PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Spolszczenie do GTA Vice City na PlayStation 2 [PS2] - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Game Corner (https://playstationforum.pl/forum-game-corner)
+--- Wątek: Spolszczenie do GTA Vice City na PlayStation 2 [PS2] (/thread-spolszczenie-do-gta-vice-city-na-playstation-2-ps2)

Strony: 1 2


Spolszczenie do GTA Vice City na PlayStation 2 [PS2] - MPN - 16-03-2017

puste


RE: Spolszczenie do GTA Vice City PS2 - elaskawski94 - 25-03-2017

Witam panowie,
Mam problem z tym spolszczeniem, ponieważ kiedy podmieniam pliki w UltraISO (zarejestrowany) i zapisuję obraz to jest on odrobinę większy od oryginału.
Przez to mam problem z uruchomieniem gry (wersja NTSC-U jak i PAL),
chociaż PCSX2 po dłuższym mieleniu odpali to już moja konsola nie chce uruchomić gry.

Załączę konsolę z pcsx2 do wglądu, bios szuka warstwy 1 płyty jakby,
czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał ?

Dodam, że wykluczałbym opcję że coś źle zapisuje bo zrobiłem sobie spolszczenie GTA III (też stąd) i śmiga zarówno na emu jak i na maszynie Smile

Pomocy jak ktoś to rozwiązał Smile
Pozdrawiam


RE: Spolszczenie do GTA Vice City PS2 - MPN - 29-03-2017

(25-03-2017, 13:01)elaskawski94 napisał(a): Witam panowie,
Mam problem z tym spolszczeniem, ponieważ kiedy podmieniam pliki w UltraISO (zarejestrowany) i zapisuję obraz to jest on odrobinę większy od oryginału.
Przez to mam problem z uruchomieniem gry (wersja NTSC-U jak i PAL),
chociaż PCSX2 po dłuższym mieleniu odpali to już moja konsola nie chce uruchomić gry.

Załączę konsolę z pcsx2 do wglądu, bios szuka warstwy 1 płyty jakby,
czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał ?

Dodam, że wykluczałbym opcję że coś źle zapisuje bo zrobiłem sobie spolszczenie GTA III (też stąd) i śmiga zarówno na emu jak i na maszynie Smile

Pomocy jak ktoś to rozwiązał Smile
Pozdrawiam

Cześć elaskawski94. Smile
Spróbuj może jakimś innym programem np.: Magic ISO Maker, na chomikuj można dużo ich znaleźć - przed chwilą sprawdzałem i działa Big Grin
Pozdrawiam MPN.
Ps. Przepraszam, że nie odpowiedziałem na czas - mam nadzieję, że pomogłem. Smile


RE: Spolszczenie do GTA Vice City PS2 - ReroGamer - 27-04-2017

Cześć morze to będzie głupie pytanie, ale jak instalować spolszczenie na PS2.
Z góry mówię, że mam wersję PAL.


RE: Spolszczenie do GTA Vice City PS2 - MPN - 28-04-2017

(27-04-2017, 16:55)ReroGamer napisał(a): Cześć morze to będzie głupie pytanie, ale jak instalować spolszczenie na PS2.
Z góry mówię, że mam wersję PAL.

Przeczytałeś plik readme w archiwum?
Cytat:UWAGA: Aby spolszczenie zadziałało, potrzebna jest przerobiona konsola PS2!
Potrzebny program do spolszczenia:
- program UltraISO zarejestrowany (lub podobny)

INSTRUKCJA PRZY ULTRAISO:
1. Uruchom program UltraISO (musi być zarejestrowany), wybierz 'Plik' => 'Otwórz CD/DVD...'
2. Wybierz obraz z GTA Vice City na PS2.
3. Przenieś zależnie od regionu gry pobrane foldery z plikami 'text', 'txd', 'models' do głównego katalogu gry.
4. Wybierz 'Plik' => 'Zapisz jako' i zapisz plik jako np.: "GTA Vice City PS2 PL".
5. Gdy pasek powodzenia dojdzie do końca, oznacza to, że obraz jest już gotowy.

Grę nagrywasz/odtwarzasz tak jak każdą inną na swojej przerobionej konsoli.

UltraISO jest na górze przy linku ze spolszczeniem.


RE: Spolszczenie do GTA Vice City PS2 - ReroGamer - 28-04-2017

a skąd mogę wiedzieć czy moja konsola jest przerobiona?


RE: Spolszczenie do GTA Vice City PS2 - MPN - 29-04-2017

(28-04-2017, 15:53)ReroGamer napisał(a): a skąd mogę wiedzieć czy moja konsola jest przerobiona?

No, to ty nie wiesz czy masz konsolę z modyfikacjami czy bez nich, człowieku... Jeśli chcesz grać po polsku, to musisz mieć przerobioną przez softmod (oprogramowanie FreeMCBoot na karcie pamięci) albo przez modchip na płycie głównej PS2, inaczej spolszczenia nie wgrasz. Muszą być pliki oryginalne z płyty zamienione z tymi co są w archiwum, bo oryginalnej płyty przecież nie zedytujesz. Jak będziesz miał softmod albo modchip na PS2 to zrób kopię obrazu płyty lub pobierz z emuparadise.me obraz płyty, wgraj pliki z archiwum przez UltraISO, nagraj na płytę i graj.


RE: Spolszczenie do GTA Vice City na PlayStation 2 [PS2] - MPN - 16-05-2017

Więcej poprawek w 1.04 w tym usunięcie czarnego tekstu przy misji Tor testowy i Próba w błocie, naprawa literki ż która była zbyt wyżej od pozostałych literek, poprawki z błędami stylistycznymi.


RE: Spolszczenie do GTA Vice City na PlayStation 2 [PS2] - kuqi - 09-08-2017

Przeszedłem całość na spolszczeniu i podczas gry były 2 momenty w których gra się zawieszała.
Spolszczenie powoduje crash gry po zakupie Sunshine Autos oraz podczas pierwszej misji dla Studia Filmowego (Recruitment Drive).


RE: Spolszczenie do GTA Vice City na PlayStation 2 [PS2] - MPN - 10-08-2017

(09-08-2017, 06:56)kuqi napisał(a): Przeszedłem całość na spolszczeniu i podczas gry były 2 momenty w których gra się zawieszała.
Spolszczenie powoduje crash gry po zakupie Sunshine Autos oraz podczas pierwszej misji dla Studia Filmowego (Recruitment Drive).

Witaj. Właśnie przed chwilą zaktualizowałem spolszczenie w którym usunąłem parę błędów których nie zauważyłem takich jak przy kupnie nieruchomości przy innej konfiguracji kontrolera w tym ten z pierwszej misji dla Studia Filmowego, niechcący wkradł się zły znak do dialogu i stworzyło to problem z odtworzeniem go w postaci zacięcia się gry - zostało to już naprawione. Niestety nie mogę coś znaleźć w pliku z tekstem problemów z zakupem Sunshine Autos, a niestety nie mam zapisów stanu gry, aby to sprawdzić.