PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
PSP-1004 po wymianie napędu problem z UMD - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation Portable (PSP) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-portable-psp)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--245)
+--- Wątek: PSP-1004 po wymianie napędu problem z UMD (/thread-psp-1004-po-wymianie-napedu-problem-z-umd)



PSP-1004 po wymianie napędu problem z UMD - szyna30 - 01-02-2018

Witam dostałem od znajomego konsolkę PSP-1004 wraz z 1 grą.. po włączeniu konsoli wszystko się ładnie uruchamia, po włożeniu płyty UMD do napędu w prawym dolnym rogu pojawia się wczytywanie płyty (kręcąca płyta) i słychać, że płyta zaczyna się kręcić, po chwili płyta się zatrzymuje, ikonka dalej się obraca, ale na tym koniec, nie odczytuje płyty, nie ma żadnego komunikatu o błędzie czy coś takiego tylko cały czas jest ikonka kręcącej płyty w płyta w napędzie stoi w miejscu. Proszę o pomoc co może być przyczyną, podejrzewam napęd (laser) ale pewności nie mam a nie chciałbym w ciemno kupować napędu. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź..


RE: PSP-1004 problem z UMD - blendzior - 01-02-2018

Spróbuj delikatnie przeczyścić laser patyczkiem do uszu nawilżonym np. benzyną ekstrakcyjną, tylko ostrożnie.


RE: PSP-1004 problem z UMD - tester - 01-02-2018

Polecam spirytus, zamiast benzyny. Wink


RE: PSP-1004 problem z UMD - mattek - 01-02-2018

Spirytus owszem tylko nie salicylowy! Najlepiej jednak użyć izopropanolu Big Grin


RE: PSP-1004 problem z UMD - szyna30 - 02-02-2018

Niestety czyszczenie nic nie dało, nadal jest to samo, zaczyna kręcić płytą i w pewnym momencie się zatrzymuje, a znacznik na dole wyświetlacza cały czas się kręci ale nic więcej się nie dzieje.. POMOCY


RE: PSP-1004 problem z UMD - tester - 02-02-2018

A spróbuj włączyć inną grę. Może to wina płyty..


RE: PSP-1004 problem z UMD - szyna30 - 02-02-2018

Niestety obecnie mam tylko 1 grę, ale postaram się jakąś załatwić i sprawdzić i dam znać.

Udało mi się pożyczyć od znajomego 2 gry, niestety sytuacja jest taka sama, po włożeniu płyty słychać, że płyta się kręci a po chwili się zatrzymuje i nic się więcej nie dzieje, na wyświetlaczu nie ma żadnego komunikaty, tylko kręci się cały czas kółko w dole ekranu. Czy będzie to rzeczywiście wina zużytego lasera?


RE: PSP-1004 problem z UMD - tester - 03-02-2018

Wszystkie znaki na ziemi i niebie na to wskazują.


RE: PSP-1004 problem z UMD - szyna30 - 08-02-2018

Tak myślałem... ale mam jeszcze jedno pytanie, posiadam jeszcze jedno PSP E-1004 i tam również nie czyta płyty.. tzn po włożeniu słychać, że kręci się płyta cały czas, laser się świeci ale się wogóle nie przesuwa, stoi w miejscu, nie ma żadnego komunikatu , że błąd płyty czy coś takiego, po prostu nie czyta żadnej płyty, czy to też jest winą lasera??

Wracając do tej pierwszej PSP-1004, rozebrałem ją żeby sprawdzić dlaczego nie czyta płyt okazało się, że nie jest wogóle zdjęta zworka antystatyczna, zdjąłem ją zamontowałem napęd i... laser pięknie świeci, płyta kręci się bez problemu i w pewnym momencie laser przestaje świecić i płyta się zatrzymuje, miałem drugi taki sam napę (nowy) i sytuacja jest dokładnie ta sama.. Sprawdzałem oczywiście na rozebranej konsoli płytę trzymałem palcem.. i teraz w związku z tym mam pytanie czy gdzieś jest jeszcze jakiś czujnik, nie wiem klapki np. czy coś innego, dlaczego płyta ładnie się kręci laser przesuwa się do środka i po kilku chwilach kręcenia laser przestaje świecić a płyta się zatrzymuje, czy gdzieś coś nie dociska? PROSZĘ o POMOC