PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
PS Vitowe odpowiedniki znanych gier. - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation Vita (https://playstationforum.pl/forum-playstation-vita)
+--- Dział: Gry (https://playstationforum.pl/forum-gry--249)
+--- Wątek: PS Vitowe odpowiedniki znanych gier. (/thread-ps-vitowe-odpowiedniki-znanych-gier)



PS Vitowe odpowiedniki znanych gier. - FPS21311 - 21-04-2018

Witam w tym dziwnie/zabawnie brzmiącym temacie. xP

Zastanawiam się, czy są jakieś podobne odpowiedniki takich gier jak:
  • Dark Souls (klimat, rozgrywka)
  • Saw: The Video Game (koncepcja gry może być inna, chodzi o klimat)
  • Doom lub Wolfenstein (klimat, rozgrywka)
  • Jakieś symulatory (na PC by mi się może nie chciało grać, ale na PS Vicie... czemu nie)
  • Gry podobne do GTA (poza samym GTA)
Mogą być to zarówno gry 3D, jak i 2D, nawet w klimatach Anime (byleby były przynajmniej w j. ang.)

Tylko pisząc "2D" mam na myśli jakieś ładne gry, nie takie, co wyglądają jak z atari.. xP

Ogólnie możecie też polecić mi jakieś inne gierki, ważne, by się jakoś reprezentowały (pod względem wizualnym, jak i gameplayowym). Smile
Mogą to być również gry PSP, dostępne na PS Vitę, lecz najchętniej zagrałbym w coś pod nowszą konsolkę od Sony.

Będę wdzięczny za sugestie i pozdrawiam.


RE: PS Vitowe odpowiedniki znanych gier. - Jusko - 21-04-2018

Cytat:Dark Souls (klimat, rozgrywka)

Może Salt & Sanctuary. Podobno to Dark Souls w 2D.

Cytat:Saw: The Video Game (koncepcja gry może być inna, chodzi o klimat)

Dying Rebord? Budzisz się w hotelu z Amnezją, wokół dziwne zagadki do rozwiązania itd. Taki a'la Horror, właśnie pogrywam.

Cytat:Doom lub Wolfenstein (klimat, rozgrywka)

Resistance: Burning Skies, Killzone Mercenaries, Borderlands 2, Unit 13.

Cytat:Jakieś symulatory (na PC by mi się może nie chciało grać, ale na PS Vicie... czemu nie)

Farm Simulator? Smile

Cytat:Gry podobne do GTA (poza samym GTA)

Może Retro City Rampage. Ale jeśli nie grałeś na PSP, to można na Vicie zagrać w GTA: Liberty City Stories lub Chinatown Wars.


RE: PS Vitowe odpowiedniki znanych gier. - FPS21311 - 21-04-2018

Jusko napisał(a):Dying Rebord? Budzisz się w hotelu z Amnezją, wokół dziwne zagadki do rozwiązania itd. Taki a'la Horror, właśnie pogrywam.
I jak Ci się w tą produkcję gra, warta swojej ceny?
Jusko napisał(a):Resistance: Burning Skies, Killzone Mercenaries, Borderlands 2, Unit 13.
Zobaczę demo Resistance: Burning Skies Tongue

Dzięki za propozycje. Big Grin


RE: PS Vitowe odpowiedniki znanych gier. - Jusko - 21-04-2018

1. Dying Reborn kupiłem ostatnio w promocji - po tej cenie jest warto. Jest sporo zagadek, ale raczej niezbyt trudne. Nic, co wymagałoby solucji póki co.

Klimat nawet ciekawy. Tylko nie wiem czemu, wyłączyłem grę w połowie drugiego etapu i musze zacząć od początku. Może nie zauważyłem opcji save, albo autosave jest kulawy Wink

2. Resistance przeszedłem ze 3 razy. Podoba mi się.


RE: PS Vitowe odpowiedniki znanych gier. - FPS21311 - 21-04-2018

Właśnie.... w promocji, czyli rozumiem w angielskiej wersji sklepu - tak? Tongue
Pytam, bo wszystkich gier, które podałeś, nie ma w Polskiej wersji sklepu.

