PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Konsola nie włącza się, czy to zasilacz? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 4 (PS4) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-4-ps4)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--263)
+--- Wątek: Konsola nie włącza się, czy to zasilacz? (/thread-konsola-nie-wlacza-sie-czy-to-zasilacz)



Konsola nie włącza się, czy to zasilacz? - Agrael_00001 - 09-06-2019

Witam, przychodzę tutaj z trochę przykrym problemem, gdyż moje ukochane ps4 zakończyło dziś swój żywot, konsola przez cały czas chodziła w trybie czuwania wyłączona była może że dwa razy od czasu kiedy ją mam. Zajęta walką o oceny końcowe nie włączałam jej przez ostatni tydzień, jednak wciąż świecił się pomarańczowy pasek jakby wszystko było ok, niestety kiedy spróbowałam ją włączyć nie wyszła z trybu czuwania a zgasła. Próbowałam już wszystkiego, zmieniałam kabel gniazdko, zostawiłam wyłączoną na całą noc i nadal ten sam objaw, czyli dokładnie to takie bip mrugnący na chwilę pasek na niebiesko i tyle, kolejna próba jest możliwa dopiero po odczekaniu dłuższy czas lub odpięciu kabla i ponownemu podłączeniu go. Dodam że po przyłożeniu ucha słychać zasilacz jakby chodzi (cicho piszczy) aż do próby włączenia potem koniec, konsola nie daje napięcia na porty USB ani na żaden inny jest jakby po prostu martwa. Obstawiam tutaj zasilacz gdyż uważam że płyta główna, gdyby była walnięta to chodziłyby radiator (który nawet nie drgnie) i pewnie było by napięcie na USB wiedza ta jednak tyczy się komputerów nie znam się zbytnio na PS4, dlatego tu jestem może ktoś słyszał o czymś takim? I może mi potwierdzić że to rzeczywiście zasilacz? I ewentualnie jak pomierzyć na nim napięcia? I wyjąć ten bezpiecznik koło wejścia przewodu żeby zobaczyć w jakim jest stanie? Zasilacz rozebrałam kondensatory wyglądają ok nic nie wygląda na sfajczone stąd mój dylemat


RE: Konsola nie włącza się, czy to zasilacz? - arctos - 10-06-2019

Wszystkie objawy które podajesz, rzeczywiście wskazują na zasilacz.
(09-06-2019, 07:54)Agrael_00001 napisał(a): I wyjąć ten bezpiecznik koło wejścia przewodu żeby zobaczyć w jakim jest stanie?

Gdyby ten bezpiecznik był padnięty, to nawet nie uświadczyłabyś pomarańczowej diody.

Jeśli jesteś trochę ogarnięta w temacie, a wnioskuje po tym co przeczytałem, że tak to sprawdź jeszcze w pierwszej kolejności, czy na zasilaczu nie ma zimnych lutów (gdzieś słyszałem, że to była bolączka PS4), jeśli jest ok to w drugiej kolejności obstawiłbym przetwornicę 12V. Najlepiej byłoby zmierzyć jakie napięcie masz w trybie StandBy (jak kojarze powinno wynosić ok 3V) i jakie wychodzi przy próbie uruchomienia (ok 12V).


(09-06-2019, 07:54)Agrael_00001 napisał(a): bip mrugnący na chwilę pasek na niebiesko i tyle

Ogólnie przyczyny BLoD są różne od softu przez zasilacz aż dochodząc do reballingu APU

Próbowałaś jeszcze uruchomić konsolę w trybie awaryjnym (trzymasz power aż do usłyszenia drugiego piknięcia)?


RE: Konsola nie włącza się, czy to zasilacz? - Agrael_00001 - 10-06-2019

(10-06-2019, 22:23)arctos napisał(a): Wszystkie objawy które podajesz, rzeczywiście wskazują na zasilacz.
(09-06-2019, 07:54)Agrael_00001 napisał(a): I wyjąć ten bezpiecznik koło wejścia przewodu żeby zobaczyć w jakim jest stanie?

