PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Koniec produkcji Vity w 2019r. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation Vita (https://playstationforum.pl/forum-playstation-vita)
+--- Dział: Newsy (https://playstationforum.pl/forum-newsy--248)
+--- Wątek: Koniec produkcji Vity w 2019r. (/thread-koniec-produkcji-vity-w-2019r)



Koniec produkcji Vity w 2019r. - Jusko - 20-09-2018

Natrafiłem na smutnego newsa. Nic, co by mogło szokować, ale naprawdę smutno się robi. Koniec produkcji Vity w 2019r.

Cytat:“Currently, we do not have any plans regarding a new handheld device,” Oda said. “In Japan, we will manufacture PlayStation Vita until 2019. From there, shipping will end.”

Zazwyczaj Sony wspiera swoje sprzęty przez 10 lat. Tym razem po 7-8 odcina się od produkcji fizycznych kartridży do gier, wspierania w PS+, a nawet produkcji sprzętu. Sad

Przeczytałem na: Gematsu


RE: Koniec produkcji Vity w 2019r. - Kraszu - 20-09-2018

Sad Ehhh ta Vita. Nic na to nie poradzimy. Sprzęt nie znalazł swojego miejsca na rynku i się nie sprzedał.

Mocno liczę na to, że SONY jednak wyda kolejnego handhelda. Nintendo ze Switchem pokazało, że nadal jest popyt na tego typu maszynki. Kieszonkowe granie baaaardzo mi się ostatnimi czasy spodobało i nie wyobrażam sobie teraz życia bez przenośniaka. Będę jechał ile wlezie na Vicie dopóki będę czuł, że serwery gier nadal żyją - ciekawy jestem jak na przykład wygląda sytuacja w grach LittleBigPlanet PS Vita, Rayman Legends, czy Wipeout 2048? To mocne tytuły i skoro mają wyzwania online to oczekuję od wydawców, aby serwery nadal żyły.

Natomiast jeżeli wszystko padnie i będę skazany na wykastrowane gry, to rozważę przerobienie konsoli. Doszły mnie słuchy, że Vita to prawdziwy komabajn do emulacji i już teraz ludzie odpalają na tym sprzęcie gry niemalże ze wszystkich starszych platform. Nie za bardzo wiem jak to zrobić, ale tematu szczególnie nie zgłębiałem. PSP/Vita - wspaniałe konsolki, które na tym etapie mojego życia najbardziej mi pasują do codziennego pykania.


RE: Koniec produkcji Vity w 2019r. - Jusko - 20-09-2018

Niestety Sad

Zaczynam żałować, że choć mam sprzęt od 2014 roku, to zaskoczyłem na jego punkcie od 2016. Czyli bawię się nim dopiero od 2 lat (z przerwami), a tu już deadline. Sentymentu dodaje fakt, że Vita wpadła mi w ręce sama - myślałem o zakupie, a tu wygrałem ją w konkursie (droższy model z 3G) Shy

No i lipa trochę. Planowałem nieśmiało model Slim - lepiej trzyma się w dłoni, tylny panel dotykowy jest mniejszy. A brak OLED jakoś bym zniósł. Problem był jednak taki, że są albo drogawe używki, albo zbyt drogie nówki do sprowadzenia. No i zawsze jak patrzyłem za Slim, tak odbijałem się od niego Tongue

Ja póki co - nie zamierzam konsoli modować. Wszystkie gry mam cyfrowe i zbackupowane na dysku. Póki będę mógł w nie grać swobodnie to ok. Choć i tu są kruczki, bo desktopowy Content Manager od Sony wymaga...aktywnego połączenia internetowego (offlinie niczego nie zdziałasz bo wyrzuci błąd, program gada pewnie z jakimś serwerem w Sony). Albo póki nie wywiną analogicznego numeru jak z PSP - nie ściągniesz już gier bezpośrednio, chyba że na PS3, a stamtąd do PSP. Jeśli uniemożliwią mi normalną grę w "zakupione" na PSN gry cyfrowe, to wtedy będę kombinował.


