PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Przeróbka stała 6.61 Infinity- krok po kroku + bonus- spolszczenie :) - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation Portable (PSP) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-portable-psp)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--245)
+--- Wątek: Przeróbka stała 6.61 Infinity- krok po kroku + bonus- spolszczenie :) (/thread-przerobka-stala-6-61-infinity-krok-po-kroku-bonus-spolszczenie)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Przeróbka stała 6.61 Infinity- krok po kroku + bonus- spolszczenie :) - Michal_burnout - 20-03-2017

Witam.

Jako, że jestem świeżo po instalacji stałej przeróbki Infinity na sofcie 6.61(dwie konsole 3004) opiszę jak to zrobić w ojczystym języku, dam parę wskazówek aby nie uszkodzić konsoli, aczkolwiek nie odpowiadam za szkody wyrządzone poprzez instalacje tego zmodyfikowanego oprogramowania. Robicie to na własne ryzyko. Proszę o przyklejenie tego poradnika, może się komuś przyda. Dużo terminów się powtarza, np. folder PSP, ponieważ jest on na karcie konsoli i w folderach programów/oprogramowania po wypakowaniu z archiwów. Czytajcie uważnie.

Na wstępie chciałbym bardzo podziękować użytkownikowi Haker120- jego pomoc i wsparcie były nieocenione i pomogły mi sprawnie i bez komplikacji zainstalować modyfikacje. Tak przy okazji jest to człowiek który software i hardware konsol (Wii, PSP, PS2, PS3, Xbox, itp.) ma w jednym palcu i wszystko pamięta Wink Ja musiałem spisać wrażenia na gorąco bo pewnie za rok bym kombinował: "co ja wtedy zrobiłem..."

Robiłem to na popularnej i chyba najlepszej wersji konsoli PSP 3004, na PC z Windowsem 7, na oryginalnej karcie Sony Memory Stick Pro Duo MagicGate Mark2 4GB. Na PSP X0000 i PSPgo też ten poradnik zadziała, więcej info po angielsku na wololo.net- link do konkretów na dole w materiałach źródłowych.

Bateria w PSP najlepiej gdyby była na full naładowana przy aktualizacjach i instalacji przeróbki.

W skomplikowany sposób postaram się wytłumaczyć tą prostą czynność Tongue
Do dzieła.

Ponieważ lolhax w chwili obecnej nie działa podaje link do wszystkich programów użytych w poradniku.


Przygotowanie:

Na wstępie trzeba zaktualizować konsole do softu 6.61 Jeśli macie 6.61 pomijacie ten poniższy opis aktualizacji.

A) Aktualizacja do oryginalnego(OFW) 6.61:

1 Pobieramy archiwum z softem 6.61(będzie potrzebny także do Infiniti, o tym w dalszej części), wypakowujemy na PC. Interesuje nas folder PSP(w nim jest GAME/UPDATE/EBOOT.PBP)

2 Jeśli mamy jakąś przeróbkę niestałą to ja dla bezpieczeństwa odinstalowujemy ją i przywracamy ustawienia fabryczne, kartę formatujemy w konsoli.

3 Konsolę podłączamy do PC za pomocą kabla i odpalamy "USB Connection". Widać rożne foldery na "dysku konsoli" Nas będzie interesował tylko folder PSP. Kopiujemy wypakowana wcześniej aktualizację na kartę konsoli. Wyskoczy monit o zastąpienie/zamianę folderów, klikamy na "tak".W PC odłączamy "PSP"(wysuń "PSP" Type A)- ja tak robię zawsze z każdym urządzeniem podpiętym do USB.

4 Na konsoli wychodzimy z trybu USB "kółkiem"
Przechodzimy do menu Sysytem Update --> Update via Storage Media. Przez via Internet- nigdy nie robiłem. Odpali się nasz update i postępujemy zgodnie z instrukcjami, dawno to robiłem i nie pamiętam co tam się wyświetla dokładnie, każdy da radę Wink

B) Instalacja Przeróbki niestałej(LCFW) na oprogramowanie 6.61:

Polecam Wam przeróbkę o nazwie LCFW 6.61 LME-2.3 (Minimum Edition), sam ja posiadam i jest super. Mimo że nazywa się minimum to nic nie ma okrojonego, to tylko nazwa. Można także mieć LCFW: 6.61 PRO-C2.

1 Po wypakowaniu tego archiwum to będziesz miał folder "LCFW 6.61 LME-2.3" a w nim parę folderów, interesuje nas folder PSP(jak zwykle).

-Folder PSP wraz z zawartością przekopiuj na kartę pamięci- tak zastąpić.

