PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
[Problem] Instalacja FMCB za pomocą podmianki płyty z grą - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Problemy (https://playstationforum.pl/forum-problemy)
+--- Wątek: [Problem] Instalacja FMCB za pomocą podmianki płyty z grą (/thread-problem-instalacja-fmcb-za-pomoca-podmianki-plyty-z-gra)



[Problem] Instalacja FMCB za pomocą podmianki płyty z grą - electrxx - 01-02-2017

Witam! Ostatnio zabrało mnie jakoś na to, żeby pograć sobie w jakąś starszą grę z PS2, więc wygrzebałem konsolę spod łóżka i tutaj pojawił się problem, bo wszystkie gry w które grałem za młodu po prostu się pogubiły, albo są zbyt porysowane, żeby w nie grać (Wiadomo, wtedy szacunek do tego typu rzeczy był znikomy, czego teraz bardzo żałuję. xD). Naczytałem się wielu poradników - zarówno polskich, jak i zagranicznych na temat tego, jak zainstalować FMCB, kiedy nie posiada się ani Swap Magica, ani odpowiednio przerobionej konsoli. Zablokowałem wszystkie zatrzaski, żeby konsola cały czas czytała z płyty, pomimo otwartej klapy i poleciałem do kiosku po płyty DVD-R. Wyczytałem, że wykonując odpowiednie czynności z podmianką płyty (wymieniony poniżej) sposób ten działa w większości gier, które za pomocą plików z rozszerzeniem .elf uruchamiają kolejne swoje segmenty. Korzystając z tego oto poradnika na YT [spoiler]https://www.youtube.com/watch?v=qetv7vNQqNA[/spoiler]
i z pomocy jednego z użytkowników z pewnego forum, na które trafiłem:
[spoiler]Hello people,
Found your forums recently, was very helpful to have all of these games documented if they work or not for the swap trick, though I never actually used the specific games that were written down. I found out my own game that works, so I thought I would share with whoever wants to mod their unit without buying anything, heh heh. Anyways, all I needed was : Apache, IMGBurn, Noobie_Package for FMCB, and uLaunchELF.

So here's what I did:
1. Ripped that game with IMGBurn
2. Used Apache to switch "SLY2.ELF" for the "BOOT.ELF" [that I renamed to SLY2.ELF] using Apache (Sorry, if you don't know how to do that, you probably shouldn't be modding your PS2). Exited Apache.
3. Burned that modified iso to DVD-R
4. Put my "INSTALL" folder + "FREE_MCBOOT.ELF" file on the root of my USB
5. Booted up my PS2 with the USB and Original Game already in it, then waited for the main menu to load, didn't press any buttons
6. Then I swapped the Original Game with the Modified DVD-R game (at the main menu still) and launched the SLY2 Demo (Press R1+R2+R3+L1+L2+L3)
7. SUCCESS!

Here's my Hardware specs:
-Phat NTSC PS2, SCPH-30001
-"Imation" brand DVD-R, burned at 4X
-"Kingston" brand 1GB USB
-Homemade Swap Key

That's how I got Ratchet & Clank : Up Your Arsenal to work flawlessly for me 2nd try (on the 1st try I didn't have enough space on my Memory Card - "nooby" mistake i guess). Anyways, thanks for the great website, I'll be sure to come back to get more useful stuff and to post any other discoveries I make. Hope this helps

-Kent Eastwood
[/spoiler]
(...) zabrałem się do pracy.

Tak więc z racji tego, że Ratchet&Clank 3 posiada wbudowane demo, które uruchamia się za pomocą wciśnięcia odpowiedniej kombinacji przycisków wykonałem wszystkie kroki wymienione w wymienionym wyżej poradniku, posiłkując się jeszcze tym na YT.

Problem polega na tym, że kiedy już jestem w menu ów gry i podmieniam płytę, a następnie uruchamiam demo, to zamiast przenieść mnie do instalatora FMCB gra wyłącza się, a PlayStation wyświetla czerwone tło z wiadomością, żebym włożył oryginalną płytę z grą PS1, lub PS2.

Później próbowałem z płytą, na której mam kilka różnych demówek, które uruchamiają się poprzez plik z rozszerzeniem .elf - tam również pozamieniałem pliki .elf na boot.elf, oczywiście uprzednio re-name'ując je na takie, które posiada gra, ale cały czas występował tutaj ten sam problem.

Jestem pewien, że wszystkie kroki zostały wykonane poprawnie - Może chodzi tutaj o model konsoli? Moja konsola to model SCPH-75004.

Ja już naprawdę nie mam pojęcia co robić i szczerze mówiąc, to zwątpiłem w to, że uda mi się zainstalować FMCB na mojej karcie. Jeżeli ktoś ma trochę czasu i chciało mu się to przeczytać, to może ma jakiś pomysł co mógłbym zrobić, albo dlaczego mi to nie wychodzi?

- Z góry dzięki za wszelkie udzielone wskazówki! Big Grin

PS: Piszcie śmiało, jeżeli czegoś nie zrozumieliście, bo mogłem się trochę pogubić w złożoności tego, co napisałem.


RE: [Problem] Instalacja FMCB za pomocą podmianki płyty z grą - Atr3ju - 01-02-2017

Wyślij komuś karte pamięci (mnie możesz również śmiało wysłać) aby Ci wgrał a w kopercie dodatkowe przysłowiowe 5 zeta na browara i 5 zeta na odesłanie karty albo allegro.

Też kiedyś nad tym główkowałem, należało zaopatrzyć się w gre James Bond 007 (nie pamiętam pod tytułu gry) i owa gra umożliwiała uruchomienie tego ulaunch.elfa i wówczas wgranie fmcb. Za dużo z tym zabawy a 20 zł to śmieszne pieniądze. Pojechałem do kolesia, wgrał na miejscu, dyszka na czteropaka i heja, podziękował.