Gdyby ten bezpiecznik był padnięty, to nawet nie uświadczyłabyś pomarańczowej diody.

Jeśli jesteś trochę ogarnięta w temacie, a wnioskuje po tym co przeczytałem, że tak to sprawdź jeszcze w pierwszej kolejności, czy na zasilaczu nie ma zimnych lutów (gdzieś słyszałem, że to była bolączka PS4), jeśli jest ok to w drugiej kolejności obstawiłbym przetwornicę 12V. Najlepiej byłoby zmierzyć jakie napięcie masz w trybie StandBy (jak kojarze powinno wynosić ok 3V) i jakie wychodzi przy próbie uruchomienia (ok 12V).


(09-06-2019, 07:54)Agrael_00001 napisał(a): bip mrugnący na chwilę pasek na niebiesko i tyle

Ogólnie przyczyny BLoD są różne od softu przez zasilacz aż dochodząc do reballingu APU

Próbowałaś jeszcze  uruchomić konsolę w trybie awaryjnym (trzymasz power aż do usłyszenia drugiego piknięcia)?

Ogólnie dziękuję za twój komentarz uspokoiłeś mnie trochę teraz tak jeśli chodzi o tryb awaryjny poszedł w pierwszej kolejności wiec to na bank nie wina softu, jeśli natomiast chodzi o zasilacz to jestem niemal pewna już że to on jest winowajcą, mianowicie pomierzyłam napięcia i tu pojawia się rzecz dziwna jak dla mnie otóż po odłączeniu i ponownym przyłączeniu zasilacza do źródło prądu napięcie pokazuje około 10V (miernik za 20 zł z biedry więc nie jest to zbyt precyzyjne ale nic lepszego obecnie nie mam) a po próbie włączenia konsoli (oczywiście wszystko nadal martwe ) zasilacz zaczyna dawać napięcie poniżej 1V (wtedy przy kolejnej próbie konsola już całkiem nie reaguje )  tak cały czas chyba że znowu wyjmę i włożę wtyczkę do gniazdka tedy napięcie wraca do ~10V co jak dla mnie jest nieco dziwne (jak jest to normalne i rżnę głupa to z góry przepraszam ale z zasilaczami dotychczas nie miałam żadnych doświadczeń) ogólnie to sprawdzę jeszcze te zimne luty (bo akurat na to nie wpadłam) 
Ogółem jutro przychodzi mi nowy zasilacz do konsoli, więc napiszę co i jak jakby ktoś w przyszłości borykał się z podobnym problemem 
A z tym bezpiecznikiem to racja dopiero później nad tym pomyślałam  Shy


RE: Konsola nie włącza się, czy to zasilacz? - arctos - 11-06-2019

Czekam z niecierpliwością na dalsze losy Tongue . Obstawiam że winowajcą jest jednak przetwornica 12V, jedynie nie podoba mnie się tylko te 10V na starcie, ale tak bez sprawdzenia jest mi ciężko coś więcej powiedzieć. Zawsze można spróbować naprawić. Smile


RE: Konsola nie włącza się, czy to zasilacz? - Agrael_00001 - 11-06-2019

Dobra, no więc dla wszystkich o podobnym problemie, to był zasilacz więc zanim podobnie jak ja dostaniecie napadu histerii i postanowicie się rzucić z okna, proponuję kupić nowy zasilacz na alledrogo koło stówy. Jeśli chodzi o stary źródła problemu poszukam z ciekawości w wolnej chwili jak go odkryje to nie omieszkam dać znać. ??? Konsole nic się nie stało jej wyskoczyła jedynie informacja o nie poprawnym zamknięciu systemu po czym włączyła się jak gdyby nigdy nic się nie stało. Dziękuję Arctosowi za odpowiedzi