PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Czy warto kupić te konsole? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Czy warto kupić te konsole? (/thread-czy-warto-kupic-te-konsole)



RE: Czy warto kupić te konsole? - neku - 11-11-2009

carrion mówię Ci, bierz tą którą Ci podałem


RE: Czy warto kupić te konsole? - carrion - 11-11-2009

Pad jest w komplecie, drugi na razie nie jest mi potrzebny. Jak sprzęt dojdzie, to będę kombinował, jak go pod kino domowe podłączyć, więc pewnie jeszcze jakieś przewody będę musiał kupić. Ale z tym wstrzymam się do odbioru paczuchySmile
nekal
Wybacz, ale mam cholerny uraz do używek. Przejechałem sie kiedyś na radiu samochodowym, które tez miało być "jak nowe" i w efekcie byłem w plecy 600zł. Dzięki za sugestię, ale zakupy juz zrobione.


RE: Czy warto kupić te konsole? - kipsta - 13-11-2009

A którą wersję najlepiej kupić? Bo mam mało pieniędzy a zależy mi na czasie. A konsole potrzebuje tylko do gier.


RE: Czy warto kupić te konsole? - neku - 13-11-2009

najlepiej kup używaną, przerobioną silmkę


RE: Czy warto kupić te konsole? - carrion - 14-11-2009

Ja od wczoraj cieszę się nową ps2 slimSmile Już zajeżdżam NFS Undercover, a wdrodze BLACK i KILLZONE hehe.
Dzięki wszystkim za rady!


RE: Czy warto kupić te konsole? - wuPiotrek - 15-11-2009

warto było kupić ps2 slim 77004 2 letnią, 2 org pady dual shock 2, org memorka, zatyczki + swap i ~50 gier za 250zł?


RE: Czy warto kupić te konsole? - Jujo480 - 15-11-2009

wuPiotrek jeżeli konsola jest zadbana, laser nie jest zajechany to warto Smile


RE: Czy warto kupić te konsole? - mirrra - 15-11-2009

Pewnie ze sie oplacalo jezeli konsola nie ma ukrytych wad to sam bym bral bez zastanowienia.Wink


RE: Czy warto kupić te konsole? - TeReL - 16-11-2009

Witam!
Stoję przed wyborem konsoli i mam parę pytań.
Jestem już posiadaczem PSX, ale komputer mam słaby, to wybrałem konsolkę Smile
Jestem tylko przed wyborem którą...
Przygotowywałem się do kupna obu konsol (PlayStation 2 i PlayStation 3) i zrobiłem listy gier, akcesoriów i podliczyłem ceny.
Za PS2 dałbym w sumie niecały 1000,-.
Planowałem kupić zestaw:
PS2 Slim, 1 DualShock, kartę 8MB i okablowanie (czyli po prostu zwykłe pudło z PS2)
Do PS3 musiałbym kupić TV, bo na zwykłych CRT podobno nie jest super (wszystko takie małe, bo złe rozdzielczości)...
Za PS3 dałbym dużo więcej...
Dlatego mam pare pytań co do PS2, które może ułatwią mi wybór:
1. Czy mogę do PS2 bez żadnych problemów podpiąć DualShocka z PSX? (Wydaje mi się, że tak, ale wolę mieć pewność)
2. Mogę na nieprzerobionej 2 odpalać kopie zapasowe z PSX? (Nie myślcie, że cenzura Tongue . Jak się grało dużo, to trzeba było robić kopie zapasowe, bo płytki się rysowały Smile )
3. Karty Sony 8MB są dobre i starczą na kolekcję gier, czy lepiej kupić jakąś większą, np. 64MB, bądź 32MB? Ludzie twierdzą, że te niefirmowe (nie od Sony) większe niż 8MB są awaryjne, kasują się save'y.
4. Mogę bez problemu grać ciągle przez internet w PS2, czy Sony wycofuje On-Line z starszej konsoli?
5. W PS3 podobno, że jest coś w stylu konsolowej wersji YouTube'a. YouTube XL podajże. Czy w PS2 tez jest YouTube (zwykły, bądź specjalny) i czy (jeśli tak) są na nim filmiki ze standardowej wersji?
6. Konsola ponoć ma tylko jeden wiatrak i się przez to grzeje. Czy to prawda (że się grzeje, już o wiatrak mi nie chodzi), jeśli tak, to od której strony, bym mógł np postawić ją jakoś na podstawkach czy "cuś".
7. Jeśli kupię PS2, to na pewno Slim, więc czy brak HDD będzie bardzo dolegliwy?
8. Skoro już piszę, to od razu spytam, (gdyż już nie chce mi się szukać xD) czy jest możliwość postawienia PS2 Slim pionowo (jakieś podstawki), czy to do roboty własnej (złota rączka i "cyk" konsolka stoi xD)?

Jestem nowy na forum, to mój 1 post i rozważanie nad jedną z tych 2 konsol (PS2 vs PS3).
Mam nadzieję, że Wasze odpowiedzi mi pomogą Big Grin


RE: Czy warto kupić te konsole? - wuPiotrek - 16-11-2009

1. spoko śmiga
2. na nieprzerobionej nie
3. zalezy ile tych gier ale na starczy na dużo Smile jak patrzałem to save = średnio 300kb co daje miejsce na okolo 25 gier Tongue
4. no slyszalem ze kasuja serwery ale dokladnei Ci nie powiem, nie gralem
6. o ps2 rozmawiasz? spoko działa, że jest ciepła to nie znaczy ze sie grzeje Tongue
7. jak nie chcesz przerabiać to hdd i tak do niczego Ci potrzebny nie jest. wiadomo ze hdd to w pyte frajda, szybko wszystko śmiga i nie bawisz sie z płytami ale jak nei bedziesz przerabiał to luz
8. podstawki są

jak masz kase i kase na gry to kupuj ps3 oczywiscie ;] w porownaniu do psone ps2 napewno ma fajną grafike, ale jak na dziś to już troche żal Tongue taki black jeszcze całkiem niezle wyglada ale nic prócz niego mi sie nie podoba Wink np w nfs grafika zatrzymała sie na poziomie undergrounda 2 Tongue call of duty 5 wyglada gorzej niz 2 na kompie Tongue