PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Problem z obrazem Open PS2 Loader - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Problem z obrazem Open PS2 Loader (/thread-problem-z-obrazem-open-ps2-loader)



Problem z obrazem Open PS2 Loader - Nosacz94 - 31-12-2018

Witam, mam pewien problem z obrazem, który opisuję poniżej oraz dorzucam film.
Ekran startowy konsoli wyświetla się w pełnym ekranie bez ramek, ale już Open PS2 Loader oraz gry uruchamiają się w takiej czarnej ramce, którą najlepiej widać podczas grania.
Nie wiem czego jest to wina i wątpię, że to problem spowodowany jakimkolwiek kablem. Na każdym czy to oryginał, czy podróba jest tak samo.
Prawdopodobnie jest coś z oprogramowaniem lub z sprzętem, ale nie wiem co.

Tutaj oczywiście wspomniany przeze mnie film, na którym widać opisany problem.



RE: Problem z obrazem Open PS2 Loader - Jolek - 01-01-2019

Jak wejdziesz do "przeglądacza" karty pamięci to też tak jest (bez ramek)?
[Obrazek: PS2-Browser.png]
Z tego co pamiętam to tylko filmy DVD-Video wyświetlają się w pełnym ekranie bez ramek na np LCD.
Jest może jeszcze może kilka gier co tak ma, jak np Headhunter.

Niektórzy mają pełny ekran z grami NTSC, etc na np LCD.
Na CRT obraz powinien być pełny, na LCD już niekoniecznie.

Próbowałeś w OPL -> Display Settings -> Video Mode, zmienić ustawienie na np:
  • PAL 704x576i @50Hz 24bit (HIRES)
  • NTSC 704x480i @60Hz 24bit (HIRES)
  • EDTV 704x480p @60Hz 24bit (HIRES)
  • EDTV 704x576p @50Hz 24bit (HIRES)
  • HDTV 1280x720p @60Hz 16bit (HIRES)
  • HDTV 1920x1080i @60Hz 16bit (HIRES)

Oczywiście obraz będzie pełny tylko w OPL.
W grze będzie jak było, chyba że pobawisz się z GSM i włączysz jakiś HDTV np 720p @60Hz,
ale wtedy może pojawić się problem z prędkością gier PAL.
Np w FMV będą problemy z dźwiękiem, etc.

Więcej info możesz znaleźć wpisując "ps2 czarne ramki", "ps2 black borders".


RE: Problem z obrazem Open PS2 Loader - Nosacz94 - 19-01-2019

(01-01-2019, 12:27)Jolek napisał(a): Jak wejdziesz do "przeglądacza" karty pamięci to też tak jest (bez ramek)?
[Obrazek: PS2-Browser.png]
Z tego co pamiętam to tylko filmy DVD-Video wyświetlają się w pełnym ekranie bez ramek na np LCD.
Jest może jeszcze może kilka gier co tak ma, jak np Headhunter.

Niektórzy mają pełny ekran z grami NTSC, etc na np LCD.
Na CRT obraz powinien być pełny, na LCD już niekoniecznie.

Próbowałeś w OPL -> Display Settings -> Video Mode, zmienić ustawienie na np:
  • PAL 704x576i @50Hz 24bit (HIRES)
  • NTSC 704x480i @60Hz 24bit (HIRES)
  • EDTV 704x480p @60Hz 24bit (HIRES)
  • EDTV 704x576p @50Hz 24bit (HIRES)
  • HDTV 1280x720p @60Hz 16bit (HIRES)
  • HDTV 1920x1080i @60Hz 16bit (HIRES)

Oczywiście obraz będzie pełny tylko w OPL.
W grze będzie jak było, chyba że pobawisz się z GSM i włączysz jakiś HDTV np 720p @60Hz,
ale wtedy może pojawić się problem z prędkością gier PAL.
Np w FMV będą problemy z dźwiękiem, etc.

Więcej info możesz znaleźć wpisując "ps2 czarne ramki", "ps2 black borders".

Próbowałem kombinować z GSM, ale niestety dużo gier mocno krzaczy, a i dodatkowo moja karta telewizyjna nie obsługuje rozdzielczości wyższej niż 768:480 lub coś w tym stylu i po uruchomieniu gry mam tylko czarny obraz. 

