PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
PS Vita - instalacja emulatorów oraz plików .vpk - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation Vita (https://playstationforum.pl/forum-playstation-vita)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--251)
+--- Wątek: PS Vita - instalacja emulatorów oraz plików .vpk (/thread-ps-vita-instalacja-emulatorow-oraz-plikow-vpk)



PS Vita - instalacja emulatorów oraz plików .vpk - FPS21311 - 21-07-2018

Cześć, udało mi się zainstalować VHBL... jednak nie wiem, co dalej z tym zrobić - chciałbym zainstalować emulator Dosa, ale skąd go wziąć i jak skonfigurować?

Kolejna sprawa, jak instalować pliki z rozszerzeniem.VPK?
Jest kilka amatorskich aplikacji, czy samych emulatorów (np. N64), które takie rozszerzenie posiadają.

Chciałem skorzystać z tego poradnika i zainstalowałem Vitashell przy użyciu aplikacji "PSVIMGTOOLS", jednak przy próbie uruchomienia (Vitashell na ps vicie), wskakuje błąd.


RE: PS Vita - instalacja emulatorów oraz plików .vpk - tomx1989 - 21-07-2018

VHBL to przeróbka emulatora PSP i tylko programy przeznaczone dla tej konsoli będą działały. Jak chcesz instalować apki przeznaczone dla Vity, to albo przeróbka Henkaku enso(3.60 i 3.65) gdzie molecular shellem instalujesz vitashell, albo h-encore(3.68) którym ściągniesz i zainstalujesz vitashell.


RE: PS Vita - instalacja emulatorów oraz plików .vpk - FPS21311 - 21-07-2018

Rozumiem, a jak wygląda sprawa z tym Henkaku, czy to nie jest już poważniejsza przeróbka, nie ingeruje w system zbyt mocno... krótko mówiąc, nie zepsuje sobie przez to swoje konto?

Chciałbym także wiedzieć, jak poprawnie zainstalować te Vitashell, bo mi wyskakuje error.


RE: PS Vita - instalacja emulatorów oraz plików .vpk - tomx1989 - 23-07-2018

Przeróbka jak przeróbka, jak nie masz softu 3.60 lub 3.65 tylko nowszy to nie będzie trwała, bany niby nie lecą, ale nigdy nie wiadomo, lepiej głównego konta nie podpinać. Jak przerobisz to nie będziesz miał problemów z instalacją czegokolwiek.


RE: PS Vita - instalacja emulatorów oraz plików .vpk - FPS21311 - 23-07-2018

Rozumiem, nie mam drugiej karty, tak więc się wstrzymam.
Postaram się raz jeszcze zainstalować VHBL, fajnie byłoby móc pograć np. w takiego Blooda lub DooMa na tej konsoli przenośnej tym bardziej, że mam oryginalnie te produkcje kupione na steamie. Smile Rzecz jasna mam na myśli emulator Dos Boxa.

Dzięki tomx1989. Wink


RE: PS Vita - instalacja emulatorów oraz plików .vpk - FPS21311 - 25-09-2018

Niedawno była aktualizacja Vity, chciałbym wiedzieć, czy dalej można zainstalować taki emulator dosa?
Rozumiem że wpierw instaluje VHBL, a potem importuje emulator Dosa i uruchamiam przez tę właśnie emulację psp?

Sorry, ale jakoś nie mam głowy do tego, ostatni raz jak próbowałem to zrobić, to chyba coś pokręciłem. xP
O ile VHBL udało mi się za pierwszym razem zainstalować, tak z tym dosem nie wiem co zrobić, by chodziło to poprawnie i jeszcze dodać do tego gry.

Wstyd się przyrzynać, ale nie najlepiej znam angielski, więc te tutoriale głównie oglądam, rozumiejąc co któreś słowo. xp