PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Polskie strony o PS Vita - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation Vita (https://playstationforum.pl/forum-playstation-vita)
+--- Dział: Newsy (https://playstationforum.pl/forum-newsy--248)
+--- Wątek: Polskie strony o PS Vita (/thread-polskie-strony-o-ps-vita)



Polskie strony o PS Vita - Jusko - 11-09-2018

Hejka.

Według typowego i 10-letniego wsparcia Sony dla ich sprzętów, PS Vita ma jeszcze 2-3 lata życia.

Chciałbym podsumować polskie strony dotyczące Vity. Paradoksalnie nie ma ich zbyt wiele. Dlatego warto je podsumować.

- www.ppe.pl: strona o PlayStation, mają dział Vity
- www.myhandhelds.pl: recenzje gier
- www.vitowisko.pl: bardzo świeży blog o grach na Vitę / kanał na YT Vitowisko. Choć blog świeży to cieszy, że nadal powstają strony o Vicie, gdzie niejeden powiedziałby, że szkoda czasu na martwą konsolę.

Oczywiście można podawać zagraniczne strony, ale fajnie byłoby poznać polskie odpowiedniki.


RE: Polskie strony o PS Vita - Kraszu - 11-09-2018

Zakochałem się w Vicie od pierwszego wejrzenia. Plan jest taki, żeby masterować na tym sprzęcie wszystkie najlepsze gry AAA przeznaczone dla zachodniego odbiorcy + klasyki PS2 wydane w kolekcjach + solidne indyki. Japońszczyzna, visual novel i pikseloza mnie nie interesuje.

Póki co jestem bardzo zadowolony z zakupu tej rewelacyjnej konsolki.

P.S. Dzięki za info o tym najnowszym blogu - z pewnością będę zaglądał. Ciekawe czy ten projekt nie umrze tak szybko jak wieeeele amatorskich blogów? Słomiany zapał i chwilową zajawkę bardzo często da się zaobserwować w sieci.


RE: Polskie strony o PS Vita - Jusko - 11-09-2018

Kraszu napisał(a):Zakochałem się w Vicie od pierwszego wejrzenia. Plan jest taki, żeby masterować na tym sprzęcie wszystkie najlepsze gry AAA przeznaczone dla zachodniego odbiorcy + klasyki PS2 wydane w kolekcjach + solidne indyki. Japońszczyzna, visual novel i pikseloza mnie nie interesuje.

U mnie było inaczej. Podzielone na etapy:

- jaram się przed premierą. W końcu prawdziwa konsola w kieszeni, bez potrzeby dużej konsoli i telewizora.
- jaram się jeszcze bardziej i ogrywam na stanowiskach promocyjnych Gravity Rush
- wygrywam konsolę w 2014 roku. Kupuję memorkę 4GB, ogrywam abonament PS Plus Cool
- nie mam w co grać, gdzie obiecane gry AAA?!
- Vita się kurzy przez 2 lata. Nieco ją nawet hejtuję na forum Shy
- Odkrywam hadhelda na nowo w 2016 roku. Odpuściłem czekanie za AAA - wtedy pokochałem Vitę i kupiłem kartę 8GB. Ilość zbackupowanych gier z PSN, z czasem rośnie do ponad 60GB
- Do dziś uwielbiam Vitę. Serce się kroi jak pomyślę, że kiedyś zakończą wsparcie. Byle nie odcinali dostępu do PSN, bo kosmicznie się zirytuję :-P Ale odcinają za to gry w PS+ od przyszłego roku...


Polskie strony o PS Vita - Kraszu - 12-09-2018

(11-09-2018, 15:43)Jusko napisał(a): Byle nie odcinali dostępu do PSN, bo kosmicznie się zirytuję :-P Ale odcinają za to gry w PS+ od przyszłego roku...

