PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Ściąganie i nagrywanie odczytu... - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Ściąganie i nagrywanie odczytu... (/thread-%C5%9Bciaganie-i-nagrywanie-odczytu)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Ściąganie i nagrywanie odczytu... - firer - 24-03-2010

Witam,

Przeczytałem już cały wątek ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Wiem jak sciągnąć i wypalić ISO ale generalnie mam w planach kupno MC BOOT 1.8 GOLD EDITION. W wielu z aukcji przy tej karcie jest wyraźnie napisane "Tak jak w każdej modyfikacji McBoot gry przed użyciem wymagaja spatchowania ESR disc patcher przed wypaleniem". O co chodzi? Czy normalnie wypalone obrazy z torrenta nie będą działały?


RE: Ściąganie i nagrywanie odczytu... - mooop12 - 24-03-2010

Coo? Gdzie ty to chcesz kupić? Daj linka, i od razu mówię, nie kupuj Free McBoota, bo jak sama nazwa mówi on jest DARMOWY! Można go pobrać z wielu stron za darmo i zainstalować samemu.


RE: Ściąganie i nagrywanie odczytu... - firer - 24-03-2010

Hmm dzięki za reakcje. Takich ofert jest mase na allegro. Ale oprogramowanie sprzedają razem z kartą (mam nadzieje) w cenie około 30 zł więc chyba nie jest to taka zła oferta. Poza tym jeżeli jest dostepne oprogramowanie w necie w jaki sposób można zgrać go na karte? No i ponawiam pytanie o co chodzi z tym "ESR -em"


RE: Ściąganie i nagrywanie odczytu... - mooop12 - 24-03-2010

Musisz za każdym razem patchować obraz gry przed nagraniem np. programem ESR Disc Patcher, a co do tych kart, to kup oryginalną kartę, bo podróby nie działają z wieloma grami, i czasem samo ps2 ma problemy z jego odczytaniem. A co do samej instalacji fmcb, to musisz mieć albo chipa, albo swapa, albo kolegę który ma konsolę w tym samym regionie. Jeśli nie masz nic z wymienionych to napisz gdzie mieszkasz(miasto), może będzie ktoś chętny do wykonania instalacji. Ja mogę Ci ją zainstalować w wa-wie.


RE: Ściąganie i nagrywanie odczytu... - firer - 24-03-2010

Kolego bardzo dziękuję za rzeczową odpowiedź. Niestety dalej nie rozumiem po co ten ESR. Sciągam ISO torrentem i jest to juz gotowy plik do wypalenia na płytkę. Więc kiedy mam go jeszcze paczować? I jaki wynik uzyskam po tym paczowaniu? Czy plik się zmieni (objętościowo, rozszerzeniem)? Jest może na forum na ten temat jakieś "how to"?
Odnośnie Free Boota to niestety nie mam w pobliżu żadnego znajomego z takimi udoskonaleniami, a do Wawy z Kielc ma jednak kawałek. A może mogłbyś mi to jakoś przesłać pocztą? Oczywiście wcześniej pokrywam wszystkie koszta.
Reasumując widzę że ciężkie jest życie początkującego konsolowca ;/


RE: Ściąganie i nagrywanie odczytu... - mooop12 - 24-03-2010

Jeśli pokryjesz koszta wysyłki to nie widzę problemu, ale póki co spytaj na shoutboxie, albo zrób temat na forum w dziale ogólne i się spytaj czy ktoś z Kielc jest ktoś kto mógł by Ci to wgrać, jeśli nie to wtedy napisz do mnie. A co do patchowania, to tu masz tut: KLIK. Takie patchowanie robi się po ściągnięciu obrazu, i przed jego nagraniem, dodaje ono kilka plików do obrazu, aby konsola myślała że ma do czynienia z płytą DVD-Video.

PS. z czasem wszystkiego się nauczysz Big Grin


RE: Ściąganie i nagrywanie odczytu... - GENERiC - 25-03-2010

A raczej modyfikuje tablicę UDF. Oczywiście logiczne, że obraz musi być DVD.


RE: Ściąganie i nagrywanie odczytu... - mooop12 - 25-03-2010

No ale to PRAWIE to samo Wink Jakby nie patrzeć, to po tej modyfikacji nagrywając, albo podmontowując obraz już nie zobaczysz plików gry, tylko 2 foldery, a w nich kilka plików.


RE: Ściąganie i nagrywanie odczytu... - drakon - 25-03-2010

Ktoś mnie uświadomi, co to jest "MC BOOT 1.8 GOLD EDITION"??? Nie słyszałem o takiej wersji FMCB.


RE: Ściąganie i nagrywanie odczytu... - mooop12 - 26-03-2010

No to raczej łatwo się domyślić że to nie jest oficjalna wersja MC BOOT, nazwali ją tak żeby się lepiej sprzedawało...