PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
FMCB jakie ma mozżliwości - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: FMCB jakie ma mozżliwości (/thread-fmcb-jakie-ma-mozzliwo%C5%9Bci)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: FMCB jakie ma mozżliwości - Spokos - 22-02-2018

Więc zakupiłem PS2 w wersji Slim z kartą FMCB w wersji 1.95 i mam pytanie co powinnop być na karcie bo jest prawie cała zapchana tak że nie mogę zapisać danych do GT4 bo wyświetla za mało miejsca, a jak wejde na karte przez Browser to jest dużo plików z nazwą "corrupted data" czy moge je pousuwać czy tam mogą być jakieś ważne pliki do FMCB, które konsola poprostu tak opisje.
I druga sprawa mam jeszcze nieorginalną karte 64 mb czy moge na nią przekopiować FMCB z tej pierwszej.


RE: FMCB jakie ma mozżliwości - tomx1989 - 22-02-2018

Przez browsera nie usuwaj corrupted data bo to prawdopodobnie pliki FMCB, tylko savy, przez ulaunchelf możesz usuwać programy których nie używasz. Na drugą kartę nie skopiujesz FMCB, ale możesz na niej zainstalować FMCB.


RE: FMCB jakie ma mozżliwości - Spokos - 22-02-2018

Dobra mam w tym momęcie trzy karty jedną orginalną 8 mb sony, drugą fujiwork 8 mb na tej jest FMCB i jeszcze jedną Max memory 64 mb.
Rozumiem że najlepiej zainstalować FMCB na oryginalnej. Ogólnie to nie moge znaleść poradnika jak to zrobić za pomocą innej karty z FMCB.
Czy ktoś może wskazać link?
Plan jest taki żeby gry uruchamić z dysku usb i tam zapisywać savy z gier.


RE: FMCB jakie ma mozżliwości - Atr3ju - 22-02-2018

Ściągnij to, nie masz się co obawiać to mój wrzucony przed chwilą fmcb.

https://megadrive.co/6lb8ep5mn91y

Rozpakuj na kompie na pendriva. Nastepie pendriva włóż do PS2, obecna karta z fmcb również musi być w konsoli i włóż ją do 1 slota. Uruchom konsole i wybierz z menu uLaunchELF. Następnie klikasz na kółko na padzie, najeżdżasz na mass:/ i klkasz na kółko. Zobaczysz wypakowany folder Free McBoot 1.8, wchodzisz w niego i najeżdżasz na FREE_MCBOOT.ELF i kółko na padzie. Uruchomi się program.

Następnie formatujesz nową kartę pamięci włożoną w slot 2, pamiętaj aby wybrać slot 2 bo to ważne. Po sformatowaniu wybierasz Install Multi Version i zaznaczasz slot 2. Po zainstalowaniu masz już fmcb na nowej karcie pamięci.


RE: FMCB jakie ma mozżliwości - tomx1989 - 22-02-2018

Ściągasz instalator FMCB http://ichiba.geocities.jp/ysai187/PS2/FMCB/
wrzucasz na pena, w konsoli za pomocą ulaunchelf odpalasz instalator, wybraną kartę, formatujesz ją i instalujesz, tyle. Później każdy dodatkowy program już tylko kopiujesz z pena na kartę pamięci i dodajesz w ustawieniach FMCB ścieżkę do programu. Co do odpalania gier z USB to pamiętaj że to najgorsze, najwolniejsze rozwiązanie, odpalanie gier z dysku sieciowego jest dużo przyjemniejsze Smile


