje przy wycieraniu kurzu to nie zauważyłem przynajmniej mój fat się nie rysował


RE: Czy warto kupić te konsole? - Draco - 06-08-2012

Krys, tak czy siak powiem Ci, że cena jest adekwatna do zestawu.

MARCIN, FAT ma większe chłodzenie bo i ciepła musi więcej odprowadzić. Większe chłodzenie będzie robiło co najwyżej więcej hałasu poprzez zwiększoną przepustowość wentylatora. Samo posiadanie większego chłodzenia nie jest argumentem przemawiającym za FATami.