PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
PS Vita - koniec produkcji i dostaw. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation Vita (https://playstationforum.pl/forum-playstation-vita)
+--- Dział: Newsy (https://playstationforum.pl/forum-newsy--248)
+--- Wątek: PS Vita - koniec produkcji i dostaw. (/thread-ps-vita-koniec-produkcji-i-dostaw)



PS Vita - koniec produkcji i dostaw. - Jusko - 24-02-2019

Ech... Niestety, lecz ktoś musi to napisać. Sad

Nasz ulubiony handheld - będzie miał wstrzymają produkcję i dostawy. Nawet dla rynku japońskiego. Wszystko się łączy - koniec produkcji game cartów, wyłączenie od marca z PS+, a teraz informacja o wstrzymaniu dostaw.

Coś się kończy, coś zaczyna. Może to dobry czas, aby pomyśleć o zmodowaniu konsoli. Albo rozważeniu konta w PSN US, aby zwiększyć dostęp do gier dla Vity. Nikt nam sprzętu nie zabiera, a póki co są aktualizacje, działa PSN, a premiery indyków ciągle na horyzoncie.

Źródło: https://vitowisko.pl/ps-vita-sony-zakonczylo-produkcje-sprzetu/


RE: PS Vita - koniec produkcji i dostaw. - FPS21311 - 25-02-2019

Coś się kończy i coś się zaczyna - jak to się mawia.
Vita za jakiś czas przestanie być wspierana przez Sony i będzie można wtedy w pełni przerobić ten sprzęt, a co za tym idzie, rozwinąć jego skrzydła.
Nie oszukujmy się, Vita dostawała mocne tytuły przez pierwsze lata jej istnienia na rynku, potem sony stwierdziło, że wydawać bardziej rozbudowane produkcje się nie opłaca. Nie znaczy to jednak że nie ma dalej dobrych nowszych gier, ale głownie są one dwuwymiarowe i te tzw. indyki.

Jest dużo ciekawych amatorskich portów na nią, emulatorów czy - jak dobrze pamiętam - gier, ale żeby to wszystko sprawdzić, trzeba mieć przerobioną konsolę.


RE: PS Vita - koniec produkcji i dostaw. - Jusko - 26-02-2019

Rozważam powoli, czy to nie dobry czas, aby zacząć modować konsolę. Aczkolwiek przekonuję siebie, czy w ogóle tego potrzebuję (nie zamierzam bawić się w nic wątpliwego licencyjnie).

Myślę jednak nad utworzeniem konta PSN US. Jest tam nieco gier, w które chętnie bym zagrał, ale nie ma ich w naszym Storze (np. Dino Crisis 2, Medal of Honor, Pursuit Force 2, NightCry). Jedyne co mnie odrzuca, to konieczność przekładania memorek przy zmianie kont (i format konsoli z tego co kojarzę?). Tym bardziej mam wątpliwość, bo 100% moich gier na Vitę to cyfrówki z PSN EU, czyli trochę ponad 80GB gier. Nie wiem czy mam ochotę kombinować dla tych paru gier. Niestety nie udało mi się pogadać z nikim, kto używa konta PSN US na Vicie.


RE: PS Vita - koniec produkcji i dostaw. - FPS21311 - 27-02-2019

No właśnie, ja też musiałbym zainwestować w drugą kartę pamięci, a jak już to o wiele większą - czyli 16GB.
Drogo schodzi niestety, więc o 32GB nawet nie myślę.
Z tego co kojarzę, to raczej inna karta wystarczy i nie trzeba formatować konsoli... ale mogę się mylić, jeżeli ten format jest wymagany, to lipa trochę.


RE: PS Vita - koniec produkcji i dostaw. - Jusko - 28-02-2019

Jeśli dobrze kojarzę - tak, trzeba formatować aby dodać nowe konto PSN. Aczkolwiek trafiłem ostatnio na program, który pozwala w miarę łatwo przeskakiwać między kontami PSN. Wymaga jednak przerobionej konsoli.

Jeśli chodzi o memorki - ich cena zabija, oj tak. Być może odważę się na 32GB memorkę z Aliexpress. Podobno oryginalne te memorki, choć traktowałbym to z dystansem. Aczkolwiek feedback z opinii jest pozytywny. Toteż jeśli za ~130zł można dostać 16GB, a za ok 200zł już wersję 32GB, to warto przemyśleć dołożenie. Aczkolwiek 200zł za memorkę to nadal piekielnie dużo, a trzeba się liczyć z cłem / vatem. Ale może...


