PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Silent Hill - ogólnie o całej serii - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Rankingi gier (https://playstationforum.pl/forum-rankingi-gier)
+--- Wątek: Silent Hill - ogólnie o całej serii (/thread-silent-hill-ogolnie-o-calej-serii)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Silent Hill - Adam24 - 22-04-2009

Najlepsza chyba jednak jedynka bo jakby nie patrzeć to właśnie ona zrewolucjonizowała rynek konsolowych horrorów, a kolejne części tylko to kontynuowały. Jeszcze w przypadku drugiej części można mówić o jakimś kroku naprzód tak kolejne są już niestety słabsze. The Room ratuje tylko klimat mieszkania ale bieganie wciąż po tych samych lokacjach to tylko sztuczne wydłużanie czasu gry. Nieco oryginalności odzyskał Origins na PSP i jeszcze Homecoming zachował twarz ale to już nie to co kiedyś.


RE: Silent Hill - Tasior - 31-05-2009

Na PC wyszła juz dawno piątka a na naszą czarnulke nie Sad Szkoda... :/


RE: Silent Hill - Jill Valentine - 31-05-2009

I nie bedzie juz na PS2Sad Ale mam szczęście przechodzić SH 5 po raz drugiSmile


RE: Silent Hill - The Boss - 31-05-2009

Xbox360 robi swoje, co? Tongue Nie wiem jednak, czy to szczęście bo 5 ssie na całej linii niestety...


RE: Silent Hill - Jill Valentine - 01-06-2009

Właściwie to tylko dla kontynuacji RE i SH kupiłam X. Nie żałuję.


RE: Silent Hill - Keeper - 09-06-2009

hmm pamiętam pierwszą część tej gry była to moja druga gra na psx Big Grin zagrałem w nią Big Grin jakieś 8 lat temu Tongue kiedy to nikt nie słyszał wiele o tym tytule wszyscy raczej byli podekscytowani RS2 na rynku hmm Big Grin stara dobra gra wymagająca Big Grin poradnika do gier przy tym skomplikowanym pianie w szkole, grałem także w drugą cześć taka sobie ogółem Wink


RE: Silent Hill - raider - 08-07-2009

Musicie zagrać w silent hill origins. Naprawdę warto w t grę zagrać. Co do grafiki nie mam żadnych zastrzeżeń, jest po prostu wyśmienita oraz te cieniowanie pikseli coś wspaniałego. Cały czas podczas gry towarzyszy klimat zgrozy oraz muzyka robi swoje. Po raz pierwszy jak zacząłem grać w tą grę to naprawdę czułem jak bym tam naprawdę tam był i czuł strach jak głowny bohater czyli Travis Grady. Jeżeli jeszcze nie graliście w tą grę gorąco polecam. Cool

Trochę mniej entuzjazmu tudzież emot następnym razem/ Kratos


RE: Silent Hill - hetm4n - 10-07-2009

(07-08-2008, 14:06)bwblake napisał(a): nie wiem czemu, ale ta gra mi nie pasuje ;p cały czas musiałem latać do komputera żeby patrzeć co trzeba zrobić

Widocznie masz słabą głowe do myślenia, a to kiepsko, bo to naprawdę bardzo prosta gra, ja do poradnika zajrzałem 3 razy tylko w każdej części gry. A co do serii to według mnie 1 i 3 najlepsze, 1 bo pierwszy raz sie z tym spotkałem, i strach był niesamowity, fabuła całkiem niezła, 3 za klimat, lokacje były tak straszne (sciany ociekające krwią, wózek inwalidzki widoczny za szybą jakby miał zaraz w nas wjechać, itd, ) fabuła hmmm 4/5 , dwójka ma super fabułę, ale jakoś sie nie wystraszyłem w niej ani razu. Ostatnio grałem Origins i jest super, trochę krótka, 8 godzinek gry i po strachu, trochę za dużo walki wręcz, pierwszy SH z którym się męczyłem z powodu nadmiernej straty ilości życia. Teraz czekam na nowego SH który ma wyjść na Wii i PS2 Big Grin


RE: Silent Hill - Angerfist - 10-11-2009

Silent Hill 1 według mnie był najlepszy potem 2, 3, 5 w 4 i orgins nie grałem ale co do 4 to nawet mnie nie ciągnie do niej jakoś. Jedynka miała najlepszy klimat i do dziś w nią gram.


RE: Silent Hill - yaszura - 24-07-2010

Siema. Mam pytanko. Czy części SH są jakoś powiązane fabularnie ze sobą? Bo nie wiem czy zaczynać od 2-3-4-Origins-SM, czy to fabularnie nie ma większego sensu i grać w te które mam pod ręką.