PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Czy warto kupić te konsole? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Czy warto kupić te konsole? (/thread-czy-warto-kupic-te-konsole)



RE: Czy warto kupić te konsole? - kacper133 - 05-12-2009

Witam, zastanawiam się nad kupnem ps2 i w związku z tym mam parę pytań:
1. Czy jeśli kupię nową ze sklepu to czy będę mógł ją przerobić, tak żeby działały kopie zapasowe?
2. Jeśli tak to czy będę mógł przerobić samemu w domu za darmo czy konieczny jest serwis lub dokupienie jakichś chipów czy kart?
3. Czy ps2 i ps two to to samo? (widziałem że niektórzy używają tej pierwszej, a niektórzy drugiej nazwy)
4. Czy opłaca się teraz kupować tą konsolę czy może lepiej zainwestować w next geny?
5. Są jakieś różne wersje wersje ps2, tzn z różną pojemnością dysku czy może w ogóle nie sprzedają z dyskiem i trzeba go dokupić?
6. Czy internet jest darmowy i czy można grać w nim na przerobionej konsoli bez obawy bana i czy dużo ludzi jest w sieci (czy ciężko kogoś znaleźć do gry)?
7. Czy kupując ps2 w sklepie w zestawie są 2 pady?
Wiem, że zadaję banalne pytania ale jestem zupełnym noobem więc proszę o odpowiedź


RE: Czy warto kupić te konsole? - GENERiC - 05-12-2009

1.Nową to tylko modchip lub exploit Swap Magic.
2.Umiesz lutować to lutuj. Masz dużo cierpliwości to poradisz sobie ze SM.
3.PStwo oznacza PS2 w wersji Slim.
4.Rób jak uważasz.
5.Dysk kupuje się oddzielnie i operuje tylko w wersjach do SCPH-5xxxx
6.Tak darmowy, a banów na PS2 nie ma.
7.Nie jest tylko jeden.


RE: Czy warto kupić te konsole? - xmaslakx - 05-12-2009

1. Jeśli nie chcesz stracić gwarancji to tak jak kolega wcześniej powiedział exploit lub sm.
2. Jeśli przerabiasz exploit'em lub sm to powinieneś sobie poradzić sam. Jeśli umiesz lutować to musisz zakupić CHIP i go wlutować jeśli nie to serwis gdzie się takimi rzeczami zajmują.
3. kolega odpowiedział dogłębnie (PS2 to FAT, PStwo to SLIM)
4. Jeśli lubisz gry z ps2, a nie stać cię na ps3 w wersji 60gb PAL to opłaca się kupić.
5. PS2(FAT) ma opcję podłączenia NETWORK ADAPTORA zaś ten umożliwia podłączenie dysku twardego. PSTWO(SLIM) zaś ma wbudowany NETWORK ADAPTOR ale bez możliwości prostego podłączenia dysku (w modelach v12 można było sobie wlutować taśmie ale tu się trzeba nakombinować)
6. Możliwość gry sieciowej jest darmowa. Przy sm można grać na kopiach ale trzeba zmieniać odpowiednio jakiś tam id produktu czy coś tam, niektóre chipy mają opcję samoczynnego wyłączania się (ale ten numer co przy sm też chyba trzeba w backupie zmieniać). Przy ekploicie to nie wiem jak się sprawa ma. Banów na ps2 nie ma. Z ludźmi ciężko.
7. Standardowo jest jeden, chociaż trafiały się różne zestawy (kiedyś, teraz nie wiem jak jest) gdzie mogły znajdować się dwa ale to zależało od sklepu.

GENERiC-> Nie chcę tutaj podważać twojego autorytetu ale pozwoliłem sobie troszkę wzbogacić odpowiedzi na pytanie.


RE: Czy warto kupić te konsole? - GENERiC - 05-12-2009

1.Jako ciekawostkę podam, że na najnowszych PS2 Slim SCPH-9000x z BIOSem 2.30 FMCB nie działa.
2.Sam sobie nie poradzi, jedynie kolega z PS2.
5.Wystarczy w V12 i V13 wlutować IDE.
6.Zawsze przy kopii trza patchować DNAS bez różnicy czy to modchip czy exploit. Poza tym modchipy bez stealth są wykrywane jako urządzenie oszukujące(tak jak gra przez net przez CodeBreaker itp. oraz HDLoader vide USBAdvance).


RE: Czy warto kupić te konsole? - xmaslakx - 05-12-2009

2. No fakt (zasugerowałem się swoim przypadkiem gdzie slima miałem już bez gwary i mogłem go rozkręcić i miałem od kogo pożyczyć płytę SM CD).
5. zapomniałem u siebie napisać o v13
6. No nie wiedziałem jak się nazywa ten numer. Już wiem DNAS. Jeśli urządzenia oszukujące to co? Nie ma bana? Wyrzucali jakoś z gry albo jakoś inaczej postępowali z takim "CZITEREM"


RE: Czy warto kupić te konsole? - GENERiC - 05-12-2009

5.V13 to i tak jedna i ta sama seria(7000x). Tongue
6.Wyrzucali z gry i chyba tyle. Nie wiem ja nie cheatuje.


RE: Czy warto kupić te konsole? - Kamiloo - 07-12-2009

Witam.
Planuję zakup PS2 jednak jestem totalnie zielony w temacie i dlatego mam pare pytań Wink

1. Jaką wersję lepiej kupić FAT czy SLIM ?
2. Jak to wygląda z odpalaniem kopii... Czy na nieprzerobionej mogę odpalić kopie, np. z pendriva albo używając FreeMCBoot ? Jaki sposób jest najlepszy i jest z nim najmniej zabawy?


RE: Czy warto kupić te konsole? - GENERiC - 07-12-2009

Polecam fat. Możliwość zamontowania dysku.

Trzeba exploita jak nie chcesz modchipa.


RE: Czy warto kupić te konsole? - Kamiloo - 07-12-2009

Cytat:Polecam fat. Możliwość zamontowania dysku.
W fat trzeba mieć przsytawkę chyba i jakie tam dyski wchodzą, zwykłe HDD ATA czy jakieś dedykowane pod ps2?

Czyli poporstu wgrywam exploita na karte pamięci, powiedzmy podpinam pendrive lub wkładam kopie do środka i jazda ?


RE: Czy warto kupić te konsole? - GENERiC - 07-12-2009

Tak trza mieć NA. Dysk normalny.

Exploita bez modchipa nie wgrasz. Chyba, że Ci kolega zrobi.