PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Silent Hill - ogólnie o całej serii - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Rankingi gier (https://playstationforum.pl/forum-rankingi-gier)
+--- Wątek: Silent Hill - ogólnie o całej serii (/thread-silent-hill-ogolnie-o-calej-serii)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Silent Hill - ogólnie o całej serii - misiek89gdz - 09-09-2012

Cytat: Na podstawowych przeciwników, czyli pieski używaj gazrurki, albo innej białej broni. Zaoszczędzisz trochę amunicji, chociaż tej jest pod dostatkiem.

Ja ich omijałem bez żadnych problemów. Przeszedłem 3 i bardzo mi się podobała, nie byłem absolutnie zawiedziony. Najbardziej podobało mi się wesołe miasteczko. Pozostała mi jeszcze 4, ale jestem do niej jak na razie pozytywnie nastawiony i wierzę w to, że nie będzie tak źle(w końcu wydatek tych 40zł obliguje chociaż do dobrego podejścia ). Wszystkie części które dotychczas przeszedłem były ciekawe i wciągające. Nawet homecoming na xboxa przeszedłem 5 czy 6 razy robiąc calaka w osiągnięciach. Jednak tam były zbyt proste zagadki, a ja lubię pomyśleć i pomęczyć się mając potem satysfakcję.


RE: Silent Hill - ogólnie o całej serii - Sandinista - 09-09-2012

@Kju
To graj Panie w jedynkę, aż miło. Rzuci to trochę światła na trójkę. Nawet bardzo. Strzeż się kanałów. Jedynka dzisiaj nawet potrafi wywołać niemałe emocje. Po prostu klasyk. Może trochę innym okiem spojrzysz na SH3 xD


RE: Silent Hill - ogólnie o całej serii - Mr.Q - 09-09-2012

Ale Ja i tak uważam 3 za świetną grę Smile Początek jest może słabszy, ale potem poziom rośnie do typowo Silent Hill'owego, czyli klasa światowa. Dwójki dla mnie oczywiście nic nie przebije, no ale... Wink
Niech tylko znajdę jakiś długi weekend to ogram jedynkę na 2 podejścia. Napaliłem się już jak kornik na szafę Smile

Tam po cichu powiem, że w przygotowaniu jest też spolszczenie do SH3 na PS2, ale data premiery nie jest znana Wink



RE: Silent Hill - ogólnie o całej serii - Sandinista - 09-09-2012

Jedynka to majstersztyk, potworki na dzień dobry - Radio? ale po co co to, klucze, gdzie, po co, aby pachnąć fabułę? Szkoła, dzieci z nożami, duży robak? Mam sposób? Alllessa? Czy to Cheryll? W uliczcze? Dalhia? Kto to? Jeśli masz w planach polonizację trójki, to za prawdę Ci chwała za to. Dwójki nic nie przebije, może coś się zbliżyć do tej części? Ale co? Fabuła, fabuła...fabuła?


RE: Silent Hill - ogólnie o całej serii - Mr.Q - 10-09-2012

Nie nie nie Big Grin Spolszczenie przygotowywują chłopaki ze strony grajpopolsku. Informowałem w dziale newsy, to ta sama ekipa.

Jest tez spolszczenie jedynki na PSX, nie wiem kto je robił, ale pełno w nim błędów.


RE: Silent Hill - ogólnie o całej serii - piotros - 10-09-2012

(10-09-2012, 08:50)Mr.Q napisał(a): [..]Jest tez spolszczenie jedynki na PSX, nie wiem kto je robił, ale pełno w nim błędów.

I dlatego do SH1 wybrałem do grania wersję oryginalną, czyli angielską. I w sumie zobaczę jak będzie się grało dalej. Wydaje mi się, że całą serię za pierwszym razem, przejdę chyba na wersji angielskiej, a dopiero jak mi starczy czasu, zawziętości, życia i konsola będzie dalej działać, to spróbowałbym wersji polskiej.


RE: Silent Hill - ogólnie o całej serii - Mr.Q - 10-09-2012

Czekam na twoje relację z poszczególnych części w dziale Game Corner Wink



RE: Silent Hill - ogólnie o całej serii - piotros - 14-09-2012

(10-09-2012, 19:21)Mr.Q napisał(a): Czekam na twoje relację z poszczególnych części w dziale Game Corner Wink

SH1 skończone... Krótki opis tutaj... Smile


RE: Silent Hill - ogólnie o całej serii - piotros - 18-10-2012

Dzisiaj ukończyłem SH2 wraz zakończeniem Leave... Smile
Całość zajęła mi 12 godzin i 37 minut, a w praktyce zacząłem grać w niedzielę, a dzisiaj skończyłem.

Gra mnie bardzo wciągnęła i każdą wolną chwilę spędzałem grając.

Jak to opisują fabuła jest bardzo interesująca i wciągająca.
Generalnie gra bardzo udana, ale krótsza niż SH1 o niecałe 4 godziny w moim przypadku.

Z pozytywów to udało mi się ją ukończyć bez żadnych przewodników i bez wcześniejszego czytania o lokacjach itp., czyli samemu odkrywałem wszystko... Smile

Teraz pora chyba na SH3, bo kolejnych tygodni rozłąki od miasteczka Silent Hill przy graniu w PoP The Two Thrones raczej nie zniosę. W między czasie może uda mi się skończyć PoP Revelations na PSP... Smile


RE: Silent Hill - ogólnie o całej serii - piotros - 30-10-2012

Po ukończeniu kolejnej części SH3 i pozostaniu do ogrania tylko 2 (SH4 i Shattered Memories) zacząłem się zastanawiać nad SH2 Director's Cut.
Dużo z Was grało w SH2 DC? Korci mnie, żeby w nią zagrać, żeby poznać dodatkowy scenariusz...

Odnośnie oryginalnych płyt, to jak patrzyłem na Allegro oraz eBay'u, to wersje SH2 DC są tylko Platinum. Nie ma żadnej wersji premierowej.
Czy takowa była kiedyś wydana, czy od razu Platinum?

Jak sądzicie, w którą część teraz zagrać SH4 czy może SH SM?
Po przejściu SH1, SH3 i SH0 właśnie SH SM jest fabularną kontynuacją, a SH4 jest chyba oderwany od pozostałych jak SH2, ale może się mylę i warto najpierw zagrać w SH4?