PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Czy warto kupić te konsole? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Czy warto kupić te konsole? (/thread-czy-warto-kupic-te-konsole)



RE: Czy warto kupić te konsole? - Benet - 22-05-2011

Tak, wskakuje mi zero wyników na obydwu. Albo nie umiem szukać albo faktycznie nie ma Wink


RE: Czy warto kupić te konsole? - Zielony34 - 23-05-2011

może być tak że kupisz modbo 760 a po wlutowaniu i odpaleniu okaże się że to Matrix [; Loteria, to są podróbki oryginalnych chipów, lecz z tym samym softem.


RE: Czy warto kupić te konsole? - jupia12345 - 26-06-2011

czym rozni sie srebna konsola ps2 slim od czrnej i czy bialom da sie przerobic free mc boot


RE: Czy warto kupić te konsole? - Bart - 26-06-2011

Kolorem. "Białą" owszem, da się przerobić.


Czy warto kupić PS2(w moim przypadku) ? - at-clan - 01-08-2011

Witam,

po kilku latach wygrzebałem wysłużonego PSXa i czar starych gier powrócił Smile
Konsola jest uszkodzona, gry działają wyłącznie, jeśli konsola jest ustawiona w pionie(nie wszystkie działają). Ponieważ chciałbym sobie od czasu do czasu pograć w stare tytuły to postanowiłem kupić nową konsolę. Trafiłem na forum i mam duży problem co wybrać: PSX, PS One czy PS2? Mam kilka tytułów z PSX, w które będę grać zawsze, niestety wszystko to piraty(CTR; Crash 1,2,3; THPS 1,2,3; Rayman). Jeśli brałbym PS2 to grałbym w nowe tytuły, ale główny cel zakupu konsoli to stare gry. Jeśli nie PS2 to co będzie lepszym, bardziej przyszłościowym(mam na myśli żywotność lasera) zakupem: PSX czy PS One ?
Stąd pytanie do forumowiczów, co w moim przypadku będzie najlepszym wyborem ?


RE: Czy warto kupić PS2(w moim przypadku) ? - Draco - 01-08-2011

To wszystko zależy od zasobności portfela. Jeśli z kasą trochę cienko to wystarczy wymiana lasera w starej konsoli i można grać. Można też pokusić się o kupno drugiej z działającym laserem, w tym wypadku polecam PSOne, nowsza konstrukcja i wydaje mi się że lepiej dopracowany laser chociaż laser w Playstation 1 należy do gatunku trudnych do wykończenia. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest zakup PS2 i granie w nowe i stare gry. Pamiętaj jednak że w przypadku zakupu PS2 najlepiej kupić cały komplet (konsola+oryginalny DualShock2 + zasilacz + kabel najlepiej EURO) podczas gdy w przypadku PSOne możesz odpuścić sobie kupno pada i kabla video które już masz. Kupując PS2 musisz też zastanowić się nad tym czy będziesz grał w kopie zapasowe z Playstation 1 na PS2. Jeżeli tak to masz 3 opcje:

1. Chip - nie zależnie od tego czy gra jest z PS1 czy z PS2 wystarczy nagrać grę na płytę i już można grać
2. Swap Magic + blokada czujników otwarcia klapy - jedna płyta Swap Magic jest dla DVD druga dla CD, wkładasz najpierw Swapa potem jak konsola Ci powie, podmieniasz przy otwartej klapie płytę i grasz, jedyny sposób gry na kopiach na konsolach SCPH-90000x bez utraty gwarancji (oprócz kilku serii ale nie zawracajmy sobie tym teraz głowy ponieważ te serie są już niemal nie do zdobycia jako fabrycznie nowe sztuki)
3. FMCB + ESR (gry dla PS2) + PSXLAUNCHER (gry dla PS1) + blokada czujników otwarcia klapy (gry dla PS1) - gry dla PS2 patchujesz przed nagraniem programem ESR Patcher (trwa to około 2 sekund), nagrywasz, wkładasz płytkę i grasz. Gry na PS1 nagrywasz na CD, odpalasz na konsoli PSXLOADER'a z włożoną oryginalną grą z PS1 (jakakolwiek gra więc można kupić byle co działającego na allegro za 2 złote), czekasz aż płyta stanie, zamieniasz ją na kopie gry z PS1, dusisz X i grasz.

