PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Czy warto kupić te konsole? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Czy warto kupić te konsole? (/thread-czy-warto-kupic-te-konsole)



RE: Czy warto kupić te konsole? - adasq - 12-12-2010

Wg mnie to nie opłaca się, za ta cene możesz poszukać ostatniego modelu a nie pierszęgo slima w którym występowały awaryjne zasilaćze i podobno lasery potrafiły się psuć


RE: Czy warto kupić te konsole? - PieQuo - 24-01-2011

Jest sprawa... Czy opłaca się kupić od kumpla Slima (starą wersję, nie wiem dokładnie którą) z kablami, ale głowica do wymiany, za 100zł.? Dorzucić 30złotych na nową głowicę lasera i sprzedać za te... 190 złotych..?


RE: Czy warto kupić te konsole? - Bart - 24-01-2011

Zobacz.

Kupujesz PS2 za 100zł do tego głowice za 30 zł.

Wiec wszystko to kosztuje 130 zł.

Sprzedajesz to za 190 zł.

Masz 60 zł dla siebie.

To Ty musisz zdecydować, czy warto takie coś za 60 zł robić. Wink


RE: Czy warto kupić te konsole? - PieQuo - 24-01-2011

Dobra... Sprawa nieważna ;]
Właśnie się dowiedziałem, że konsola spadła mu z szafy...
Klapka złamana... zaślepki wypadły wszystkie.. xD
Szkoda gadać ;p Tyle z mojego "interesu"


RE: Czy warto kupić te konsole? - abcede - 29-01-2011

No cześć. Wink

Zastanawiam się jak to napisać, żeby Was zainteresować (nie wszystkim się to udaje ;p). Może tak: jestem zainteresowany kupnem używanej konsoli PlayStation 2. Swego czasu zraziłem się bardzo do 'zakupów' przez internet i odruchowo kupuję wszelkie fanty nowiuśkie i osobiście. Tym razem chcę zaryzykować - raz, że fundusze są bardzo ograniczone, a dwa - oferta w sklepach nie jest zbyt atrakcyjna. ~399zł za "suchą" PS2 Slim - bez karty pamięci, drugiego pada, czy jakiejkolwiek gry. Osobiście mam do przeznaczenia 250-280zł, w każdym razie do 300zł chciałbym (a raczej muszę) się razem z wysyłką wyrobić. Na allegro dostaję oczopląsu od ofert z pozoru fantastycznych. I w tym momencie wkraczacie, mam nadzieję, Wy. Wink

Generalnie warunkiem jest konsola+karta pamięci+jakieś gry (choć niekoniecznie, bo mam na oku parę konkretów, które mógłbym ewentualnie dokupić). Oczywiście najważniejsza jest żywotność - chcę się cieszyć zakupem jak najdłużej. Pytanie: jakie przyjąć kryteria w poszukiwaniach? Jaki model? Jakie oferty od razu odrzucać?

Bardzo proszę o pomoc. Wierzę, że wspólnymi siłami uda mi się zrobić interes życia. Wink


RE: Czy warto kupić te konsole? - szczur - 30-01-2011

Powiem tak ja dla GT4 i GT3 kupiłem ponownie konsolę ale teraz PS2 FAT radziłbym najpierw poczytać dokładnie o modelach jest tego sporo ale warto aby sie nie naciąć i skłaniał bym Cię do zainteresowania się właśnie typem FAT czyli grubą po za tym od razu kupuj sobie Freemcboot przyda się na alledrogo za 35pln razem z innym oprogramowaniem do oglądania filmów z usb. Jak coś mogę pomóc przeszedłem to nie dawno i jestem zadowolony pozdrawiam. Koszt mojej grubaski przez alledrogo to 199pln do tego 2 x pad i extra 2 szt gier GT4 i tekken ta ostatnia mnie nie interesuje. pisz jak coś to pomogę.


RE: Czy warto kupić te konsole? - anemek - 30-01-2011

Konsole będziesz przerabiał, czy może będziesz grał na oryginałach?


RE: Czy warto kupić te konsole? - abcede - 30-01-2011

Będę grał na oryginałach. Wink

@szczur: właśnie się zastanawiam czy FAT, czy Slim. Znajomi radzą Slim, w internecie już różnie bywa. Jakie wady/zalety ma jedno i drugie?


RE: Czy warto kupić te konsole? - Realinho - 31-01-2011

Slim ma przykładowo taką wadę,mniejsze wywietrzniki,w "Facie" mamy natomiast duży wiatrak,w wersji slim mamy klapę,w facie tackę,która moim zdaniem jest bezpieczniejsza,także możemy podczepić do niego dysk twardy.Słyszałem gdzieś że w slimie także mamy taką możliwość,lecz jest zapewne ona mniej wygodna.Dodam jeszcze że w slimach łatwiej jest zainstalować Swap Magic,ponieważ nie musimy rozkręcać sprzętu.

Pozdrawiam


RE: Czy warto kupić te konsole? - Piterixos - 31-01-2011

Real a nie jest jeszcze czasem tak że w przypadku Slima tańsza jest wymiana np Lasera?