PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Redukcja rys z obudowy - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Tutoriale (https://playstationforum.pl/forum-tutoriale)
+--- Wątek: Redukcja rys z obudowy (/thread-redukcja-rys-z-obudowy)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Redukcja rys z obudowy - marcin33892 - 17-05-2009

Witam.Pewnie nie raz się zastanawialiście jak odnowić swoją porysowaną obudowę.Ja kombinując jak to zrobić wpadłem na pomysł i udało mi się tak odnowić swoja obudowę że teraz ma tylko malutkie ryski na tym plastikowym błyszczącym pasku w ps2 slim.Całą obudowa wygląda jak nowa.Otóż mój sposób jest następujący:potrzebne nam będą:Obudowa od ps2(najlepiej ściągnięta),2 kawałki szmatek lub 1 gąbka i 1 szmatka,pasta do butów o kolorze czarnym(do ps2 silver kupujemy paste przeźroczystą)(nie wyciskana).Bierzemy szmatkę(gąbkę) i nakładamy na nią trochę pasty do butów(nie przesadzać żeby nam się potem dobrze ją rozprowadzało)
Następnie jak już mamy nałożone na naszą szmatkę to rozcieramy ją ruchami kulistymi po naszej obudowie.Tak roztartą pastę zostawiamy na około 1 min żeby trochę zaschła.
Po upłynięciu tego czasu bierzemy 2 kawałek szmatki i zaczynamy pucować naszą część obudowy,którą natarliśmy pasta.Pucujemy aż do całkowitego zniknienia pasty i kończymy jak obudowa zaczyna błyszczeć.Jedziemy teraz 2 część obudowy i tak samo robimy jak poprzednią część.Jak skończymy obydwie części to jedziemy je jeszcze raz i jeszcze raz czyli w sumie 3 razy czyścimy naszą obudowę.Po skończeniu cieszymy się odnowioną naszą obudową i w dodatku błyszczącą się.Efekt jest powalający.Post napisany przez marcin33892.

Zdjęcia dodam ale niestety nie dodam zdjęć sprzed czyszczenia bo nie zrobiłem także,że dodam tylko zdjęcia po odnowieniu konsoli to sami zobaczycie jaki mam efekt mojej pracy a konsole miałem mocno porysowana.

Dodam jeszcze że ten sposób nie zamaskuje bardzo głębokich rys tylko te trochę mniejsze.Big GrinCool


RE: Tutorial - Bart - 17-05-2009

Są efekty!!! Big Grin Tylko mały problem miałem żeby przezroczystą pastę kupić, ale udało się. Wink (konsolka trochę zajeżdża pastą Tongue , można coś z tym zrobić??)


RE: Redukcja rys z obudowy - The Boss - 17-05-2009

Super efekt, konsola na zdjęciach jak nowa wygląda! Dzięki za tutorial, mam tylko 1 pytanko, jeśli już jesteśmy przy temacie redukcji rys z PS2. Wiesz może, jak usunąć niedoskonałości z tego środkowego, błyszczącego paska? Bo przyznam, że mam zajechany, ratunek by mu się przydał.

bart1500 napisał(a):konsolka trochę zajeżdża pastą Tongue , można coś z tym zrobić??)

Spróbuj przetrzeć ją z 20 razy płynem do czyszczenia monitorów i telewizorów CRT. Koszt takiego to około 20 zł.


RE: Redukcja rys z obudowy - Bart - 17-05-2009

Cytat:Spróbuj przetrzeć ją z 20 razy płynem do czyszczenia monitorów i telewizorów CRT. Koszt takiego to około 20 zł.
[R]ay ale jak tak zrobię to ta pasta nie zejdzie i konsolka znowu nie będzie miała rys??


RE: Redukcja rys z obudowy - The Boss - 17-05-2009

Jeśli przecierasz płyty jakimś środkiem, to one się wtapiają w rysy i materiał pozostaje. Atom przylega do atomu i one nie powinny się rozłączyć, tylko tworzyć jedną płaszczyznę. Nie będzie raczej miała rys.


RE: Redukcja rys z obudowy - marcin33892 - 17-05-2009

jak zostawicie konsolke koło grzejnika gdzies na 5 h to pasta dobrze zaschnie i nie bedzie juz schodziła.ja tak zrobiłem i przetarlem ja pozniej i pasty juz nie widac na konsolce i rys tez nie ma a konsolka blyszczy sie jakby byla nowa.a co do zapachu to nie wiem co mozesz zrobic,moze popryskaj ja troche czym zapachowym bo dezodorant nie wiem czy nie rozpusci pasty i przetrzyj poźniej szmatka. co do wersji silver to przyznam sie nie probowalem ale dlatego napisalem zeby robic ja przeźroczysta poniewaz ma ona kolor troche pod bialy wiec tez pewnie pozbedzie dla nas rys.na wersji silver bedzie troche gorzej usunac rysy niz na wersji black.na wersji black jak sie to dobrze wykona to efekt jest niesamowity.pozdrawiam i prosze o punkt reputacji jak wam pomogłem. a co do tego blyszczacego platykowego paska w ps2 slim to nie wiem popróbuj jeszcze troche pasta bo mi troche te rysy zeszly ale na zdjeciach widac ze jest troche porysowany a jak to ci nie pomoze to musisz ja tak zostawic.


RE: Redukcja rys z obudowy - DembolMaster - 18-05-2009

moja konsola jest teraz jak nowa, tylko ze smierdzi


RE: Redukcja rys z obudowy - marcin33892 - 18-05-2009

śmierdziec smierdzi ale po jakims czasie przestanie.ale chociarz wyglada jak nowa.ja na mojej konsoli 3 razy zrobilem jej seryjke i widac efekt na zdjeciach.xD a co do tego usuwania rys z tego blyszczacego paska z ps2 slim to mozna sprobowac nakleic tam tasme samoprzylepna tylko tak by nie weszlo pod nia zadne powietrze zeby byla gladka jak maselko babci józi...xD
Mam już sposób jak usunąć rysy z tej plastykowej części na obudowie z ps2 slim.Otóż jest trochę roboty i trzeba troche stracić nerwy ale efekt jest też zaskakujący.Otóż chodzi o to by na tym porysowanym kawałku nakleić taśmę samoprzylepną tylko w taki sposób żeby nie było pod nią żądnych babelków z powietrzem.Jak już nakleimy to ją przycinamy.Po naklejeniu nie widac praktycznie żadnych rys.Roboty trochę jest ale naprawde warto jak ktoś chce mieć ładną obudowe.JA żem tak zrobil i jest naprwade ekstra.Zdjec niestety nie dodam ponieważ aktualnie siostra mi nie pozyczy aparatu bo jej nie ma w domu.Miłej roboty..xD

Tylko, żebyś jeszcze nie pisał postu pod postem... ~[R]ay


RE: Redukcja rys z obudowy - The Boss - 18-05-2009

Dzięki! Spróbuję tego za niedługo, wstawię fotki i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Nieźle główkujesz, koleś. Wink


RE: Redukcja rys z obudowy - Krochy - 19-05-2009

@[R]ay:
owiń ps2 w koc to będzie wyglądac jak mruczek bez sierści Tongue

Ta metoda autora... działa, prawie nie mam rys na obudowie Tongue

BTW. ma ktos coś na owłosienie mojej konsoli? bo jak na nią patrze to cała owłosiona, do tego goście mylą ps2 z psem i sie pytają jak sie wabi...