PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Nie do końca działający obraz ISO - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Nie do końca działający obraz ISO (/thread-nie-do-konca-dzialajacy-obraz-iso)



Nie do końca działający obraz ISO - Polimeryzator - 11-01-2018

Witam. Znów zwracam się do was z pytaniem i prośbą o pomoc. Wypaliłem dziś obraz płyty (ISO) z Emuparadise. Wrzuciłem go na płytę OMEGA DVD-R alcoholem x4 w formacie PS2. Odpalam konsolę z grą wyskakuje obraz PLAYSTATION na dole napis MODBO CHIP, pojawia się czarny obraz i nagle ten czerwony ekran, który mówi że proszę wsadzić płytę Playstation lub Playstation2... . Ktoś z szanownych użytkowników miał taki problem ? Pozdrawiam.


RE: Nie do końca działający obraz ISO - Yohokaru - 12-01-2018

Nie nagrywaj gier na płyty Omega, bo tylko sobie cierpliwość psujesz i konsoli laser. Jeżeli bardzo Ci zależy na płycie, spróbuj Verbatim DVD-R, nagrywając imgBurn z prędkością 8x. Swego czasu tak robiłem i większość pozycji ruszała bez zająknięcia.

Zwróć uwagę także, że mamy rok 2018 i posiadacze przerobionych konsol PS2 mogą bez problemu grać na konsoli bez używania mitycznych już nośników CD/DVD. Zainstaluj na konsoli FMCB, nie powinien się gryźć z ModBo, gdyż sam mam takowy chip na konsoli wraz z FMCB. Następnie, jeżeli nie masz, zainwestuj w Network Adaptor, który pozwoli Ci połączyć PS2 z komputerem, na którym mógłbyś trzymać swoje kopie gier. Albo podłączyć dysk twardy, jest sporo opracowań anglojęzycznych, a nawet polskich, wystarczy dobrze poszukać.


RE: Nie do końca działający obraz ISO - Draco - 12-01-2018

Tak jak Yohokaru napisał Omega to szmelc. Nagrywaj tylko na Verbatim DVD-R (ewentualnie DVD+R ale raczej nie dla PS2 FAT) z prędkością 8x. Swego czasu tu na forum robiłem rozległe analizy czym i jak nagrywać, różne nośniki, różne sposoby i na samym końcu wyszło że najlepszym sposobem jest powyższy plus nagrywarka LG i ImgBurn.

Z tym graniem po LANie Yoho to ja nie wiem jak jest teraz ale tam chyba nie było pełnej kompatybilności. To znaczy bardzo duży odsetek gier działał, niemal 100% ale były tam jakieś niedobitki które się nie poddawały. Czy coś się zmieniło w tej kwestii?


RE: Nie do końca działający obraz ISO - Polimeryzator - 12-01-2018

Nagrywarkę jaką mam w laptopie Toshiba to taką mam i raczej nie będę zmieniał. Laptop też nie jest mega przedpotopowy, ma Win7/. To jest slim nie wiem do końca jaki model ale to nie jest też to najnowsze. Spróbuje FMCB. Gdzieś czytałem że ktoś miał taki problem tylko nie wiem czy tu na forum czy gdzieś na innej stronie bo tyle już tego wałkowałem że sam nie wiem.


RE: Nie do końca działający obraz ISO - Draco - 13-01-2018

(12-01-2018, 21:45)Polimeryzator napisał(a): Nagrywarkę jaką mam w laptopie Toshiba to taką mam i raczej nie będę zmieniał. Laptop też nie jest mega przedpotopowy, ma Win7/. To jest slim nie wiem do końca jaki model ale to nie jest też to najnowsze. Spróbuje FMCB. Gdzieś czytałem że ktoś miał taki problem tylko nie wiem czy tu na forum czy gdzieś na innej stronie bo tyle już tego wałkowałem że sam nie wiem.
Olej FMCB. To nie zmieni faktu że próbujesz użyć jednych z najgorszych płyt. Kup Verbatim i spróbuj na nich nagrać. Jestem właśnie przekonany że to załatwi sprawę.

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka


RE: Nie do końca działający obraz ISO - Polimeryzator - 13-01-2018

Kupowałem na szybkości w kiosku osiedlowym i nie było Verbatimów.


RE: Nie do końca działający obraz ISO - Draco - 13-01-2018

Spoko, wiem jak jest, nie zawsze sie je znajdzie zwłaszcza w czasach gdy nikt już właściwie nie używa płyt. Nie mniej jednak w tym tkwi twój problem, nie w przeróbce konsoli.


RE: Nie do końca działający obraz ISO - Yohokaru - 14-01-2018

Draco napisał(a):Z tym graniem po LANie Yoho to ja nie wiem jak jest teraz ale tam chyba nie było pełnej kompatybilności. To znaczy bardzo duży odsetek gier działał, niemal 100% ale były tam jakieś niedobitki które się nie poddawały. Czy coś się zmieniło w tej kwestii?

Nie znam list na pamięć, ale kompatybilność jest grubo ponad 98%. Nawet najbardziej problematyczne gry typu Ratchet & Clank 3 i Jak & Daxter śmigają bezproblemowo, sam testowałem Big Grin


RE: Nie do końca działający obraz ISO - Polimeryzator - 15-01-2018

No i po kłopocie, kupiłem Verbatim DVD-R i śmiga aż miło Smile. Dzięki przy pomocy z tym problemem. Smile. Temat uważam za zamknięty.