2 Odpal konsolę i:

-Uruchom GAME --> Memory Stick --> LME Installer for 661. W programie wciśnij klawisz X gdy pojawi się stosowny komunikat, można także w tym momencie zrezygnować z instalacji.

3 Po instalacji konsola uruchomi się ponownie. Wtedy wchodzisz z menu konsoli na GAME -> Memory Stick -> LME Launcher for 661- przeróbka jest aktywna, będzie potrzebna aby zainstalować Infinity.

Tak przy okazji- w przeróbce niestałej LME Launcher uruchamiamy po całkowitym wyłączeniu konsoli lub wyjęciu baterii.

C) Instalacja Infiniti:

Infiniti to tak w skrócie mix/hybryda dwóch softów, 6.61 i 6.31.


1 Potrzebujemy pliku instalacyjnego Infiniti Installer Wypakowujemy go na PC.
Jest tam folder STAGE a w nim nasz PSP, kopiujemy go na konsolę.

2 Następnie potrzebujemy przekopiować dwa oryginalne softy ale musimy odpowiednio zmienić nazwę tych plików. Jeśli pobieraliście z moich źródeł to:
6.61- Po wypakowaniu pliku na PC jest w folderze PSP/GAME/UPDATE, Nazywa sie EBOOT.PBP zmieniamy na 661.PBP i kopiujemy na konsolę do folderu PSP/GAME/MAKER

6.31- Po wypakowaniu pliku na PC jest w folderze 631/PSP/GAME/UPDATE Nazywa się eboot.PBP zmieniamy na 631.PBP i kopiujemy na konsolę również do folderu PSP/GAME/MAKER

3 Teraz na konsoli w folderze MAKER mamy 3 pliki: EBOOT.PBP, 661.PBP i 631.PBP.

Odłączamy konsole od PC i odpalamy GAME --> Memory Stick --> 66.1 Infinity Firmware Builder

Ukaże się nam opcja Build Hybrid Firmware i Exit. Odpalamy pierwszą. Program będzie procentowo pokazywał postęp. Jeśli dojdzie do końca pokaże się info: Complete. Press X to exit. oczywiscie klikamy X.

4 Podłączamy konsole do PC, wchodzimy PSP --> Game --> Maker. Teraz jest tam więcej plików, jeden jest nam potrzebny do instalacji: DATA.MFC Przenosimy go do folderu PSP --> Game --> FLASHER

Uwaga: Plik DATA.MFC jest tworzony indywidualnie dla danej konsoli, przekopiowanie go i użycie na innej uszkadza nieodwracalnie konsole Slim nie wiem jak Fat- być może bateria Pandory by pomogła)

5 Odłączamy konsole i uruchamiamy GAME --> Memory Stick --> 66.1 Infinity Firmware Flasher Wybieramy Start.

Wyświetli się info, że bierzemy odpowiedzialność za to co się stanie w razie czego z urządzeniem. Jeśli chcemy kontynuować klikamy X, (gdybyśmy przestraszyli się swojego dzieła to rezygnujemy kółkiem). Po wgraniu hybrydy oprogramowania wyświetli się monit: Complete. Press X to reboot. Wciskamy X.

6 Konsola się zrestartuje, ukaże się nam niebieski ekran z białymi napisami w wielu językach. W skrócie: "Ustawienia są uszkodzone, wciśnij kółko aby przywrócić ustawienia fabryczne" Wciskamy kółko

7 Konsola uruchomi się, trzeba będzie podać date/godzinę, nazwę urządzenia itp. tak jak przy przywróceniu ustawień fabrycznych.
Proszę wejść w opcję Settings --> System Settings --> Sysytem Information

Jeśli wszystko poszło dobrze to po numerze softu mamy ikonkę nieskończonosci: System Software Version 6.61 ∞

8 To nie koniec, mamy infiniti ale trzeba na nowo zainstalować przeróbkę niestałą i ją aktywować. Do dzieła:

-Uruchom GAME --> Memory Stick --> LME Installer for 661. W programie wciśnij klawisz X gdy pojawi się stosowny komunikat, można także w tym momencie zrezygnować z instalacji.

-Po instalacji konsola uruchomi się ponownie. Wtedy wchodzisz z menu konsoli na GAME -> Memory Stick -> LME Launcher for 661 (Aktywacja przeróbki)

D) Uruchomienie ustawień Infinity i aktywacje stałej przeróbki (Permament Patch):

1 Pobieramy konfigurację Infinity. Wypakowujemy na PC, w folderze STAGE jest plik EBOOT.PBP i pliki pomocnicze. Podłączamy konsole pod PC, wchodzimy do PSP/GAME/ i tam wrzucamy wspomniany folder STAGE z plikami.

