PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Silent Hill - ogólnie o całej serii - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Rankingi gier (https://playstationforum.pl/forum-rankingi-gier)
+--- Wątek: Silent Hill - ogólnie o całej serii (/thread-silent-hill-ogolnie-o-calej-serii)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Silent Hill - eVandeR - 27-07-2010

chyba nic nie przebije 1 częsci ktora miala swoj niepowtarzalny klimat... potem The room i Shaterred Memories


RE: Silent Hill - Rafix3332 - 13-08-2010

Mnie jakos SH nie urzekl wole reisdent evil lub obscure 2 Tongue


RE: Silent Hill - mark1618 - 14-08-2010

Ja po prostu ubóstwiam Jedynkę. Tego klimatu nie przebije żadna część, potem ewentualnie fajnie się grało w Shattered Memories i Origins


RE: Silent Hill - papa730 - 23-08-2010

Hej, mam pytanie, czy któryś z Silent Hilli na PS2 jest po polsku ? Nie będę szukał po innych forach, zresztą mam idealny temat do takiego pytania Wink Jeżeli nie da się kupić po polsku Silent Hilla, to może da się w jakimś piracie wgrać spolszczenie ? Czy tak się nie da w ogóle na konsoli ? Proszę o wyrozumiałość Big Grin I z góry dzięki za odpowiedź.


RE: Silent Hill - Ancient Lord - 23-08-2010

Oficjalnie wszystkie SH są po angielsku. Co do scenowych polonizacji to nie jestem pewien, ale chyba nic nie ma.

Na PSX SH1 jest spolszczony, ale tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia.


RE: Silent Hill - papa730 - 23-08-2010

Wielkie dzięki, i wielka szkoda. No nic, będę musiał ze słownikiem siedzieć Big Grin


RE: Silent Hill - drakon - 25-08-2010

Przecież to nie jest gra tekstowa Smile. Tekstu tam jest dość mało Smile. No chyba, że wcale nie znasz języka, to przepraszam...


Silent Hill - Seria. Opinie, temat zbiorczy. - Mr.Q - 30-01-2012

Witam.
Seria znana na pewno każdemu posiadaczowi PS2. Mimo upływu czasu, stare części wciąż są doceniane przez graczy i wymieniane w czołówkach horrorów.
Osobiście ukończyłem w całości tylko czwartą część, czyli The Room. Jest to duże zaniedbanie z mojej strony, zamierzam nadrobić gdy tylko będzie troszkę czasu. Gra mimo że mniej straszna od części 2 i 3, ma swój ciężki klimat, wciąga na długie godziny. Podobał mi się motyw pokoju który był łącznikiem z drugim światem, a także to uczucie separacji w pokoju 302. Szkoda natomiast, że postawiono w szczególności na walkę, której jest zbyt dużo...

Pograłem też chwilę w Silent Hill 5: Homecoming, które robione było przez naszych sąsiadów. Były to niestety popłuczyny.




RE: Silent Hill - ogólnie o całej serii - Killer - 30-01-2012

Zagłosowałem na pierwszą odsłonę serii. Nigdy nie zapomnę momentu z pierwszych minut gry,gdy zginąłem i nie wiedziałem co zrobiłem zle i skończyło się,to restartem konsoli. xD


RE: Silent Hill - ogólnie o całej serii - Kraszu - 30-01-2012

W jedyneczkę ciorałem sporo i wystarczyło, aby złapać ciężki, przerażający klimat tego mglistego, tajemniczego miasteczka. Gra zapada w pamięć jak mało która. Najtrudniejsza była szkoła i te wkurzające, atakujące potworki (leniwce?). Towarzysząca im demoniczna muzyczka stawiała normalnie każdy włos na ciele. Ponadto szpital i pielęgniarki z nożami, wesołe miasteczko, szczyt latarni, hotel i oglądanie kasety VHS: te miejscówki widzę w wyobraźni do dzisiaj. Naprawdę niezapomniany tytuł.

Priorytetem jest dla mnie w najbliższym czasie zagrać w dwójkę uważaną przez wielu za najlepszą część serii. Tam podobno mocne są spotkania z Piramidogłowym, którego znam jedynie z filmu. Swoją drogą w ekranizacji ta postać była bardzo zagadkowa, niedefiniowalna i zmuszjąca do zastanowienia. Ciekawe czy w grze jest podobnie???