Z tymi czarnymi pasami to szukałem dosyć długo w internecie, w polskim i angielskim, a nawet w niemieckim. 
Większość ludzi problem dotykał na typowych nowoczesnych telewizorach o dużym ekranie. 
A w moim przypadku sygnał idzie do karty, która powinna świetnie radzić sobie z obrazem 4:3, bo jak była na chodzie to w takim standardzie nadawała telewizja. 

Możliwości są według mnie dwie. 
Tak musi być i tyle, albo mam coś skaszanione w konsoli.

Będę próbował jeszcze wyłączyć modchip, może to coś zmieni.


RE: Problem z obrazem Open PS2 Loader - Jolek - 19-01-2019

(19-01-2019, 18:06)Nosacz94 napisał(a): Próbowałem kombinować z GSM, ale niestety dużo gier mocno krzaczy, a i dodatkowo moja karta telewizyjna nie obsługuje rozdzielczości wyższej niż 768:480 lub coś w tym stylu i po uruchomieniu gry mam tylko czarny obraz.

Nie to żebym narzekał ale nie mogłeś napisać, że obraz przechodzi przez kartę telewizyjną?!
Dodatkowo jakim kablem połączyłeś konsole z kartą TV?


RE: Problem z obrazem Open PS2 Loader - Nosacz94 - 20-01-2019

(19-01-2019, 20:03)Jolek napisał(a):
(19-01-2019, 18:06)Nosacz94 napisał(a): Próbowałem kombinować z GSM, ale niestety dużo gier mocno krzaczy, a i dodatkowo moja karta telewizyjna nie obsługuje rozdzielczości wyższej niż 768:480 lub coś w tym stylu i po uruchomieniu gry mam tylko czarny obraz.

Nie to żebym narzekał ale nie mogłeś napisać, że obraz przechodzi przez kartę telewizyjną?!
Dodatkowo jakim kablem połączyłeś konsole z kartą TV?

Kompozytem, bo inaczej się nie da.
Jest jeszcze wejście na S-Video, ale takiego kabla na stanie nie mam obecnie.
Na razie nie mam za bardzo wyboru i jak chcę grać to tylko przez kartę TV (telewizor zawsze jak chcę pograć jest zajęty), poza tym myślałem o nagrywaniu tak dla zabawy filmików na YT, bo ten sprzęt daje mi taką możliwość.

Jutro jak będę miał czas to pokombinuję z różnymi kablami, podłączę konsolę do telewizora u siebie w domu i może spróbuję też gdzieś poza domem.
Mam u siebie w domu też taki mały telewizorek do samochodu to również zobaczę jak na nim wygląda obraz.


RE: Problem z obrazem Open PS2 Loader - Jolek - 20-01-2019

(20-01-2019, 21:23)Nosacz94 napisał(a): Kompozytem, bo inaczej się nie da.
Jest jeszcze wejście na S-Video, ale takiego kabla na stanie nie mam obecnie.
(20-01-2019, 21:23)Nosacz94 napisał(a): Jutro jak będę miał czas to pokombinuję z różnymi kablami, podłączę konsolę do telewizora u siebie w domu i może spróbuję też gdzieś poza domem.
Mam u siebie w domu też taki mały telewizorek do samochodu to również zobaczę jak na nim wygląda obraz.

Za pomocą tych kabli nie włączysz nawet 480p, tylko component... bądź SCART (ale nie każdy TV obsługuje RGsB) powinien pomóc z innymi (wyższymi) rozdzielczościami.

(20-01-2019, 21:23)Nosacz94 napisał(a): Na razie nie mam za bardzo wyboru i jak chcę grać to tylko przez kartę TV (telewizor zawsze jak chcę pograć jest zajęty), poza tym myślałem o nagrywaniu tak dla zabawy filmików na YT, bo ten sprzęt daje mi taką możliwość.

Teraz zaczynam powoli rozumieć o co ci chodzi, ale tylko za pomocą kabla kompozytowego uzyskujesz najgorszy obraz z możliwych.
Więc przynajmniej pobaw się z S-Video.