PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
[ROZWIĄZANE] Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: [ROZWIĄZANE] Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier (/thread-rozwi%C4%85zane-ps2-slim-nie-do-konca-czyta-kopie-gier)

Strony: 1 2 3


RE: Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier - arctos - 19-07-2016

Makaveli napisał(a):nieodpowiednia prędkość nagrywania (dla każdej konsoli trzeba znaleźć złoty środek, nie każde PS2 lubiło to legendarne 8x).

Najprawdopodobniej w tym tkwi problem, ale nie zaszkodziłoby przeczyścić laser lub ogarnąć kogoś z konsolą.

A co do .iso przy robieniu też mogło coś się stać z obrazem. Skopiuj płytę bezpośrednio i powiedz jak poszło.


RE: Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier - Makaveli - 19-07-2016

A i owszem, jak płyta zanieczyszczona bądź zarysowana, to przy zgrywaniu danych do pamięci mógł wystąpić jakiś uszkodzony sektor, który blokuje ładowanie przez konsolę określonych elementów gry.


RE: Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier - Seeder - 19-07-2016

(19-07-2016, 19:37)Makaveli napisał(a): W pierwszym poście autor podał, że gry wchodzą mu do menu, więc (w przypadku gier, w których menu główne pojawia się) metoda nagrywania była poprawna - inaczej PS2 nie rozpoznałoby płyty i nie rozpoczęło bootowania.

Problem tkwi w jednej (lub kilku) z niżej wymienionych rzeczy:
- słaby laser konsoli,
- zanieczyszczona soczewka lasera,
- marnej jakości nagrywarka DVD,
- marnej jakości płyty DVD,
- nieodpowiednia prędkość nagrywania (dla każdej konsoli trzeba znaleźć złoty środek, nie każde PS2 lubiło to legendarne 8x).

co do płyt używam VAKOSS jak pisałem w pierwszym poście tdk i verbition nawet konsola nie chce zaakceptować czyli wali komunikat włóż płytę z grą ps2 lub psx , soczewke laser przeczyszczałem patyczkiem do uszu lekko nasączoną alkoholem

a co do prędkości nagrywania to nagrywałem x2 x4 i x8 i tylko 2 gry widzi konsola nagrane x8


RE: Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier - arctos - 19-07-2016

Owszem, ale są mi znane przypadki źle wykonanego obrazu (mówię z własnej autopsji).

Nie zmienia to jednak faktu że oryginały działają. Sprawdź połączenie modbo.


RE: Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier - Seeder - 19-07-2016

a co do nagrywarki właśnie jest możliwość ze jest coś z nią nie tak jutro idę do kolegi i u niego spróbuje


RE: Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier - arctos - 19-07-2016

A jak np z wypalanymi filmami na DVD lub muzą na CD??


RE: Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier - Seeder - 19-07-2016

(19-07-2016, 19:59)arctos napisał(a): A jak np z wypalanymi filmami na DVD lub muzą na CD??


tego nie sprawdzałem ale dam znać zaraz nagram


RE: Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier - Makaveli - 19-07-2016

Modbo na pewno jest połączone dobrze, bo w innym przypadku nie uruchomiłby gry w ogóle. Nie ma połowicznego połączenia na lutach - albo działa, albo nie działa.


RE: Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier - Seeder - 19-07-2016

dobra sprawdziłem i tak DVD z filami nie czyta sprawdzałem na normalnym dvd i działa , gry z psx kopie także sprawdziłem na ps2 nie działa a na ps1 tak


RE: Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier - arctos - 19-07-2016

Stawiam na padnięty laser.

Makaveli co do modbo mówiłem a propos tego fragmentu:
Seeder napisał(a):czyli wali komunikat włóż płytę z grą ps2 lub psx

Wybaczcie po prostu słabszy dzień i nie łącze wszystkiego w całość.