Akurat gry z PS+ to jak dla mnie muł i popłuczyny. Przez rok dodawałem wszystko co dawali w plusie i nie złapałem ani jednej interesującej mnie gry. Z tego co mi wiadomo, to te killery już jakiś czas temu SONY rozdawało w ramach abonamentu, a że gier AAA jest po prostu mało, to teraz nie ma już co rozdawać. Jaka biblioteka, taka oferta. Staram się łapać pudełka na Allegro do max 100 zł. Zakupy mają swój urok i jak już zainwestuję, to taka gra ma dla mnie wartość i później z chęcią ją masteruję. Oferty cyfrowe są bardzo atrakcyjne i z tych z pewnością będę korzystał.

Bardzo chcę zdobyć kolekcję God of War na Vite w pudełku, ale za max 100 zł to praktycznie nie ma na to szans. A w cyfrze... było za 33, było za 29... I pewnie zaraz znowu będzie. W zasadzie to zastanawiam się teraz czy nie lepiej kupić sobie kartę 16 GB i bardziej skupić się właśnie na cyfrowych kopiach.

Myślę, że Store dla Vity będzie jeszcze długo żyło. Tego nie odetną z dnia na dzień i nie ma się czego obawiać @Jusko. Całkiem niedawno wyszła aktualizacja systemu Vity, cała infrastruktura działa i będzie działała. Cyfra się wszystkim opłaca - i wydawca zadowolony, bo sprzedał kolejną kopię i gracz bo kupił duuuuuuuużo taniej. Sklepik będzie się kulał. Sam pewnie jeszcze sporo kupię. Ostatnio zainteresowały mnie tytuły oferujące Cross Buy. A, że mam już PS3 to te crossy będę łykał bez popity. Zawsze to fajna sprawa zassać coś z promocji i to od razu na dwie platformy.


RE: Polskie strony o PS Vita - Jusko - 12-09-2018

Dorzucam kolejną stronę:
- https://konsolowe.info/: recenzje gier na PS Vita. Może pisane jakiś czas temu, lecz mogą być przydatne.

PS: @Kraszu - nie mam żadnej gry w pudełku, wyłącznie cyfry. Dlatego im dłużej będzie PSN, tym generalnie lepiej. A GoW ograłem niedawno, cyfrówkę z promocji właśnie Wink


RE: Polskie strony o PS Vita - FPS21311 - 13-09-2018

Dzięki Jusko za te strony, obadam ten ich kanał na YT. Big Grin

Ps Vita to porządny sprzęt, dużo złego robią też media (wydaje mi się), tylko podtrzymując ten głupi trent, że Vita już nie żyje.
Nigdzie na dużych polskich stronach o tematyce growej nie widzę jakiś nowinek na tę konsolę, nie licząc informacji, że po nowym roku nie będzie już można kupić wersji pudełkowych gier - może od razu niech napiszą wprost "Masz PS Vitę? Wyrzuć ją w cholerę i kup jedyną i właściwą konsolę przenośną, od wielkiego N!".

Przecież gry wychodzą i to wcale nie same średniaki, nie wiem czy sony za mało hajsu sypie, czy o co chodzi.


RE: Polskie strony o PS Vita - Kraszu - 14-09-2018

Nic na to nie poradzisz @FPS. Ludzie, którzy tego sprzętu nigdy nie posiadali po prostu nie są w stanie docenić klasy wykonania i wygody użytkowania najlepszego hanhelda ever. Trzeba się cieszyć z tych gier, które są - ja mam takie właśnie podejście.

Narzekający mają oczywiście dużo racji. Dobry sprzęt zasługuje ma masę dobrych gier - tak było na każdym poprzednim sprzęcie od SONY. Ja też bym chciał więcej hitów, ale nic na to nie poradzę, że historia Vity potoczyła się tak, a nie inaczej. Wiem natomiast, że na tym sprzęcie będę grał jeszcze długo i na bank zaliczę przynajmniej kilkanaście dużych gier.