PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
PS2 podłączenie do nowego telewizora - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: PS2 podłączenie do nowego telewizora (/thread-ps2-podlaczenie-do-nowego-telewizora)

Strony: 1 2 3


PS2 podłączenie do nowego telewizora - Bartx - 10-02-2019

Witam mam pytanie jaki konwenter do 200 złotych żeby konsola współpracowała z nowymi telewizorami mam kabel component ale po podłączeniu nie działa tak jak PS2 to HDMI


RE: PS2 podłączenie do nowego telewizora - Makaveli - 10-02-2019

Co to znaczy, że Component nie działa? Nie ma w ogóle obrazu?

Ustaw sobie na konsoli Y Cb/Cr Pb/Pr w ustawieniach obrazu i dopiero podłącz konsolę przewodem Component.


RE: PS2 podłączenie do nowego telewizora - Bartx - 10-02-2019

Jest ustawione wszystko tak jak należy jest tylko i wyłącznie dźwięk kable prawidłowo podpięte sprawdzałem na 3 różnych tv


RE: PS2 podłączenie do nowego telewizora - Atr3ju - 10-02-2019

Mam tego od 3 lat i jest warty swojej ceny ale to tylko moje zdanie. Używam do pegasusa, do ps1, ps2, xbox classic a czasami nawet do ps3. Musi być konkretnie z tej firmy Speaka bo będziesz mieć gwarancję że obsługuje RGB a są takie same z wyglądu i tańsze ale nie mają RGB więc lepiej dołożyć kilka zł.

[Obrazek: 2RbWu.jpg]

[Obrazek: 2RbWw.jpg]

[Obrazek: 2RbWv.jpg]


RE: PS2 podłączenie do nowego telewizora - Jolek - 11-02-2019

(10-02-2019, 15:31)Bartx napisał(a): Jest ustawione wszystko tak jak należy jest tylko i wyłącznie dźwięk kable prawidłowo podpięte sprawdzałem na 3 różnych tv

Pewnie będzie to mocno upierdliwe pytanie, ale czy jesteś pewien że prawidłowo podpiąłeś przewody?
Czasem czerwony od dźwięku może pomylić się z czerwonym od obrazu.

Sprawdzałeś konsole z innymi kablami np SCART, S-Video?
Co się stanie jak podłączysz inny kabel i ustawisz:
[Obrazek: caununm.png]

Czy konsola ma jakiegoś chipa?
Ma naklejkę gwarancyjną?

Jaki to model konsoli (SCPH-XXXXX)?


RE: PS2 podłączenie do nowego telewizora - Bartx - 11-02-2019

Wiem są 2 czerwone ale nie pomyliłem posiadam Wii i też podpinam je pod ten telewizor componentem mam przejściówkę scart z Wii podpina się w nie RGB i w slot scart w tv
Konsola przerobiona freemc bootem scph 9004
Nie posiada naklejki gwarancyjnej


RE: PS2 podłączenie do nowego telewizora - Bartx - 11-02-2019

Podłączam konsole do niego scartem i później HDMI ? Dzięki będę próbował tą metodą


RE: PS2 podłączenie do nowego telewizora - Jolek - 11-02-2019

Czy jak podłączysz konsolę z TV poprzez SCART i ustawisz Y Cb/Cr Pb/Pr masz przewagę zielonego koloru:
[Obrazek: ps2-scart-component-setting.jpg]


RE: PS2 podłączenie do nowego telewizora - Bartx - 11-02-2019

Kurde tego nie sprawdzę teraz bo jestem w pracy za tydzień powinienem być w domu


RE: PS2 podłączenie do nowego telewizora - Bartx - 19-02-2019

Kurde nie mam typowego scarta podłączyłem component pod adapter scart Wii zielony biały czerwony i przewaga była szarego obrazu jak na starym telewizorze