PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Jak przerobić konsole ps3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Hack (https://playstationforum.pl/forum-hack)
+--- Wątek: Jak przerobić konsole ps3 (/thread-jak-przerobic-konsole-ps3--31073)



Jak przerobić konsole ps3 - SectuVD - 06-02-2018

Witam
Nie dawno zakupiłem używaną konsole ps3-869 z aktualizacją 4.82 pytanie moje brzmi jak ją przerobić tak abym mógł zagrać w jaką kolwiek gre przez pendriva lub dysk zewnętrzny. Z góry przepraszam za problem.
Pozdrawiam Dawid Smile


RE: Jak przerobić konsole ps3 - tomx1989 - 06-02-2018

Pytanie brzmi czy twoja konsola nadaje się do przeróbki.
Jeżeli to FAT to można przerobić
Jeżeli to slim CECH-200x lub 210x to można je przerobić
Jeżeli to slim CECH-250x z DATE CODE do 0D to można przerobić, z DATE CODE 1A różnie bywa, ale najczęściej da się przerobić
Jeżeli to slim CECH-300x i super slim to nie da się ich przerobić.


RE: Jak przerobić konsole ps3 - occrew - 13-01-2019

Ja również mam PS3, ale z aktualizacją 4.80. Na obudowie podany CECH-2503B. Proszę o odpowiedź czy da się ją przerobić, jeżeli tak to proszę o podesłanie instrukcji (takiej jak dla prostego chłopa). Z góry dzięki!


RE: Jak przerobić konsole ps3 - Makaveli - 13-01-2019

W tej chwili, po wyjściu aktualizacji 4.83 nie ma już możliwości zainstalowania na konsoli pirackiego oprogramowania do uruchamiania kopii zapasowych gier.


RE: Jak przerobić konsole ps3 - Jolek - 13-01-2019

(13-01-2019, 17:49)occrew napisał(a): Ja również mam PS3, ale z aktualizacją 4.80. Na obudowie podany CECH-2503B. Proszę o odpowiedź czy da się ją przerobić, jeżeli tak to proszę o podesłanie instrukcji (takiej jak dla prostego chłopa). Z góry dzięki!

Jeśli nie masz FW, 4.83 to ściągnij Minimum Version Checker:
http://www.psx-place.com/resources/minverchk-minimum-version-checker.610/.
Wrzuć go do "PS3\UPDATE\PS3UPDAT.PUP" na dysk USB.
Czyli tak samo jakbyś aktualizowali FW,
W PS3, Ustawienia\Aktualizacja\Zaktualizuj poprzez USB.
Jeśli wyskoczy komunikat że masz FW 3.56 lub niższy to możesz zainstalować CFW.
Aby zainstalować CFW należy mieć FW 4.82.


RE: Jak przerobić konsole ps3 - occrew - 17-01-2019

(13-01-2019, 22:13)Jolek napisał(a):
(13-01-2019, 17:49)occrew napisał(a): Ja również mam PS3, ale z aktualizacją 4.80. Na obudowie podany CECH-2503B. Proszę o odpowiedź czy da się ją przerobić, jeżeli tak to proszę o podesłanie instrukcji (takiej jak dla prostego chłopa). Z góry dzięki!

Jeśli nie masz FW, 4.83 to ściągnij Minimum Version Checker:
http://www.psx-place.com/resources/minverchk-minimum-version-checker.610/.
Wrzuć go do "PS3\UPDATE\PS3UPDAT.PUP" na dysk USB.
Czyli tak samo jakbyś aktualizowali FW,  
W PS3, Ustawienia\Aktualizacja\Zaktualizuj poprzez USB.
Jeśli wyskoczy komunikat że masz FW 3.56 lub niższy to możesz zainstalować CFW.
Aby zainstalować CFW należy mieć FW 4.82.

Jolek,
Miało być prosto i zrozumiale. Co to CFW, jakiś firmware?
Nie rozumiem dwóch ostatnich zdań, wydaje mi się, że się wzajemnie zaprzeczają. Jak mam 3.56 to mogę zainstalować CFW - żeby zainstalować CFW muszę mieć 4.82. Sorry... Proszę prościej, dzięki. Smile


RE: Jak przerobić konsole ps3 - Makaveli - 17-01-2019

OFW - original firmware

CFW - custom firmware

Kwestia rozbija się o to, aby mieć OFW maksymalnie 4.82, ponieważ wydana stosunkowo niedawno wersja 4.83 permanentnie łata lukę w przeglądarce sieciowej konsoli PS3, która pozwalała na instalację exploita HAN i przzerobienie konsoli.

Mówiąc, że masz FW 3.56 lub niższy kolega miał na myśli, że jesteś w stanie doprowadzić konsolę do takiego stanu, aby zainstalować na niej nieoficjalne, pirackie oprogramowanie.


RE: Jak przerobić konsole ps3 - occrew - 18-01-2019

Tak jak wspominałem mam oprogramowanie w wersji 3.80. Więc z waszych informacji wynika, że mogę sztucznie obniżyć FW do 3.56.
Czy instrukcja podana wcześniej przez Jolek'a w tym pomoże? Wg niej muszę ściągnąć plik z podanego przez niego linku i mam go wrzucić do folderu: PS3\UPDATE\PS3UPDAT.PUP na pendrive. Później wystarczy, że zaktualizuję ręcznie system do wersji z pendrive, dobrze rozumiem? Jakie są kolejne kroki?


RE: Jak przerobić konsole ps3 - Jolek - 18-01-2019

(18-01-2019, 18:55)occrew napisał(a): Tak jak wspominałem mam oprogramowanie w wersji 3.80. Więc z waszych informacji wynika, że mogę sztucznie obniżyć FW do 3.56.
No nie, z naszych informacji nie wynika że musisz obniżyć FW do 3.56.
Jak możesz to przeczytaj jeszcze raz cały post:
(13-01-2019, 22:13)Jolek napisał(a): Jeśli nie masz FW, 4.83 to ściągnij Minimum Version Checker:
http://www.psx-place.com/resources/minverchk-minimum-version-checker.610/...



(18-01-2019, 18:55)occrew napisał(a): Wg niej muszę ściągnąć plik z podanego przez niego linku i mam go wrzucić do folderu: PS3\UPDATE\PS3UPDAT.PUP na pendrive.

Zgadza się, ale pendrive musi mieć system plików FAT32.

(18-01-2019, 18:55)occrew napisał(a): Później wystarczy, że zaktualizuję ręcznie system do wersji z pendrive, dobrze rozumiem? Jakie są kolejne kroki?

Ten "PS3UPDAT.PUP" to jest "aktualizacja", która sprawdza min fabryczny FW konsoli,
więc uruchamiasz ją tak jakbyś chciał aktualizować FW (oprogramowanie konsoli).

Więc najpierw zrób pierwszy krok i zobacz jakie możesz mieć najniższe oprogramowanie na swojej konsoli.


RE: Jak przerobić konsole ps3 - Morricorne - 23-04-2019

Podepne się pod temat.
Mam konsolę ps3 CECH-4002A z softem 4.8.4
Dowiedziałem się że jedyne co mogę to wgrać Hana.
Instrukcję nawet znalazłem.
Pytanie tylko co dalej jakbym chciał wgrać pobrane gry z internetu.
Mam dysk twardy o pojemności 250gb w konsoli.
Nie posiadam dostępu do komputera. Tylko i wyłącznie telefon z Androidem.
Chciałbym wrzucić kilka gier z psp oraz kopie swoich oryginalnych gier na HDD. Żeby płyt nie męczyć.
Posiadam serię Resident Evil oraz grę Dead Island