PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Najbardziej niedocenione/ zapomniane gry [ps2] - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Rankingi gier (https://playstationforum.pl/forum-rankingi-gier)
+--- Wątek: Najbardziej niedocenione/ zapomniane gry [ps2] (/thread-najbardziej-niedocenione-zapomniane-gry-ps2)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: najbardziej niedocenione/ zapomniane gry [ps2] - PaultheGreat - 22-01-2014

Ostatnio ogrywane przeze mnie "The Great Escape" można w pewnym sensie uznać za grę niedocenioną. Jej przypadek nie pasuje jednak do definicji gry niedocenionej sporządzonej przez Kratosa. Tytuł ten nie zyskał sympatii krytyków, czego dowodem jest niska średnia w serwisie Metacritic (wersja PC Metascore z 11 recenzji: 54, najwyższa nota: 75; wersja PS2 Metascore: 57 z 19 recenzji, najwyższa nota: 75). Absolutnie nie zgadzam się ze stwierdzeniami, z jakimi można się spotkać przeglądając Internet w poszukiwaniu opisów tej gry. Gra jest nie tylko niedoceniona przez krytyków, ale również zapomniana, gdyż tekstów o niej traktujących nie jest zbyt wiele (zwłaszcza w wersjach na poczciwą czarnulkę).

Zresztą, wystarczy spojrzeć na średnią ocen wystawionych przez użytkowników (19 opinii - średnia: 8,2). W takich wypadkach po prostu zaczynam doszukiwać się nierzetelności profesjonalnych recenzentów, którzy po prostu boją się wystawić negatywną oceną w stosunku do gry wchodzącej w skład znanej serii lub sygnowanej logiem uznanego producenta (obawa przed złością fanboyów). Na wielu portalach growych (i nie tylko growych - patrz: Filmweb) każde wyrażenie swojego negatywnego zdania kończy się wysypem obraźliwych komentarzy ("nie znasz się na rzeczy", "Twój gust jest beznadziejny", "jesteś debilem, to ci się nie podoba", "wystawiłeś 10/10 grze XXX, to nie ma się czemu dziwić, że YYY dostało 2/10"). Oczywiście jest to domena popularnych stron, na których poziom spada łeb na szyję z każdym zarejestrowanym userem (m.in. jest to jedna z zalet naszego forum).


RE: najbardziej niedocenione/ zapomniane gry [ps2] - Kapitan Krwotok - 22-01-2014

Paul - świetnie podsumowałeś internet Big Grin A najlepszym argumentem ze wszystkich jest "zrób lepszą grę/film to pogadamy". A wizytówką filmwebu z kolei jest pisanie "ty zwyczajnie nie zrozumiałeś tego filmu" pisane najczęściej przez pseudointelektualistów pod pseudo-inteligentnymi filmami w których tak naprawdę nie ma nic do zrozumienia, chyba, że widz obija sie na polskim lub nie zna prostej symboliki i nie ogarnia jej w filmach (często pokazywanej tak nachalnie). I jeszcze na filmwebie jak napiszesz coś w stylu "pozdrowienia z Łódzkiej filmówki" albo coś takiego to Twoje argumenty z miejsca dostają +20 do mocy. Właśnie dlatego to forum jest takie fajne bo gusta są różne i nikt się nie oburza (przynajmniej jeszcze czegoś takiego nie widziałem. Taki cichy kącik internetu gdzie różnica poglądów jest raczej powodem do dyskusji a nie kłótni. W porównaniu z przytoczonym wcześnie filmwebem, różnica jest ogromna.


RE: najbardziej niedocenione/ zapomniane gry [ps2] - Vicious - 08-05-2014

Nikt nie pisał o Urban Reign a szkoda. Bo to świetna gra. I God Hand też ma świetne momenty. Ze swojej strony dla wielbicieli wrestlingu jest doskonały Smackdown! Here Comes The Pain oraz Fire Pro Wrestlong Returns. Takie perełki już zapomniane.

Wysłane z mojego SM-C101 przy użyciu Tapatalka


Temat informacyjny - gry które przeszły bez echa, zarówno w sieci jak i na forum. - Mr.Q - 26-09-2014

Zakładam temat w którym chciałbym, abyśmy dzielili się znalezionymi w odmętach internetu grami, o których mało kto słyszał. Wiele jest na forum białych plam, tzn. gier o których nikt nie napisał nawet słowa. Dlaczego by ich nie odkryć?


Tak and the Power of Juju


Moim dzisiejszym przypadkowym znaleziskiem jest Tak and the Power of Juju, gra wydana na świecie w 2003 roku, wyprodukowana przez Avalanche Software.

Cytat:Kolejna platformówka na PlayStation oraz GameCube'a. W grze pod tytułem „Tak and the Power of Juju” gracz wciela się w sympatycznego szamana voodoo, który musi odnaleźć magiczne Kamienie Księżyca. Talizmany te posłużą do przywrócenia czarodziejskiej mocy pewnej księżniczce.
Gra przepełniona jest kolorową, radosną grafiką. Oprawa ta wykonana jest na wysokim poziomie, zarówno pod względem ilości różnorakich elementów architektonicznych jak i płynnej oraz plastycznej animacji. Specyficznego humoru gracz uświadczy tu co najmniej kilka ton przemierzając 11 rozbudowanych poziomów, pełnych niebezpieczeństw oraz przeszkód do pokonania. Zagadek do rozwiązania o zróżnicowanym stopniu trudności także w tej produkcji nie brakuje. W wykonywaniu naszej misji chętnie służą pomocą napotkane zwierzęta oraz roślinki. Co jakiś czas gracz ma możliwość przywołania specjalnych mocy JuJu, które szczególnie przydają się w najniebezpieczniejszych momentach, kiedy to życie szamana wisi na włosku.
Gra jest skierowana przede wszystkim do najmłodszych użytkowników konsol, jednak nawet ci starsi, którzy preferują gry pokroju „Jak and Dexter” poczują się jak u siebie w domu.
Gry-Online

Oglądałem gameplay z tego tworu i według mnie, wygląda to całkiem dobrze. Polecam obejrzeć w wysokiej rozdzielczości, grafika wygląda naprawdę okazale.




RE: Temat informacyjny - gry które przeszły bez echa, zarówno w sieci jak i na forum. - Makaveli - 26-09-2014

Słyszałem o tej grze! Nie ma łatwo panie Q.

Od siebie bym wpisał SOS:The Final Escape, ale jako że zrecenzowałem crapa na forum, to połowicznie odpada.




Do tego:

-Gregory Horror Show - oryginalny twór z ciekawą opowieścią i fajnym systemem łamigłówek.



-Sky Odyssey - bardzo dobry i wymagający zręcznościowy symulator lotu, działający w pięknych 60 klatkach na sekundę.




RE: Najbardziej niedocenione/ zapomniane gry [ps2] - MrBrut - 29-05-2015

Echo Night Beyond, zdecydowanie jest niedocenioną grą.
TrapT to dobry tytuł, ale mało znany. Co prawda voice actingu nie da się słuchać, grafika jest obrzydliwa jak na 2005 rok, fabuła słaba, ale co z tego, jak gra ma świetny gameplay i przyjemnie się w nią gra.
The Thing to niezła gra, ale jako survival horror jest słaba.