PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
PS TV - używacie? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation Vita (https://playstationforum.pl/forum-playstation-vita)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet--251)
+--- Wątek: PS TV - używacie? (/thread-ps-tv-uzywacie)



PS TV - używacie? - Jusko - 05-03-2017

Cześć.

Czy ktoś z Was używa PlayStation TV? Sprzęt nie jest już produkowany, nie wszystkie gry działają, ale cena zeszła do akceptowalnego poziomu - nowe ze sklepu, łącznie z gwarancją można dostać za 200zł.

Naszła mnie zatem refleksja, czy nie zakupić tego sprzętu (tym bardziej, iż wyszedł podobno hack, który umożliwia uruchomienie wszystkich gier, a nie tylko przystosowanych do gamepada). Chociaż powyższy hack nie rozwiązuje sprawy, to mimo wszystko możliwość zagrania w tytuły z PSX czy PSP na gamepadzie, napawa mnie optymizmem. Powiem szczerze, że przeciętnie gra mi się na Vicie, w tytuły z szaraka.

Dodatkowo kwestia gamepada - podobno dualshock z PS3 się nadaje, ale ten z PS4 przydaje się w niektórych aspektach dotykowych.

Być może macie swoje refleksje i zechcielibyście się nimi podzielić? Smile


RE: PS TV - używacie? - Berion - 26-03-2017

Wszystkie działaja, nawet te co nie powinny. Wink Słowo klucz: AntiBlacklist. Niestety niektóre gry potrzebuja do szczęścia smyracza (np. Uncharted: GA) bez którego nie da się ich przejść, a czasem nawet grać.

Pamiętaj też, że natywna rozdzielczościa jest 960x544. Konsola oferuje skalowanie do 720p lub 1080i, ale z oczywistych względów stratnie. Jeśli grasz blisko telewizora to 'bardzo kiepsko' to wygalda.

Aha no i jest duży plus PSTV, jeśli ja "zHENkaczysz" to możesz używać USB jako karty pamięci lub tylko dodatkowej pamięci (np. do kopiowania save'ów i trofeów żeby były w bezpiecznym miejscu). Odpada więc bijatyka z CMA, chory DRM z nim zwiazany i kosmiczne drogie i zawodne karty pamięci Sony.

A więc jednak jeszcze się internetujesz? Wink


RE: PS TV - używacie? - tomx1989 - 26-03-2017

Smyracze to nie problem, bo emulują je gałki, czy też touchpad w DS4, problem w Uncharted jest taki że w jednym momencie trzeba użyć kamerki, niestety nie wydali na to patcha.

Sam sprzęcik godny polecenia, jest tani, odpala gry z PSX i PSP na tv, do tego dochodzą emulatory, nic tylko kupować Smile


RE: PS TV - używacie? - JaDCorbeN - 30-03-2017

Dodatkowo gry z PSV. Działa świetnie. Ja korzystam jak zona z koleżankami zajmuje salon to wtedy dalej można grać w innym pomieszczeniu na PS4 z padem.


RE: PS TV - używacie? - Jusko - 30-11-2017

Cześć Smile

Podbijam temat, ponieważ zbliżają się święta, a przydałoby się sprawić prezent dla siebie. Cool

Ponownie chodzi mi po głowie PSTV, jednak mam pewne wątpliwości:

1. ciężko ją dostać, a jak jest, to ok. 200zł
2. nie mam gamepada, więc kolejny wydatek
2. jako, że nie mam pada, myślę nad zakupem. Myślę nad kupnem oryginalnego od PS3, ale to również jakieś okolice 100zł. Chyba, że warto zainwestować sto złotych więcej, i kupić od PS4 (płytka dotykowa ma jakiekolwiek zalety przy PS TV?)

Sumarycznie - robi się koszt ok. 300-400zł + koszta wysyłek. Pytanie czy warto, bo pewne wiele gier z mojej kolekcji, nie będzie z PSTV kompatybilne. A i nowe tytuły w PSN widzę, że bywają niekompatybilne. Nie planuję też modować konsoli.

Nie jestem zwyczajnie przekonany, czy warto inwestować. Posiadam Vitę, więc to "zabawa" w ten sam sprzęt, tylko o mniejszej kompatybilności gier. Ale czasem w gry z PSP czy PSX, grałoby się wygodniej na padzie.


RE: PS TV - używacie? - tomx1989 - 30-11-2017

Jako emulator do PSP i PSX jak najbardziej warto mieć PS TV, ale do grania w gry z Vity nie za bardzo, gry zbyt dobrze nie wyglądają na TV, a i kompatybilność bez przeróbki też nie najlepsza. Skoro i tak masz Vite to lepiej zainwestuj w jakiś inny sprzęt.


RE: PS TV - używacie? - Jusko - 01-12-2017

Tak myślałem - dlatego nie jestem przekonany, jeśli chodzi o PS TV. Fajnie byłoby pograć na padzie, szczególnie że mam nieco gier z PSP i PSX. Szczególnie w gry z szaraka, niewygodnie gra mi się na Vicie. Ale wydawać ok. 300zł na "udawaną" Vitę, kiedy posiadam oryginał? Tutaj jest zgryz :-/

Czy zmodowanie konsoli blokuje PS Store? Choćby odblokowanie niekompatybilnych tytułów.


RE: PS TV - używacie? - Jusko - 26-04-2018

Czy używał ktoś PS TV z nieoryginalnym gampadem od PS3? Typową "Esperanzą" za 30zł na bluetooth.

Ciągle w ramach eksperymentu mam PSTV na oku, ale gampad spędza mi sen z powiek. Nie mam żadnego, a kupno oryginalnego jakoś mnie odstrasza. Nie chciałbym przedrożyć eksperymentu.