PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Free McBoot - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Free McBoot (/thread-free-mcboot)



Free McBoot - MaciekWolf92 - 12-04-2017

Siemanko forumowicze, mam mały problem z grami odpalanymi poprzez Free Mcboot 1.8, a mianowicie jak odpalam np. Gran turismo 4, to ekran się trzęsie, A jak odpalam np. Dragon Ball Budokai Tenkaichi 3 to wszystko jest git. Czy to wina płyty na której jest nagrana gra? Wina konsoli? Mam dwie ps2, na obu odpalałem fcmb i ten sam problem. Oryginalne gry czyta dobrze


RE: Free McBoot - MPN - 12-04-2017

Trzęsie się? Nagrałeś wersję PAL czy NTSC?


RE: Free McBoot - MaciekWolf92 - 12-04-2017

(12-04-2017, 18:39)MPN napisał(a): Trzęsie się? Nagrałeś wersję PAL czy NTSC?


Nie wiem jaka jest wersja, gry dostałem od kumpla. Mówisz, że to zależy od tego jaki region gry?
Czy jest jakiś sposób, żeby te gry uruchomić bez trzęsącego ekranu, bo BARDZO mi zależy na GT4


RE: Free McBoot - MPN - 12-04-2017

Twój TV być może nie odpala za dobrze w NTSC. Więc ściągnij po prostu z emuparadise.me wersję europejską i nagraj ją na płytę ponownie. Wiesz oczywiście jak się nagrywa gry na odpalanie przez ESR na FMCB?


RE: Free McBoot - MaciekWolf92 - 13-04-2017

Coś tam na YT oglądałem jak się nagrywa, ale mógłbyś napisać jak to dokładnie się robi? Wiem że najlepsze płyty to verbatim dvd-r, program Alcohol 120 4x prędkość i w alcoholu ustawić ps2, tak?


RE: Free McBoot - MPN - 13-04-2017

(13-04-2017, 12:52)MaciekWolf92 napisał(a): Coś tam na YT oglądałem jak się nagrywa, ale mógłbyś napisać jak to dokładnie się robi? Wiem że najlepsze płyty to verbatim dvd-r, program Alcohol 120 4x prędkość i w alcoholu ustawić ps2, tak?

A z tymi płytami to wszystko jedno, działają + i -, byle by miało prędkość 4x, czasami się zdarza, że gry zaczynają chodzić na 6x (przykład z mojego sprawdzania: Spider-Man 2). Więc pobierz załącznik, wypakuj folder, otwórz ESRDiscPatcher i po prostu spatchuj obraz .iso twojej gry. Potem za pomocą Alcoholu nagraj płytę (jakby co ja używam IMGBurn 2.5.8.0).


RE: Free McBoot - MaciekWolf92 - 13-04-2017

Ok, mógłbym Cię poprosić o dokładny opis jak to zrobić?

I z jakiej strony najlepiej pobierać gry?


RE: Free McBoot - MPN - 13-04-2017

(13-04-2017, 14:12)MaciekWolf92 napisał(a): Ok, mógłbym Cię poprosić o dokładny opis jak to zrobić?

I z jakiej strony najlepiej pobierać gry?

emuparadise.me - strona do pobierania gier PS1, PS2, PSP i innych
Pobierz wersję (Europe).
Wypakuj i spatchuj za pomocą ESRDiscPatcher.
Po spatchowaniu uruchom program do nagrywania przykład. IMGBurn
Nagraj w prędkości 4x, jak nie będzie hulać to w 6x.
Odpal w PS2.


RE: Free McBoot - MaciekWolf92 - 13-04-2017

Dzięki za instrukcję :-)

I pozdro

Rozwiązałem problem z trzęsącym się ekranem,było to DZIECINNIE proste, a mianowicie musiałem w telewizorze przestawić system koloru z PAL na AUTO, i teraz gry PAL i NTSC śmigają tak samo :-)


Temat do zamknięcia