RE: FMCB jakie ma mozżliwości - Spokos - 23-02-2018

Dobra kilka pytań:
1. Po co jest drugi slot na kartę pamięci w konsoli bo np. GT4 nie widzi wcale karty w drugim slocie?
2. Czemu odpalanie gier przez USB jest najgorszym rozwiązaniem chodzi o szybkość uruchamiania gry czy ogólnie o szybkość działania gier?
3. Na karcie z FMCB, którą dostałem z konsolą po odpaleniu w meni konsoli są takie opcje dodatkowe jak Menadżer Plików, Gry i Filmy DVD, Gry HDD <PL>, Gry USB & HDD <PL>, Filmy i Multimedia <PL>, Nintendo NES, Nintendo Super SNES, Free MCBoot Konfiguracja, chciałbym żeby mi ktoś wyjaśnił do czego poszczególne opcje służą i skąd je zainstalować na nowej karcie mam FMCB wersja 1.95?
4. Które programy są najbardziej potrzebne do odpalania gier PS2 z dysku lub płyty?


RE: FMCB jakie ma mozżliwości - Atr3ju - 23-02-2018

1. Niektóre gry są tak zrobione że nawet nie sprawdzają czy masz memory card w 2 slocie tylko z automatu zapisują w 1 slocie, dlatego zapisujesz w 1 slocie a później w menadżerze kopiujesz stan gry na memorke w 2 slocie i masz backup w razie czego.

A jeśli drażni Cie brak miejsca na memorce 8 MB którą masz w 1 slocie to załat sobie 64 mb i problem z głowy. Mnie się nigdy nie udało zapełnić całej pamięci

2. USB jest najwolniejsze ze wszystkich dostępnych możliwości a prędkość rzędu 1,5 MB jest niczym przy 5 MB z płyty DVD więc ogólnie czekasz na loadingi 3,5 raza dłużej niż z płyty DVD.

3. Większość z nich są oczywiste, nawet po nazwie jaką zastosował sprzedający. Tak naprawde te programy mają inne nazwy tylko skrót nazwy jest zmieniony bo można sobie wpisać cokolwiek. Najłatwiej dojdziesz do tego krok po kroku. Zainstaluj sobie czysty fmcb (jak chcesz to Ci wrzuce jak nie znajdziesz sobie) i kolejno będziesz sam dodawał program po programie tak abyś poznał co który do czego służy. Też na początku byłem zielony więc spędzałem z tym dużo czasu aby poznać wszystko.

4. Z dysku komputera, laptopa to OPL (Open PS2 Loader) a z płyty to chyba tylko ESR


RE: FMCB jakie ma mozżliwości - tomx1989 - 23-02-2018

1. Drugi slot był często używany w PS1, w PS2 niestety mało która gra go obsługuje, ja używam drugiego slotu na kartę z FMCB, a w pierwszym savuje gry.
2. Chodzi o prędkość tego portu ok. 0,5MB/s, czyli długie loadingi, przycinające filmiki, nie ma to wpływu na szybkość gry, z dysku sieciowego to już 0,8-1,5MB/s także jest dużo szybciej i rzadko kiedy jest problem z filmikami
3. Menadżer Plików - ulaunchelf najważniejszy program, to nim kopiujesz i odpalasz programy
Gry i Filmy DVD - ESR odpalanie spatchowanych gier
Gry HDD <PL> - prawdopodobnie HDloader czyli przestarzały program do odpalania gier z HDD
Gry USB & HDD <PL> - prawdopodobnie OPL czyli najlepszy program do odpalanie gier z różnych nośników
Filmy i Multimedia <PL> Simple Media System odpalanie muzyki i filmów
Nintendo NES - emulator NESa
Nintendo Super SNES - kiepski emulator SNESa
Free MCBoot Konfiguracja - konfigurator w którym możesz dodawać nowe linki do programów, zmieniać wygląd głównego menu itd.
4. ESR i OPL


RE: FMCB jakie ma mozżliwości - Spokos - 24-02-2018

Może ktoś wrzucić tu działający link z usbextreme ? z góry dzięki


RE: FMCB jakie ma mozżliwości - tomx1989 - 24-02-2018

Rozumiem że chodzi usbextreme game installer. Pytanie po co? USButil 2.2 jest lepszym programem i pamiętaj że gier poniżej 4GB nie musisz przerabiać.