PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Jakiej muzyki słuchacie? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Muzyka (https://playstationforum.pl/forum-muzyka)
+--- Wątek: Jakiej muzyki słuchacie? (/thread-jakiej-muzyki-sluchacie)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Jakiej muzyki słuchacie? - Red - 01-03-2011

Rock i Metal.

Zespoły to: Serj Tankian, System Of a Down, Linkin Park, KoRn, Rage Against the Machine, Scars on Broadway.


RE: Jakiej muzyki słuchacie? - derester - 30-04-2011

Głównie Death i Black Metal, chociaż nie gardzę też nawalankami typu deathcore.


RE: Jakiej muzyki słuchacie? - Samyeu - 05-07-2011

No i ostatnio nadeszło kilka zmian. Odstawiłem lekko Brit, na rzecz, jak to nazywają "folk pagan metalu", a dokładniej szwajcarskiej grupy Eluveitie. Połączenie kilku, całkowicie odmiennych instrumentów. Ostre, metalowe brzmienie styknęło się z typową szkocką kobzą, różnymi fujarami, nie fujarami, fletami. Fajnie to w ogólnym rozrachunku + ładna wokalistka, Anna Murphy, która niestety trochę rzadziej śpiewa (a ma bisty głos, co można usłyszeć w "Omnos") od swojego "kul-darcia-mordowego-kolegi" z kapeli. Grupa śpiewa w dwóch językach. Jak można się domyślić, jednym z nich jest angielski, drugi to jednak nieco zagadkowy 'spik' - język galijski, w którym częściej śpiewa wspomniana już pani Murphy. Dla ciekawostki dodam, że jeden z teledysków grupy, a mianowicie do "Thousandfold" był nagrywany w naszym ślicznym, pod względem krajobrazu kraju :]

Eluveitie było dwa razy w Polsce, w wakacje ma być u nas już trzecia wizyta, w Warszawie ;) Drugi z koncertów, które się odbyły w Polsce był w Łodzi, także szkoda, że trochę później zacząłem słuchać zespołu. Co do ulubionych kawałków, to najbardziej znana chyba piosenka Eluveitie "Inis Mona", "Omnos" z wokalem Anny, podobne do siebie "Bloodstained Ground" i "Tarvos", "Calling the Rain" no i wspomniany "Thousandfold".

Zacząłem głębiej słuchać piosenek dżapanis. Głównie to soundtracki, openingi z anime itp
Zacząłem słuchać dwuosobowej grupki, little by little, którzy byli autorami jednego z openingów Naruto "Kanashimi wo Yasashisa ni". Jest też opening mojego ulubionego anime, Spice and Wolf, czyli Tabi no Tochuu, autorstwa Kiyoury Natsumi.

Spodobała mi się natomiast druga, najbardziej epicka piosenka, jaką słyszałem (których oczywiście autorami muszą być Japończycy), zaraz po "The Biggest Fight" z intra gry Dragon Ball Z: Final Bout na PSOne. Ta w sumie melodia, to Battle Theme z najnowszej części Final Fantasy - XIII. Autorem jest Ryo Yamazaki, nazwa to Blinded by Light. Słuchając tego, aż chce mi się walczyć :]

No to się rozpisałem :D






RE: Jakiej muzyki słuchacie? - Puma16 - 14-08-2011

Ja słucham rock"a po trochu (Linkin Park, The Finalist) i ewentualnie od czasu do czasu hip-hopu amerykańskiego (Enimen, Snoop Dogg, Ice Cube 50 cent).


RE: Jakiej muzyki słuchacie? - Samyeu - 15-08-2011

Czemu napisałeś to samo w temacie https://www.playstationforum.pl/t-ulubiony-zespol-wokalista-ka-kompozytor-ka-ewentualnie-nielubiany ??
Tutaj mają być konkretne gatunki...


RE: Jakiej muzyki słuchacie? - Puma16 - 16-08-2011

Bo słucham tej muzyki i lubię te zespoły. Czyli co miałem napisać? LOL


RE: Jakiej muzyki słuchacie? - Samyeu - 16-08-2011

Napisać gatunki muzyczne i uzasadnienie, czemu akurat ten...


RE: Jakiej muzyki słuchacie? - Dah-Ridah' - 18-08-2011

Słucham:
dubstepu - za pokręcony klimat, mase dźwięków i połamane perkusje
rapu - za teksty, flow, nie codzienną rozrywkę
soulu, funku, rnb - bo sobie leci, nie musisz nic skipować, i wystawiasz same piątki na rateyourmusic.com



RE: Jakiej muzyki słuchacie? - Eman002 - 05-11-2011

Dla mnie najlepsze są rock i metal ;p


RE: Jakiej muzyki słuchacie? - Kmf!p - 06-11-2011

rap, hip-hop
Trzeci Wymiar - Miasto Zielonego Debu
Jopel Kejo - Zrobie wszystko (polecam tą)
Trzeci Wymiar - Bezpowrotnie
Jopel feat. Pih - Nigdy Nie Bylo Wczoraj
Trzeci Wymiar - Zapomnij o tym
Trzeci Wymiar - Niose Plyte
Pih - Nie Potrzebuje Byc Kims Kim Nie Jestem ft. Emo