RE: Koniec produkcji Vity w 2019r. - Monet24 - 27-09-2019

Nic na to nie poradzimy niestety ;(


RE: Koniec produkcji Vity w 2019r. - Szymon - 28-09-2019

Ale sie porobilo. Nie ukrywam, ze malymi kroczkami przymierzalem sie do kupna PSV, teraz nie wiem czy online dozyje tego momentu


RE: Koniec produkcji Vity w 2019r. - sc0Rpow - 29-09-2019

(20-09-2018, 07:40)Kraszu napisał(a): Natomiast jeżeli wszystko padnie i będę skazany na wykastrowane gry, to rozważę przerobienie konsoli. Doszły mnie słuchy, że Vita to prawdziwy komabajn do emulacji i już teraz ludzie odpalają na tym sprzęcie gry niemalże ze wszystkich starszych platform. Nie za bardzo wiem jak to zrobić, ale tematu szczególnie nie zgłębiałem. PSP/Vita - wspaniałe konsolki, które na tym etapie mojego życia najbardziej mi pasują do codziennego pykania.

Ja już to dawno zrobiłem i polecam. Mając wgrane cfw to tak jakby się miało kilka konsol w jednej. Działają absolutnie wszystkie gry i emulatory z PSP i starszych konsol typu game boye, NES'y itp. Brakuje tylko emulatora Nintendo DS ale nadal nad tym pracują. No i najważniejsza rzecz - na przerobionej vicie możesz używać dwóch kart pamięci jednocześnie. Tej oryginalnej i zwykłej micro SDXC z adapterem nawet do 512gb. 

Wgrywając nietrwałe CFW możesz w zależności od potrzeby używać vity w taki sposób, jakby nigdy nie została "złamana", albo jednym kliknięciem odpalać exploita i mieć ją całkowicie "odblokowaną". Jak dla mnie to na ten moment po prostu nie opłaca się mieć nie przerobionej vity.


RE: Koniec produkcji Vity w 2019r. - Bone - 12-10-2019

(29-09-2019, 22:20)sc0Rpow napisał(a):
(20-09-2018, 07:40)Kraszu napisał(a): Natomiast jeżeli wszystko padnie i będę skazany na wykastrowane gry, to rozważę przerobienie konsoli. Doszły mnie słuchy, że Vita to prawdziwy komabajn do emulacji i już teraz ludzie odpalają na tym sprzęcie gry niemalże ze wszystkich starszych platform. Nie za bardzo wiem jak to zrobić, ale tematu szczególnie nie zgłębiałem. PSP/Vita - wspaniałe konsolki, które na tym etapie mojego życia najbardziej mi pasują do codziennego pykania.

Ja już to dawno zrobiłem i polecam. Mając wgrane cfw to tak jakby się miało kilka konsol w jednej. Działają absolutnie wszystkie gry i emulatory z PSP i starszych konsol typu game boye, NES'y itp. Brakuje tylko emulatora Nintendo DS ale nadal nad tym pracują. No i najważniejsza rzecz - na przerobionej vicie możesz używać dwóch kart pamięci jednocześnie. Tej oryginalnej i zwykłej micro SDXC z adapterem nawet do 512gb. 

Wgrywając nietrwałe CFW możesz w zależności od potrzeby używać vity w taki sposób, jakby nigdy nie została "złamana", albo jednym kliknięciem odpalać exploita i mieć ją całkowicie "odblokowaną". Jak dla mnie to na ten moment po prostu nie opłaca się mieć nie przerobionej vity.

Można przerobić PS Vitę mając najnowsze oprogramowanie?
Zastanawiam się, czy karta pamięci musi mieć jakieś min predkości, aby dobrze działała z konsolką?


