PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Którą grę przeszliście najwięcej razy ? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Game Corner (https://playstationforum.pl/forum-game-corner)
+--- Wątek: Którą grę przeszliście najwięcej razy ? (/thread-ktora-gre-przeszli%C5%9Bcie-najwiecej-razy)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Którą grę przeszliście najwięcej razy ? - Kraszu - 04-12-2012

Z jednej strony rzeczywiście ponowne podejście zabiera graczowi element zaskoczenie, ale z drugiej znacznie podnosi płynność rozgrywki (czyt. satysfakcję płynącą z gry). Za drugim razem mam w pełni opanowane sterowanie, poruszanie się po menu i mniej więcej obczajone większe zagrożenia, rozmieszczenie przeciwników. Często druga runda ma u mnie charakter speedrun'a.

Wymienione przeze mnie gry z PSX ogrywałem oczywiście po znacznym odstępie czasu. To tytuły z rozbudowanymi kampaniami singlowymi i przechodzenie ich raz za razem nie ma większego sensu. Z kolei wymienione gry z PS2 katowałem bez przerw, bo wiązało się to z zaliczaniem coraz wyższych poziomów trudności. To taka chęć sprawdzenia samego siebie w grze, która bardzo mi się spodobała.


RE: Którą grę przeszliście najwięcej razy ? - ashin - 05-12-2012

Z drugiej strony po długim odstępie czasowym, gra mimo wszystko może zaskoczyć. Chociaż ja mam pamięć klatkową i patrząc na niektóre elementy przypomina mi się większość rzeczy. To po odstawieniu gry na rok trudno wrócić do formy i zapamiętać wszystko. Chociaż poziomy z DMC po 3 latach pamiętałem idealnie hmm...


RE: Którą grę przeszliście najwięcej razy ? - Snake - 05-12-2012

Więc tak.
PS:
MGS - 18x (12 PSX, 6 PC)
MGS:2 - 10x (10x PC)
Tak kapkę nie w temacie PS2 Big Grin


RE: Którą grę przeszliście najwięcej razy ? - PaultheGreat - 06-12-2012

Przechodzenie gry drugi raz świeżo po wcześniejszym ukończeniu jest wysoce ryzykowne. A to dlatego, że istnieje duże prawdopodobieństwo znużenia. Widziałem w sieci wielu zapaleńców, którzy potrafią niemalże non stop katować jakiś tytuł. Powiem szczerze, że jakoś nie potrafię sobie czegoś takiego wyobrazić w moim przypadku. Sam jest typem gracza, który większość tytułów zalicza co najwyżej raz, góra dwa razy i odstawia na półkę. Oczywiście gdy już podchodzimy do gry drugi raz możemy się ekscytować niemalże wyłącznie sferą fabularną ogrywanej pozycji i wsiąkać w klimat, bowiem jak to określił @ashin, wiemy już z grubsza co zgotowali nam twórcy i co mniej więcej się znajdzie na naszej drodze. Po kilkukrotnym ukończeniu gry można oczywiście próbować bić rekordy jak najszybszego i jak najbardziej bezbłędnego przechodzenia gry - wspomniany przez Krasza speedrun.


RE: Którą grę przeszliście najwięcej razy ? - miauryc - 05-06-2015

Driver San Francisco. Przeszedłem 7 razy.


RE: Którą grę przeszliście najwięcej razy ? - Spaidi - 07-06-2015

Prince of Persia Sands of Time, nawet nie wiem ile, ale ta gra byla dla mnie wtedy arcydzielem. System walki i rockowa muzyka z polaczeniem takich arabskich klimatow byla dla mnie czyms swietnym Smile


RE: Którą grę przeszliście najwięcej razy ? - Mr.Q - 07-06-2015

A ja nie mogę się zebrać, by choć raz ukończyć SoT na PS2 Tongue


RE: Którą grę przeszliście najwięcej razy ? - denis118 - 07-06-2015

Mafia na PC. Przynajmniej 5 razy ukończyłem ją.


RE: Którą grę przeszliście najwięcej razy ? - Spaidi - 07-06-2015

(07-06-2015, 16:30)Mr.Q napisał(a): A ja nie mogę się zebrać, by choć raz ukończyć SoT na PS2 Tongue

ja mam platyne na PS3, bylo swietnie zagrac w to po raz kolejny ^^ gra sie moze postarzala graficznie, choc nie az tak wielce. Jednak fabularnie trzyma mocno poziom


RE: Którą grę przeszliście najwięcej razy ? - Makaveli - 07-06-2015

W tym momencie najwięcej razy przeszedłem Metal Gear Solid 4 w związku z zaliczeniem platyny w tym tytule - wymagala ona ośmiu przejść. Przeszedłem też wcześniej, zatem przeszedłem ją dziewięć razy.