Krucho u mnie teraz z kasą, ale bardzo chętnie zagrałbym w Dying Reborn - słyszałem o niej już wcześniej.
Jestem aktualnie po seansie wszystkich części Piły, i mam strasznego smaka na zagranie w coś, co ma podobny klimat. xP

Resistance dodałem już do listy pobierania, potem pogram. Big Grin


Tak przeglądałem internety bo byłem ciekaw, czy ID Software samo coś wydało na tę konsolę - znalazłem coś takiego:
https://www.resetera.com/threads/ps-vita-gets-full-3d-hardware-supported-quake-2-3-rtcw-more-on-the-way.29099/

Czyli jednak jest sposób, by odpalić jakieś fanowskie produkcje (bo wyglądają właśnie na takie), tylko trzeba przerobić konsolę.
Już zapomniałem czy to jest ten bezpieczny sposób przerobienia, że normalnie można korzystać ze swojego konta i ze sklepu, czy ten bardziej zaawansowany - nie potrafię spamiętać tych skrótów. xD

Nie chcę broń boże piracić gier, ale fajnie byłoby wgrać jakieś starsze emulatory, czy właśnie sprawdzić fanowskie twory.

O kurcze, HL1 na Vitę. Big Grin
Ciekawe czy faktycznie działa.
https://vitadb.rinnegatamante.it/#/info/365


RE: PS Vitowe odpowiedniki znanych gier. - Jusko - 22-04-2018

Gry są z polskiego sklepu:

- Dying Reborn: klik

- Resistance: Burning Skies: klik

Z tym, że dorwałem Dying Reborn w promocji, za jakieś 12-16zł - dość niedawno, kwesta niecałego miesiąca (Wielkanocna Promocja). W naszym PSN na region EU.

Resistance również bywa przeceniany - średnio na ok. 30zł.

Z gier jak Dark Souls, możesz jeszcze spróbować Soul Sacrifice. Nie wiem czy Ci podejdzie, ale jest demko.

PS: nie bawiłem się nigdy w modowanie Vity, także nie znam możliwości.


RE: PS Vitowe odpowiedniki znanych gier. - FPS21311 - 22-04-2018

Ja póki co również się wstrzymam z modowaniem.... chociaż ogranie w takiego DooMa czy Quake brzmi kusząco...
O ile mnie pamięć nie myli, to jest chyba Duke Nukem 3D na Vitę - muszę sprawdzić, ile kosztuje.

Dzięki za kolejną propozycję, po zrzutach nawet przypomina Soulsy. Tongue

Gram sobie teraz właśnie w te demo Soul Sacrifice, i gra wygląda naprawdę porządnie... w ogóle ten pierwszy bos, z ktorym się walczy, mnie trochę przeraził..... jak zbliżył mordę do mnie, to cały ekran zajmował - straszna bestia.

Ciekawe, czy pełna wersja zawiera j. polski.

[Obrazek: 30776721_1233363720099752_1267956975_n.p...e=5AE0C3C8]

Ukończyłem Demo, naprawdę dobra produkcja... ale bardziej kojarzy mi się z jakąś grą, gdzie walczy się na arenie (zapomniałem, jak się ten gatunek nazywa xp) i nie można za bardzo podziwiać widoczków.

Więc raczej nastawiałbym się na te pierwsze produkcje.

A jakie gry RPG ogólnie byś polecił, lub inne fabularne produkcje (tylko błagam... nie te historyjki obrazkowe, po 160zł xD).
Tylko tak samo jak napisałem wcześniej, muszą jakoś artystycznie się prezentować, mogą byś to produkcje 2D lecz nie wyjęte z nesa. xP
Za ładną produkcję 2D uważam np. The Deer God, który jest zresztą w promocji do 26 kwietnia i chyba go kupię.

Parę perełek widzę na tę platformę (i to nowsze produkcje), lecz ceny potrafią być duże... jeszcze rozumiem takie gry w pełnym trójwymiarze, które naprawdę godnie się reprezentują i są całkiem nowe.... ale niektóre wyglądają tak, jakby uciekły z pegasusa - i nie czepiałbym się, gdyby takich sum pieniędzy nie kosztowały... a te historie obrazkowe to już w ogóle śmiech na sali. xD

W najbliższym czasie kupię sobie Sir Eatsalot, raz że jest to tytuł ekskluzywny, to w dodatku nowy i tani, jak spojrzeć na inne gry.
Sama gra wygląda również ciekawie. Smile