PS Vita - koniec produkcji i dostaw. - Kraszu - 28-02-2019

Ja ostatnio zrobiłem taki "interes": Zamieniłem moją 8GB na 16GB z dopłatą 80 zł - zawsze to do przodu i na moje potrzeby raczej wystarczy. 
A ogólnie co do tematu... Naprawdę wielka szkoda, że historia Vity potoczyła sie tak a nie inaczej. Ta konsolka to sprzętowo najlepszy handheld w historii, który nawet dziś nie jest przestarzały. Świetnie leży w dłoni i świetnie się na tym gra. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem - ja będę grał legalnie dopóki sklepik będzie funkcjonował normalnie. Jeszcze kilkanaście gier mam do zaliczenia na tym sprzęcie. Vita jest po prostu fajna. 

Z nadzieją będę wypatrywał handhelda/hybrydy od Sony... Tak jak kilka lat temu granie przenośne było mi zbędne i nie traktowałem tej formy zbyt poważnie, tak obecnie jest to dla mnie mocna alternatywa, która pozwala mi na bycie "regularnym" graczem.


RE: PS Vita - koniec produkcji i dostaw. - Jusko - 28-02-2019

Również myślałem o "wymianie" memorki. Kupuję 32GB, a sprzedaję swoje 4GB i 8GB. Ale coś mi mówi, że lepiej zachować dla bezpieczeństwa 8 gigówkę. W razie czego - gdybym kupił tę z Aliexpress, a trwałość okazała się typowo chińska  Tongue

W przypadku Vity - aż dyskomfort sprawia, jak mocno nie wykorzystano potencjału konsoli Sad Chociaż moja historia była dziwna. Pamiętam marketing Sony, że będzie to PS3 w kieszeni. Zatrze się w końcu granica pomiędzy stacjonarnymi konsolami, a handheldami. Kupiłem ten marketing od razu, bo rozczarowałem się trochę PSP. Nie miałem wcześniej styczności z PSP, a kupiłem Streeta w 2012 lub 2013 roku. Myślałem, że to "przenośne PS2", a rzeczywistość okazała się inna - PSP nie było przenośną kopią PS2. A przynajmniej nie do końca. Także leżał sobie handheld, czasem po 3 mce w pudełku.

Nie dziwne, że łyknąłem marketing o Vicie. Zawsze kiedy miałem okazję, pykałem na stanowiskach promocyjnych w Gravity Rush i Ridge Racer. Kiedy planowałem Vitę w 2014 roku, zrządzeniem losu wygrałem model z 3G. Chwila radości, zagrałem w coś z PS+, a potem typowa reakcja: gdzie są tytuły AAA ja się pytam, w co ja niby mam grać?! Smile Konsolka poszła w zapomnienie na 2 lata. Nie używałem jej tak długo, że bateria miała problem z rozruchem pod ładowarką. Można znaleźć moje żale o Vicie na forum. Zacząłem też żałować, że nie doceniałem PSP i go sprzedałem.

Ale w 2016r - trochę podróżowałem, zmieniłem lokum, a Vita stała się moim sprzętem do grania. Stwierdziłem, że zamiast czekać za mitycznymi grami AAA, zajrzę do PS Store i będę cieszyć się tym, co tam znajdę. I wtedy odblokowałem się na Vitę. Pokochałem wręcz ten sprzęt, i nie jest to super kolekcja, ale 80GB gier z PSN już się uzbierało  Wink


RE: PS Vita - koniec produkcji i dostaw. - sonnar - 08-03-2019

@Jusko - Ja bym raczej odradzał karty z AliExpress,
oryginalna 32GB prosto z Japonii kosztuje co prawda 200zł,
ale na pewno będzie dobrze działać.
Lub jak nie chcesz tyle wydawać, to kup sobie używaną 16-kę ;p

Odnośnie końca produkcji Vity,
trochę szkoda... niby była podukowana już tylko w Japnii,
ale mimo wszystko żal słyszeć że przestali nawet tam Wink

Obecnie na Ebay jest jeszcze dość spora ilość nówek z Japonii.
Ciekawe jak to będzie za kilka lat ...


RE: PS Vita - koniec produkcji i dostaw. - Jusko - 10-03-2019

Też mam dylemat - niby feedback memorek z Ali jest pozytywny, ale...

Jeśli masz jakieś namiary na karty z Japonii to jasne, jestem otwarty. Te z Ali również kosztują ok. 200zł za 32GB, także bez większej różnicy. Natomiast myślałem o używanej 16GB, ale to bez sensu. I tak planowałbym potem 32GB, więc lepiej kupić raz, a porządnie. I pocieszyć się, że wydatek już za mną,

Natomiast myślę ostatnio nad przeróbką H-Encore. Konkretnie z dwóch powodów:

- widziałem aplikację, która w bardziej ludzki sposób pozwala zarządzać kontami PSN. Mógłbym założyć wtedy konto PSN US
- adaptery MicroSD stały się ładniejsze. Dawniej wystawały i były niepraktyczne. A dziś są wielkości kartridża z grą. Gdyby istniała szansa, żeby użyć MicroSD 32/64GB i tam wrzucać swoje gry z PSN...