PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Czy warto kupić te konsole? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Czy warto kupić te konsole? (/thread-czy-warto-kupic-te-konsole)



RE: Czy warto kupić te konsole? - Cage - 29-11-2012

Prawdę mówiąc, to zastanawiam się czy lepiej osobiście w moim mieście w sklepie kupić używaną PS2 Slim z gwarancją jednego miesiąca, czy np. zacząć licytować z tej aukcji, tylko jeszcze nie otrzymałem od sprzedającego odpowiedzi jaki to jest model konsoli.
http://allegro.pl/show_item.php?item=2821897984
W moim mieście w sklepie są używane gry oryginalne na PS2 po 20zł pełno tytułów, a na dodatek można za 7zł wymienić sobie na inną grę.


RE: Czy warto kupić te konsole? - piotros - 30-11-2012

(29-11-2012, 16:55)Cage napisał(a): [..]czy np. zacząć licytować z tej aukcji, tylko jeszcze nie otrzymałem od sprzedającego odpowiedzi jaki to jest model konsoli.
http://allegro.pl/show_item.php?item=2821897984
[..]

Konsola prezentowana na tej aukcji to model 9000x taki jak ja mam. Cała gładka/odblaskowa lewa część konsoli świadczy o tym. Jeżeli chciałbyś ją kiedykolwiek przerabiać, to dowiedz się koniecznie jaki ma Data Code, bo jest duże prawdopodobieństwo, że FMCB nie będzie Ci na niej działać i pozostanie Ci tylko Swap Magic lub chip.


RE: Czy warto kupić te konsole? - Cage - 30-11-2012

(30-11-2012, 11:22)piotros napisał(a): Konsola prezentowana na tej aukcji to model 9000x taki jak ja mam. Cała gładka/odblaskowa lewa część konsoli świadczy o tym. Jeżeli chciałbyś ją kiedykolwiek przerabiać, to dowiedz się koniecznie jaki ma Data Code, bo jest duże prawdopodobieństwo, że FMCB nie będzie Ci na niej działać i pozostanie Ci tylko Swap Magic lub chip.

Naprawdę trafnie określiłeś ten model, gdyż przed chwilą otrzymałem odpowiedź, że jest to SCPH 90004, nie wiem, czy sprzedający będzie wiedział i umiał jak sprawdzić Data Coda, nawet ja na tym się jeszcze nie znam.
Gdybym się skusił na przerabianie konsoli, to tylko by wolał, to mieć zrobione za pomocą karty pamięci.
Są serie konsol PS2 Slim, przy których nie potrzeba znać Data Code, a wystarczy znać serie SCPH, żeby za pomocą karty pamięci była konsola przerobiona? to wtedy bym kupił na innej aukcji, a najlepiej w sklepie w moim mieście używaną konsole.


RE: Czy warto kupić te konsole? - piotros - 30-11-2012

(30-11-2012, 12:51)Cage napisał(a): [..]Naprawdę trafnie określiłeś ten model, gdyż przed chwilą otrzymałem odpowiedź, że jest to SCPH 90004, nie wiem, czy sprzedający będzie wiedział i umiał jak sprawdzić Data Coda, nawet ja na tym się jeszcze nie znam.
Gdybym się skusił na przerabianie konsoli, to tylko by wolał, to mieć zrobione za pomocą karty pamięci.
Są serie konsol PS2 Slim, przy których nie potrzeba znać Data Code, a wystarczy znać serie SCPH, żeby za pomocą karty pamięci była konsola przerobiona? to wtedy bym kupił na innej aukcji, a najlepiej w sklepie w moim mieście używaną konsole.

Data Code składa się z dwóch znaków i u mnie jest to "8d" i znajduje się na naklejce pod spodem konsoli.
Ogólnie to chyba wszystkie konsole PS2 dają się przerobić przy pomocy FMCB oprócz właśnie ostatniej serii 9000x... Smile Nie wiem jak z najstarszymi FAT'ami, ale Slim'y to wszystkie oprócz właśnie 9000x...

Poszukaj na forum, bo było już trochę tematów, gdzie starsi bywalcy polecali konkretne modele. Najczęściej chyba były to 7700x...


