PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Memorki z Aliexpress - ktoś używa? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation Vita (https://playstationforum.pl/forum-playstation-vita)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--251)
+--- Wątek: Memorki z Aliexpress - ktoś używa? (/thread-memorki-z-aliexpress-kto%C5%9B-uzywa)



Memorki z Aliexpress - ktoś używa? - Jusko - 13-08-2018

Cześć.

Zauważyłem na Aliexpress memorki do Vity - 16/32/64GB. W porównaniu do oryginalnych, lecz używanych memorek z Allegro - są relatywnie atrakcyjne cenowo (np. wersja 32GB po 100+zł).

Kłopot w tym, że są...nieoryginalne. Nie mają brandu Sony, więc równie dobrze mogą działać i paść szybko...albo działać lepiej niż brandowane.

Planuję zmienić kartę na 16GB. Używałem oryginalnych memorek Sony z drugiej ręki (4/8GB) i było OK. A zainwestować w ciemno w nieoryginalną memorkę...trochę strach, bo to brak zaufania, a opinii w sieci nie ma zbyt dużo.


RE: Memorki z Aliexpress - ktoś używa? - FPS21311 - 13-08-2018

Ooo ciekawe, mógłbyś podlinkować, jestem ciekaw tych "memorek"? Tongue

Z doświadczenia wiem, że z podróbkami trzeba uważać, jednak w tej tutaj kwestii, wypowiedzieć się nie mogę - normalnie napisałabym, że lepiej już kupić używane, ale musiałbym zobaczyć te karty pamięci.


RE: Memorki z Aliexpress - ktoś używa? - Kraszu - 14-08-2018

Ja raczej bym się w takie wynalazki nie pakował. Za te ponad 100 zeta to już 16 GB złapiesz na Allegro.
Też się przymierzam do szesnastki bo obecnie posiadam jedynie 8 GB. Jakoś sobie radzę, ale wystarczy zassać ze dwie gierki cyfrowe i będzie kłopot.

Pewnie na anglojęzycznych stronach znajdziesz jakieś opinie, bo w polskiej sieci to słabo ten temat widzę.


RE: Memorki z Aliexpress - ktoś używa? - Jusko - 15-08-2018

Linkuję do przykładowej aukcji z Aliexpress: klik

Widać od razu, że to zamiennik - nawet jeśli w tytule napisali "original". Opakowanie jest kolorystycznie podobne, ale brakuje tekstów, brandu, napisów na memorce etc. Kłopot z opiniami w sieci jest taki, że to karta no-name. Nie znalazłem póki co wprost relacji, z używania takiej nieoryginalnej memorki. Tym bardziej jestem zdziwiony, bo memorki dla Vity to własnościowa technologia Sony. Ale widać jakoś się udało.


RE: Memorki z Aliexpress - ktoś używa? - FPS21311 - 15-08-2018

Skoro brak opinii o tym tworze w sieci, to raczej radzę Ci już kupić jakąś używaną kartę.


RE: Memorki z Aliexpress - ktoś używa? - tomx1989 - 15-08-2018

Komentarze w tej aukcji są same pozytywne, a fotki od kupujących pokazują że to karty Sony, cena 2x niższa ale i tak te karty są strasznie drogie. Najtańszą opcją i tak będzie przerobienie konsoli i używanie kart SD.


RE: Memorki z Aliexpress - ktoś używa? - Jusko - 16-08-2018

Diabeł tkwi w szczegółach.

Te karty mają podobne pudełka do Sony, ale wyglądają nieco inaczej. Na niektórych jest napis Sony, niby prawda, lecz w opisie aukcji jest "Brand Name: DOBE FOMIS ELECTRONICS ". Podejrzewam więc, że silą się na "oryginalną podróbkę" Wink

Pudełko z aukcji: klik

Przykładowe pudełko Sony: klik

Komentarz mówią, że niby OK - karta wykrywana. Ale nie wiadomo ile wytrzyma. Tutaj jest problem Sad

Używam od dawna wersji 4/8GB - oryginalne. Kupione z drugiej ręki, więc ktoś używał ich wcześniej. A póki co - nie do zajechania. Muszę jednak kupić 16GB, gdyż wersja 8GB robi się ciasna (moje zbackupowane gry z PSN, to ponad 60GB). Póki Sony nie zamiesza tak, że przeróbka Vity będzie koniecznością (bo np. odetną PSN), to wolałbym nie przerabiać konsoli. Nie chodzi o piractwo, tylko zabawę w ciuciubabkę - dziś przeróbka działa, a jutro Sony wydaje patcha. Intensywnie korzystam z PSN i nie wiem, czy to się nie wyklucza.


RE: Memorki z Aliexpress - ktoś używa? - FPS21311 - 18-08-2018

Jusko napisał(a):Póki Sony nie zamiesza tak, że przeróbka Vity będzie koniecznością (bo np. odetną PSN), to wolałbym nie przerabiać konsoli. Nie chodzi o piractwo, tylko zabawę w ciuciubabkę - dziś przeróbka działa, a jutro Sony wydaje patcha. Intensywnie korzystam z PSN i nie wiem, czy to się nie wyklucza.
Zawsze można przerobić na drugim koncie i karcie pamięci, a pierwsze konto mieć "czyste" - ja planuje tak zrobić, ale muszę mieć wpierw drugą kartę, najlepiej podobnie jak Ty, 16Gb..... a są cholernie drogie, więc sam byłbym zainteresowany taką przeróbką. xD
Dokładnie nie wiem, jak sprawa wygląda z tym przerobieniem konsoli i używania kart sd - o czym wspomina tomx1989.
Słyszałem coś o adapterze... ale i tak trzeba mieć drugą kartę z innym kontem, bynajmniej nie mam zamiaru hakować Vity na swoim pierwszym, gdzie zakupiłem już kilka gier, bo kto wie, Sony wyda patcha i po zawodach.

Jednak wolę już zapłacić więcej i być pewien, niż zapłacić mniej i mieć nadzieję, że będzie działać.