RE: Koniec produkcji Vity w 2019r. - Xyfka - 04-12-2019

(12-10-2019, 18:09)Bone napisał(a):
(29-09-2019, 22:20)sc0Rpow napisał(a):
(20-09-2018, 07:40)Kraszu napisał(a): Natomiast jeżeli wszystko padnie i będę skazany na wykastrowane gry, to rozważę przerobienie konsoli. Doszły mnie słuchy, że Vita to prawdziwy komabajn do emulacji i już teraz ludzie odpalają na tym sprzęcie gry niemalże ze wszystkich starszych platform. Nie za bardzo wiem jak to zrobić, ale tematu szczególnie nie zgłębiałem. PSP/Vita - wspaniałe konsolki, które na tym etapie mojego życia najbardziej mi pasują do codziennego pykania.

Ja już to dawno zrobiłem i polecam. Mając wgrane cfw to tak jakby się miało kilka konsol w jednej. Działają absolutnie wszystkie gry i emulatory z PSP i starszych konsol typu game boye, NES'y itp. Brakuje tylko emulatora Nintendo DS ale nadal nad tym pracują. No i najważniejsza rzecz - na przerobionej vicie możesz używać dwóch kart pamięci jednocześnie. Tej oryginalnej i zwykłej micro SDXC z adapterem nawet do 512gb. 

Wgrywając nietrwałe CFW możesz w zależności od potrzeby używać vity w taki sposób, jakby nigdy nie została "złamana", albo jednym kliknięciem odpalać exploita i mieć ją całkowicie "odblokowaną". Jak dla mnie to na ten moment po prostu nie opłaca się mieć nie przerobionej vity.

Można przerobić PS Vitę mając najnowsze oprogramowanie?
Zastanawiam się, czy karta pamięci musi mieć jakieś min predkości, aby dobrze działała z konsolką?

Można. Zrobiłem update do 3.73. Potem odblokowałem. Nie wiem jeszcze jak teraz "wrzucać" do takiej konsoli gry, ale niebawem do tego dojdę. Aha, kartę mam 'fabryczną'. Można dokupić 'przelotkę' do karty microSD a wtedy...


RE: Koniec produkcji Vity w 2019r. - Szymon - 04-12-2019

(04-12-2019, 12:12)Xyfka napisał(a):
(12-10-2019, 18:09)Bone napisał(a):
(29-09-2019, 22:20)sc0Rpow napisał(a):
(20-09-2018, 07:40)Kraszu napisał(a): Natomiast jeżeli wszystko padnie i będę skazany na wykastrowane gry, to rozważę przerobienie konsoli. Doszły mnie słuchy, że Vita to prawdziwy komabajn do emulacji i już teraz ludzie odpalają na tym sprzęcie gry niemalże ze wszystkich starszych platform. Nie za bardzo wiem jak to zrobić, ale tematu szczególnie nie zgłębiałem. PSP/Vita - wspaniałe konsolki, które na tym etapie mojego życia najbardziej mi pasują do codziennego pykania.

Ja już to dawno zrobiłem i polecam. Mając wgrane cfw to tak jakby się miało kilka konsol w jednej. Działają absolutnie wszystkie gry i emulatory z PSP i starszych konsol typu game boye, NES'y itp. Brakuje tylko emulatora Nintendo DS ale nadal nad tym pracują. No i najważniejsza rzecz - na przerobionej vicie możesz używać dwóch kart pamięci jednocześnie. Tej oryginalnej i zwykłej micro SDXC z adapterem nawet do 512gb. 

Wgrywając nietrwałe CFW możesz w zależności od potrzeby używać vity w taki sposób, jakby nigdy nie została "złamana", albo jednym kliknięciem odpalać exploita i mieć ją całkowicie "odblokowaną". Jak dla mnie to na ten moment po prostu nie opłaca się mieć nie przerobionej vity.

Można przerobić PS Vitę mając najnowsze oprogramowanie?
Zastanawiam się, czy karta pamięci musi mieć jakieś min predkości, aby dobrze działała z konsolką?

Można. Zrobiłem update do 3.73. Potem odblokowałem. Nie wiem jeszcze jak teraz "wrzucać" do takiej konsoli gry, ale niebawem do tego dojdę. Aha, kartę mam 'fabryczną'. Można dokupić 'przelotkę' do karty microSD a wtedy...

Plug-in zdejmujący blokadę drm + pkgj