Ja prywatnie używam 3 opcji zarówno do grania w kopie gier z PS2 jak i z PS1

Wybór należy do Ciebie


RE: Czy warto kupić PS2(w moim przypadku) ? - at-clan - 01-08-2011

Najbardziej skłaniam się ku opcji PS One - dokupiłbym sobie dodatkowy pad(w starym muszę gumki od strzałek poprawić) i może kartę pamięci bo na starej już mam 2 sloty wolne. Czy w tej opcji(PS One) mam szukać określonych modeli czy nie, na coś zwracać uwagę?
Natomiast jak wyglądają koszty zakupu PS2(skłaniałbym się ku nowemu), z dodatkowym padem, kartą pamięci wraz z zamontowaniem porządnego chipa?

P.S.
Czy prawdą jest, że gry z PS1, w dodatku piraty powodują powolne uszkodzenia lasera w PS2?


RE: Czy warto kupić PS2(w moim przypadku) ? - Draco - 01-08-2011

Nowa PS2 to wydatek około 300-400 złotych. Na allegro nie widzę żadnej nowej z chipem więc trzeba będzie zamontować chip, u mnie w mieście kosztuje to 90zł i 4 godziny czekania. Pamiętaj że po zamontowaniu chipa tracisz gwarancję na konsolę!

Playstation 1 kupisz już od 40-50zł nie przerobioną a przerobiona około 100zł. Przed chwilą widziałem na allegro PSOne z padem, kartą, kablami za 60zł więc niewiele. Niestety nie orientuje się ile kosztuje montaż chipa w PS1, za to sam chip kosztuje na allegro 6zł.

Z laserem w PS2 jest tak że chyba wszystko go uszkadza Smile Jednak zużycie lasera jest większe gdy płyty z których korzystamy są porysowane lub nośniki są niskiej jakości i jest to niezależne od tego czy gramy właśnie na oryginalne czy na kopii.


RE: Czy warto kupić PS2(w moim przypadku) ? - at-clan - 01-08-2011

Zastanowię się pomiędzy nowym PS2 a PS One, ale chyba po prostu zacznę szukać PS One bo koszty są znacznie mniejsze. Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia: PS One jest lepiej kupić przerobioną czy nie i samemu przerabiać? Wydaje mi się, że te nieprzerobione będą mnie "zgrane" natomiast słyszałem opinie, że nie jest zbyt dobrze przerabiać konsoli, która wcześniej była używana tylko na oryginalnych grach bo to wpływa na laser?


RE: Czy warto kupić PS2(w moim przypadku) ? - Draco - 01-08-2011

To są zwykłe przesądy. Możesz przerabiać każdą konsolę do której tylko masz chip. Ja preferuje kupowanie konsoli już przerobionej ponieważ ja osobiście słabo lutuje, a i nakłonienie kogoś do wlutowania chipa jest dość kłopotliwe w moim przypadku.

Kupując nie przerobioną konsolę jest większe prawdopodobieństwo że trafisz na egzemplarz z mało zużytym laserem, chociaż to i tak cały czas jest loteria ponieważ poprzedni właściciel mógł np non stop grać na tych samych porysowanych oryginałach lub mieć dzieci które wkładając kanapkę do konsoli sprawdzały czy włączy się ich ulubiona gra. Kupowanie używanego sprzętu to zawsze loteria więc nie ma się za bardzo co tym przejmować tylko szukać wizualnie najbardziej zadbanej konsoli od człowieka który sprzedał już kilka egzemplarzy.