PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Czy warto kupić te konsole? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Czy warto kupić te konsole? (/thread-czy-warto-kupic-te-konsole)



RE: Czy warto kupić te konsole? - mattek - 12-10-2012

X-Box poza ciut lepszą generowaną grafiką i paroma innymi pierdołami (czyt. dysk twardy, większa rozdziałka) nie ma nic, co by mogło zachęcić do kupna. Jest dużą konsolą, nie ma właściwie żadnych exlusiv'ów. To pewne, że tą bitwę wygrało Sony ze swoim PS2.


RE: Czy warto kupić te konsole? - Draco - 12-10-2012

Jako fan Dreamcasta powinieneś wiedzieć że Xbox to taki nie oficjalny następca. nawet pady miał podobne, exclusiveów trochę było, Shenmue 2, Halo, KOTOR, Jet Set Radio, Forza. Akurat dysk w Xboxie to ogromna zaleta zwłaszcza że Xbox ma gigantyczną scenę i świetny system homebrew przy którym czarnulkowe FMCB, SMS, OPL i uLELF mogą się schować. Decyzja o wyborze pomiędzy PS2 a Xbox zapada jedynie w kwestii excluesivów które bardziej lubimy. Ale o tym jest oddzielny temat na naszym forum.


RE: Czy warto kupić te konsole? - mattek - 12-10-2012

Wiem o tym doskonale. Pady są bardzo podobne - sloty na karty pamięci i układ przycisków chociażby. Nie powiedziałem, że dysk jest wadą - wręcz przeciwnie. Daje to większe możliwości, dlatego powinen być także w PS2 - nie tylko FAT ale i Slim. Być może scena hombrew rozwinęła by się wtedy bardziej.


RE: Czy warto kupić te konsole? - Draco - 13-10-2012

Na PS2 nie ma takiego pola manewru dla homebrew. Nietypowa architektura procesora, mało pamięci RAM. Xbox to inna bajka, procesor to właściwie Pentium III na lekkich sterydach, dużo RAMu który można jeszcze rozbudować, architektura sprzętu bardzo zbliżona do PC, gry powstające w oparciu o DirectX znany z PC. To dlatego na Xbox powstał potężny kombajn multimedialny XBMC, a na PS2 jakoś to kuleje.


RE: Czy warto kupić te konsole? - mattek - 13-10-2012

Masz rację. W X-Boxie można podkręcić procesor czy właśnie dołożyć ramu. W sumie to taki komputer no i hombrew na pewno łatwiej było tworzyć. Wystarczy zobaczyć wnętrze pudełka od zielonych i od razu widzimy podobieństwo do komputerów PC Wink Samo podkrecenie powodowało zbyt szybką animacje w grach i przydawalo się chyba tylko przy emulatorach, prawda ?


RE: Czy warto kupić te konsole? - Draco - 13-10-2012

Kręcenie procesora zawsze wydawało mi się zbędne ale już dołożenie RAMu które pozwala na lepszą obsługę homebrew (nie ma wpływu na gry) uważam za bardzo dobre rozwiązanie.


RE: Czy warto kupić te konsole? - Eddie256 - 14-11-2012

Witam mam pytanie.
Czy ta konsola jest godna uwagi ??
http://tarnowiak.pl/ogloszenie/308468/witam-sprzedam-konsole-playstation-2-mam-jeden-p/
Bardzo proszę o poradę


RE: Czy warto kupić te konsole? - rekton123 - 14-11-2012

Ja bym z chęcią kupił tylko troszke mnie odrzuca ze jest 1 pad (nie orginalny ) i nie orginalne karty pam . no i fat. Ale za taką cene to warto , ja slima kupilem za 150zł podobno zepsute było (nie czytało płyt ) ale wystarczylo klapke docisnąć ; )


RE: Czy warto kupić te konsole? - Cage - 20-11-2012

Zainteresowany jestem kupnem konsoli PS2, ale nie wiem, czy są jakieś serie tylko konsol, żeby ich unikać ?
Z tego co wiem, to pierwsze starsze wersje były "grube" a następnie ukazały się w sprzedaży wersje slim.
W moim mieście w sklepie, można za 100zł kupić "grubą" a za 150zł slim konsole z gwarancją rozruchową jednego miesiąca.
Wersji grubej konsoli, to raczej bym nie chciał z powodu, zbyt "zużytego" lasera.
Kiedyś "coś" czytałem, że do grubej można podłączyć trawy dysk, ale mi na tym wcale nie zależy.


RE: Czy warto kupić te konsole? - Mr.Q - 20-11-2012

Chyba Draco kiedyś napisał które wersje wybrać najlepiej. Szukaj 77003 i 77004.