2
Odłączamy konsolę od PC i kolejno: GAME --> Memory Stick --> Infinity Bootloader Configuration

- Ukaże się nam ekran Home, logo Infinity Smile Strzałkami prawo-> i w lewo <- poruszamy się po ustawieniach. Na prawo jest możliwość aktualizacji Infinity z karty pamięci i przez internet w celu polepszenia kompatybilności/usunięciu błędów, nie korzystałem, może kiedyś ten temat będzie poruszony. W lewo jest konfiguracja jaka przeróbka ma być zainstalowana na stałe po restartach konsoli/wyjęciu baterii. Są dostępne dwie pozycje od góry: PRO CFW by Coldbird, ME CFW by neurOn. Niech was nie zwiedzie nagłówek "Installed modules"- Infinity nie wie co macie zainstalowane, te opcje są na stałe. Interesuje nas pozycja druga ME ponieważ taką przeróbkę używamy. Strzałka w dół, napis Me zmieni kolor na żółty, wciskamy X Przed nazwą pojawi się *. Zapisujemy ustawienia wciskając na konsoli Symbol PSP- Home Pojawi się komunikat "Do you want quit the game?" Wybieramy Yes. Tadam, przeróbka stała gości na naszej konsoli! Nawet po formacie karty pamięci czy po jej wyjęciu.

Porady:

Co jeszcze, a wiec, gdybyśmy zamiast LM odpalili PRO to konsola po wyłączeniu się nie będzie chciała uruchomić, ponieważ mamy przeróbkę "A" a chcemy aktywować "B", w razie gdybyście zaznaczyli nieodpowiednia opcje, wystarczy podczas uruchamiania konsoli trzymać przycisk PSP "Home". Konsola uruchomi się, odpalimy LME i konfiguracje Infinity- wtedy zaznaczamy poprawną opcje.

Kolega Haker120 miał taki przypadek, że po instalacji Infinity, nie mógł poruszać się po menu konsoli a jak ustawił CFW to złapał half-bricka. Musiał włączać konsole kilkanaście razy aż do bólu aby się uruchomiła, wyłączył wtedy autostart CFW i szukał przyczyny- tak nawiasem mówiąc może przycisk "Home" by wtedy pomógł uruchomić konsole bez ustawień konfiguracji Infinity. "Prawdopodobną przyczyną były powłączane customowe pluginy i customxmb"- Haker120.

Kolega sajmonprz1 też natknął się na problem:

(13-12-2018, 21:59)sajmonprz1 napisał(a): Musiałem wyrzucić plik game.txt otóż on powodował że gry nie uruchomiały się lub po kilku sekundach blokowały się i tylko wyjęcie baterii uruchamiało PSP.  Smile Smile Smile


Materiały źródłowe:

Korzystałem z: wololo.net- jest tam opis instalacji po angielsku + linki plików których użyłem w poradniku i infinity.lolhax.org- także skrócone info instalacji i pliki Infinity.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy PSP Smile

Wielu z Was chce konsole z polskim menu, na przeciw waszym oczekiwaniom wyszedł kolega Alucard1989pl- szacunek się należy i wielkie dzięki Smile Zamieszczam to tu żebyście nie musieli szukać:

(03-04-2018, 11:28)Alucard1989pl napisał(a): Witam, po dłuższym użytkowaniu tego cfw jestem bardzo zadowolony Big Grin, natomiast jedynym minusem był brak języka polskiego. Oczywiście, niektórym to nie przeszkadza, ale dla uparciuchów po researchu wujka google znalazłem sposób na spolszczenie psp z cfw 6.61 Big Grin. Rozwiązaniem jest plugin wykonany przez samego twórcę cfw infiniti czyli davee'a. Plugin ten nazywa się 6.60 plugins to 6.61, dzięki któremu większość pluginów z softu 6.60 działa na sofcie 6.61. Problemem stanowił skrypt do zapisania, by dany plugin zadziałał (gdyż nie każdy potrafił zrozumieć, jak zapisać taki skrypt by to zadziałało). Po straceniu wielu godzin, dni i nie przespanych nocy udało mi się znaleźć rozwiązanie (dlaczego proste sprawy są dla nas takie trudne i odwrotnie? ... sam nie wiem Big Grin). Nawiązując do spolszczenia ... pobieramy ww plugin TUTAJ, instalujemy do folderu SEPLUGINS i w plikach game.txt, pops.txt lub vsh.txt musimy wpisac taki skrypt:
Kod:
6.61 plugins 1
plugin do 660_plugins_on_661.prx 1
6.60 plugins 1
plugin jakikolwiek do wersji cfw 6.60 1