RE: Czy warto kupić te konsole? - Cage - 30-11-2012

(30-11-2012, 18:54)piotros napisał(a): Data Code składa się z dwóch znaków i u mnie jest to "8d" i znajduje się na naklejce pod spodem konsoli.
Ogólnie to chyba wszystkie konsole PS2 dają się przerobić przy pomocy FMCB oprócz właśnie ostatniej serii 9000x... Smile Nie wiem jak z najstarszymi FAT'ami, ale Slim'y to wszystkie oprócz właśnie 9000x...

Poszukaj na forum, bo było już trochę tematów, gdzie starsi bywalcy polecali konkretne modele. Najczęściej chyba były to 7700x...

Prawdę mówiąc, to nie chce kupować konsoli PS2 Fat, gdyż posiada w środku wiatrak.


RE: Czy warto kupić te konsole? - Mr.Q - 30-11-2012

Przecież seria 7xxxx to Slimy.


RE: Czy warto kupić te konsole? - Cage - 01-12-2012

Tak już wiem o tym, tylko powiedziałem, że nie chcę kupować konsoli Fat.


RE: Czy warto kupić te konsole? - MasterDM - 27-12-2012

Witam. Jestem tu nowy, dlatego jeśli ten post znajduje się w nieodpowiednim temacie, to bardzo bym prosił o przeniesienie go do odpowiedniego tematu.

Mam pewne pytanie: otóż czy jest jeszcze sens kupować na stare lata dobrze utrzymane, najlepiej nieprzerobione PS2 (bo nie oszukujmy się - większości gier nawet nie opłaca się pobierać, ponieważ można je kupić za grosze), czy lepiej dać sobie spokój, gdyż konsola po prostu się zestarzała i jest już nie warta swojej ceny? Pytam gdyż posiadam Xobxa 360 i jakoś zbytnio mnie do niego nie ciągnie, bo jak się zobaczy ceny niektórych dobrych tytułów to głowa mała.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.


RE: Czy warto kupić te konsole? - Mr.Q - 27-12-2012

Ja miałem przez 3 lata Xboxa360 i ograłem na nim ponad 120 gier. Xbox się spalił, kupiłem PS2. Mimo że posiadam dobrego laptopa na którym mógłbym ogrywać wszystkie najnowsze tytuły, wolę siedzieć przed PS2 i ogrywać klasykę. Za konsolę zapłaciłem chyba 250zł i uważam, że był to świetny interes. Gram regularnie, odkrywam świetne gry o których wcześniej nie miałem pojęcia, poznałem na forum świetnych ludzi z którymi uwielbiam dyskutować. Zakupu z pewnością nie pożałujesz, gry tak jak mówisz kosztują grosze.
Przejedź po tematach w dziale GameCorner, zobacz ile osób gra regularnie i zalicza kolejne perełki świetnie się przy tym bawiąc Smile


RE: Czy warto kupić te konsole? - NefrizPL - 27-12-2012

Ja na święta sprawiłem sobie PS2 Slim , kiedyś ją miałem jako brzdąc a starsza konsola nie koniecznie musi być zła , jest tańsza , jest dużo gier, prawda że gry kosztują grosze ale nie zawsze znajdziesz orginalną konkretnie interesującą Cie grę więc przeróbka czasem się przyda Smile ,osobiście uważam ze jeśli nudzisz się przy kompie warto odpalic na szybko gierce na starszej konsoli (np PS2 - odpalasz gra praktycznie po minucie gotowa i grasz) Smile zauważ że to na konsolach są głównie gry z Coop`em (Bladur`s Gate Dark Alliance) zresztą mozesz podlaczyć multitap`a i grac w 8 osób przy konsoli np w fifkę 13 Big Grin naprawde same zalety Smile pozatym to nie duży wydatek (ja kupiłem ps2 slim 70004 za 219 zł z gwarancjom że jeśli coś bedzie nie tak przez miesiąc dostane nową sztukę (używaną) odrazu i gwarancja się przedłuży i do tego 2 pady + gre Star Wars The Force unleashed Big Grin )