PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Czy warto kupić te konsole? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Czy warto kupić te konsole? (/thread-czy-warto-kupic-te-konsole)



RE: Czy warto kupić te konsole? - Mr.Q - 20-11-2012

Na spodzie powinna być mała plomba. Jest duża naklejka informująca o modelu konsoli itd, oraz mała plomba gwarancyjna. Jeśli jej nie ma bądź jest rozerwana, tzn. że konsola była już otwierana.
Nikt ci nie powie ile twoja konsola pochodzi, ale Slimki nie są raczej awaryjne. Nie licząc laserów...


RE: Czy warto kupić te konsole? - kelo1 - 21-11-2012

no to znowu ja, tamten sprzęcior niestety juz sprzedany. Ale mam inny na oku:
konsola SCPH-70004 PAL + 1 pad sony + 1 pad jakas podróba+ 1 pad bezprzewodowy + 2 karty 8GB + 2 karty 1GB. na karcie jest wgrany Free Mc Boot. + gra gran turismo 4, cena 250 zł. co powiedzie o tym modelu?? chyba lepiej poszukać modelu 77004 + 2 pady z sony co ?

ewentualnie cos takiego: Sony Playstation 2Model: SCPH-75004 PAL
Laser był wymieniany na nowy. Do konsoli dodaję:- 2 x Pad, w tym jeden oryginalny.- karta pamięci 16MB, - kompletne okablowanie; - kierownica Logitech + pedały
- przejściówka na dodatkowe 4 pady, a więc łącznie na konsoli może grać do 5 osób +
- 7 gier:* Buzz Muzyczny; * Disney Think; * Motor Mayhem; * Killzone; * Herdy Gerdy;* London Racer - cena 270 zł
* Spy Hunter


RE: Czy warto kupić te konsole? - Mr.Q - 21-11-2012

70004 to pierwsze Slimy, są one bardziej awaryjne.

Druga oferta - teoretycznie bogata, ale... gry najwyższej jakości nie są, może poza Killzone. Karta pamięci ma 16mb, nie jest więc oryginalna. Wątpie żebyś dużo korzystał z multitapa, czyli tej przejściówki - mi 2 porty wystarczają w zupełności. Planujesz zapraszać go gry kolegów? Granie na ekranie podzielonym na 4 części nie będzie zbyt wygodne. Cena 270zł to według mnie trochę sporo za ten zestaw.
Ja na upartego szukałbym wersji 77003/04.


RE: Czy warto kupić te konsole? - kelo1 - 21-11-2012

znowu dzieki za odpowiedz, a co bys powiedział na ten zestaw ?? http://allegro.pl/sony-playstation-2-slim-i2785718301.html . Kolegów spraszać nie mam zamiaru, tam kierownica mi sie podobała, zawsze to w wyścigi inaczej sie gra. No ale wiadomo mozna później dokupic.


RE: Czy warto kupić te konsole? - Mr.Q - 21-11-2012

A fakt, kierownica jeszcze była. To zmienia trochę postać rzeczy, bo kierownica to wcale nie tani dodatek. Jeśli lubisz wyścigówki to w sumie można by się już nad tym zestawem zastanowić, pod warunkiem że konsola jest w dobrym stanie technicznym.

Konsola z linku wydaję się być bardzo dobrą propozycją. Ja bym na twoim miejscu licytował...


Offtop: teraz mi się przypomniało, że mam na strychu starą kierownicę do PC, którą można podpiać do PS2. Nigdy nie próbowałem na niej grać.

Już działa. Kropkę na końcu wystarczyło przesunąć. /Kratos

No już się sam kapłem Tongue

EDIT2: Taa jasne... Jak poprawiłem to się "skapłeś" ;D /Kratos
Nie Tongue Obadałem link i zauważyłem kropkę na końcu. W forumowej lekturze ''Dobre rady Evandera'' wyczytałem, że warto ją w tym przypadku usunąć. I link zadziałał! Powaga.


RE: Czy warto kupić te konsole? - kelo1 - 21-11-2012

teraz znalazłem na necie: Skrót CB oznacza CARBON BLACK taki kolor obudowa zamiast gładka jest lekko chropowata. oki to zaczynam licytować, ciekawe czy ktoś jeszcze tez czeka na końcowe minuty. przy tym zestawie gier chyba na poczatku nie będę sie nudził ?


RE: Czy warto kupić te konsole? - Mr.Q - 21-11-2012

Dokładniej to Charcoal black.
Gry są takie dosyć dosyć. The Godfather zaliczyć na PS2 warto, GT4 to jedna z najlepszych ścigałek na tę konsolę, MOH: Vanguard dopiero mam zamiar ograć, ale znając części poprzednie, podejrzewam że będzie dobry. MGS osobiście nie lubię, ale to prawdziwa klasyka. Za tę cenę zestaw jak najbardziej wart zakupu.

Mam nadzieję, że po zakupie konsoli zostaniesz na forum i będziesz się aktywnie udzielać Wink


RE: Czy warto kupić te konsole? - kelo1 - 21-11-2012

troche offtop, ale zakończę swój watek w tym temacie. konsola kupiona, kasiora wpłacona, czekam na paczuszke. jeśli chodzi o pozostanie na forum, to pewnie bedę miał jeszcze 100 pytań do... i chetnie skorzystam, ale to oczywiście w odpowiednim temacie.
Na te chwile wielkie dzięki dla Mr.Q za pomoc. pozdrawiam.


RE: Czy warto kupić te konsole? - Cage - 29-11-2012

Zastanawia mnie jeden fakt, czy w przypadku zakupu używanej konsoli PS2 Slim, ma to jakieś znaczenie jaka to jest seria konsoli, skoro nie będzie ta konsola wcale przerabiana, tylko używane będą oryginalne gry?


RE: Czy warto kupić te konsole? - Kraszu - 29-11-2012

Jeżeli zamierzasz grać na oryginałach to musisz jedynie zwrócić uwagę na region konsoli (PAL, NTSC, …). Na konsoli z danego regionu działają gry tylko z tego regionu. Nie jest to jednak większy problem.

Oczywiście w powyższym wypadku również warto zwracać uwagę na model konsoli, bo daje to orientację na jej wiek. Wiadomo, że FAT jest starszy od Slima, a seria konsol 7xxx liczy sobie więcej wiosen niż seria 9xxx. Im dłużej konsola używana, tym większe prawdopodobieństwo, że ma bardziej wysłużony laser. Nie jest to jednak regułą. Jeżeli masz możliwość kupienia starszego modelu na przykład od kolegi, który dba o sprzęt elektroniczny, to taki egzemplarz może Ci działać jak żyleta.

Kupno używanego sprzętu to zawsze loteria. Z oryginalnymi płytkami w dobrym stanie poradzi sobie nawet wysłużony egzemplarz PS2 dlatego warto w takie gry inwestować.