U mnie to wygląda mniej więcej tak:
Kod:
6.61 plugins 1
ms0:/seplugins/660_plugins_on_661.prx 1
6.60 plugins 1
ms0:/seplugins/localizer.prx 1

Dla niewiernych Tomaszy zdjecia Smile:
[Obrazek: 30cb30cf06dbbbfamed.jpg]
[Obrazek: e7f61faac551104cmed.jpg]
Link do Localizera


RE: Przeróbka stała 6.61 Infinity- krok po kroku. - maslibo - 09-04-2017

Dzięki za poradnik Big Grin Nie długo od brickowuje PSP i skorzystam z twojego poradnika Wink


RE: Przeróbka stała 6.61 Infinity- krok po kroku. - Yohokaru - 16-04-2017

Bardzo przejrzysty poradnik, sądzę, że przyda się wielu osobom, które szukają tego typu poradników w internecie Smile

Mam jedno pytanie, czy ktoś może potwierdzić brak kompatybilności z PSP Street (E-1000)? Swego czasu sam szukałem informacji na temat Infinity i jedne źródła podawały, że model Eco nie jest zgodny z programem, drugie nie podawały takiej informacji. Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie tej kwestii Smile


RE: Przeróbka stała 6.61 Infinity- krok po kroku. - Michal_burnout - 16-04-2017

Dzięki za dobre słowa w kwestii poradnika Big Grin Cieszy mnie to, że się komuś przyda.

E-1000 nie jest wspierana(na dzień dzisiejszy):
"At first you have to own a PSP that is not a PSP E1000. Any other PSP, except for the E1000, is compatible with Project Infinity.
......
Infinity does not support the PSP E1000 (PSP Street), because the PSP E1000 only supports firmwares as of 6.50 and higher. Davee is trying to make Infinity compatible with the E1000, but this will happen some day in the future, not as of this weekend."

Trzeba czekać i sprawdzać https://www.lolhax.org/
Ewentualnie możesz zadać pytanie poprzez formularz na https://www.lolhax.org/contact/ Mi sam Davee Morgan odpisał w sprawie błędnego ustawienia CFW w Infinity(PRO zamiast LM).


RE: Przeróbka stała 6.61 Infinity- krok po kroku. - bzzxc - 17-04-2017

(20-03-2017, 18:26)Michal_burnout napisał(a): 3 Teraz na konsoli w folderze MAKER mamy 3 pliki: EBOOT.PBT, 661.PBP i 31.PBP.
Mały błąd się wkradł, dzięki za poradnik Big Grin


RE: Przeróbka stała 6.61 Infinity- krok po kroku. - Alucard1989pl - 26-04-2017

Witam, bardzo świetnie opisany tutorial nawet dla takiego świeżaka, jak ja. Mam PSP 3004 4a i zainteresowała mnie ta przeróbka. Mam prośbę, jestem w połowie robienia tej przeróbki, gdyż konfigurator i instalator infiniti, są nie dostępne. Można prosić o reupload tych plików?.


RE: Przeróbka stała 6.61 Infinity- krok po kroku. - bzzxc - 26-04-2017

Wygląda na to, że strona lolhax leży, będziesz musiał poczekać, aż zostanie naprawiona.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka


RE: Przeróbka stała 6.61 Infinity- krok po kroku. - Alucard1989pl - 26-04-2017

Przeróbka wykonana, jednak mam wersję 3004 04g. Jakby ktoś poszukiwał instalatora i konfigurator infiniti to tutaj są DOSTĘPNE . Jeszcze wgrać pale pluginów w tym język polski i będzie konsolka, jak marzenie Big Grin.


RE: Przeróbka stała 6.61 Infinity- krok po kroku. - Michal_burnout - 29-04-2017

Super, że rozumiecie ten poradnik. Postaram się wrzucić wszystkie pliki o których mowa na dysk google. Lolhax padł, dobrze, że mamy infinity Tongue
-----------
Wszystko jest w paczce.

Pozdrawiam


RE: Przeróbka stała 6.61 Infinity- krok po kroku. - Szymon - 03-05-2017

Ja mam pytanko.
Oprogramowanie infinity generuje plik binarny ze zmodyfikowanym firmware. Czy aplikacja generuje kopie zapasową czystego oprogramowania? Aby w razie W mozna było z powrotem zainstalować fabryczne oprogramowanie.