PlayStation Forum - PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Pytanie o skalowanie progresywne. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (http://www.playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (http://www.playstationforum.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Sprzęt (http://www.playstationforum.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pytanie o skalowanie progresywne. (/thread-31160.html)Pytanie o skalowanie progresywne. - Piotreczek94 - 07-06-2018

Witam.
Posiadam Ps2 fat scph-50004 w systemie Pal z Free mcboot i chciałbym zapytać o dwie rzeczy. Po pierwsze czy gry w systemie Ntsc będą prawidłowo wyświetlane tzn. z odpowiednią prędkością czy mogą wystąpić jakieś problemy? Pytanie drugie: czy skalowanie progresywne może powodować spadek wydajności względem przeplotu? Mam wrażenie że fifa 2005 w przelocie działa normalnie A w progresywnym tak jakby się przycinala. Z góry dziękuję za odpowiedzi.


RE: Pytanie o skalowanie progresywne. - Atr3ju - 07-06-2018

1 - Tak beda prawidlowo wyswietlane, nie wystepuja spadki klatek przynajmniej ja nigdy nie zauwazylem. Ktos gdzies kiedys pisal ze niby Colin 2 na PS1 dziala szybciej w PALu poniewaz wersja NTSC to port z PAL. Na ile to prawda nie wiem, musialbym sprawdzic.
2 - Tutaj rowniez nigdy nie zauwazylem spadkow wzgledem gier na kablu z przeplotem, choc nie uzywam komponentu. Nigdy wczesniej nie slyszalem aby gry z progresywnym obrazem mialy momentami spadki klatek.


RE: Pytanie o skalowanie progresywne. - tomx1989 - 07-06-2018

Gry NTSC będą taka samo działały na konsoli PAL jak na konsoli NTSC, bo między tymi konsolami nie ma takich różnic jak w poprzednich generacjach. Gry z przeplotem mogą się wydawać płynniejsze, ponieważ jeżeli np. gra działa w 30 FPS, to jedna klatka obrazu jest nowa, a druga jest połówką następnej klatki, po czym trzecia klatka jest już całą nową klatką. W obrazie progresywnym przy 30FPS, jedna klatka jest nowa, a następna jest ta sama, po czym trzecia jest już całkowicie nową klatką. Także przy spadkach FPS obraz z przeplotem może wyglądać płynniej, sam sprawdzałem działanie gier w obu trybach i ilość FPS była taka sama.


RE: Pytanie o skalowanie progresywne. - Piotreczek94 - 07-06-2018

Bardzo dziękuję za odpowiedzi Wink