PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
[ROZWIĄZANE] Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: [ROZWIĄZANE] Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier (/thread-rozwi%C4%85zane-ps2-slim-nie-do-konca-czyta-kopie-gier)

Strony: 1 2 3


Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier - Seeder - 19-07-2016

Witam mam problem z moją ps 2 slim scph 90004 przerobioną modbo 720 , a mianowicie z kopiami gier PS2 kiedy daje gre konsola czyta płyte ok 1 min na czarnym ekranie po czym wchodzi gra i kiedy daje np new game gra sie zawiesza i koniec po resecie to samo , mam problem z kilkoma grami tak i nie wiem co zrobić.

a i nie czyta mi płyt verbition i tdk nagrywałem 10 razy te gry i tylko 2 kopie tak robją reszta nie rusza.


RE: Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier - Spaidi - 19-07-2016

Zrob jeszcze 3 takie same tematy Smile


RE: Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier - Seeder - 19-07-2016

(19-07-2016, 18:05)Spaidi napisał(a): Zrob jeszcze 3 takie same tematy Smile

zamiast nabijać posty byś pomógł bo niestety ale to nic jak spam


RE: Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier - Makaveli - 19-07-2016

Jakiej pomocy oczekujesz? Nie podałeś absolutnie żadnych przydatnych informacji.

Czym nagrywasz płyty i jakie są parametry nagrywania? Czy konsola czyta oryginalne płyty z grami? Czy próbowałeś wypalonych gier na innych konsolach?

Żaden z nas nie jest Nostradamusem. Jak zakładasz głupi temat, to nie oczekuj mądrych odpowiedzi.


RE: Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier - Seeder - 19-07-2016

(19-07-2016, 18:20)Makaveli napisał(a): Jakiej pomocy oczekujesz? Nie podałeś absolutnie żadnych przydatnych informacji.

Czym nagrywasz płyty i jakie są parametry nagrywania? Czy konsola czyta oryginalne płyty z grami? Czy próbowałeś wypalonych gier na innych konsolach?

Żaden z nas nie jest Nostradamusem. Jak zakładasz głupi temat, to nie oczekuj mądrych odpowiedzi.

witam i odpowiem na te pytanie

nagrywam w alkochol 120% przez kopiowanie płyt , prędkość x4
Model Nagrywarki : Samsung SH-S223C
Tak konsola czyta orginały ps2/psx
i nie nie mam dostępu do drugiej konsoli

@Edit

2 lata temu miałem inną konsole ps2 slim i nie miałem problemu z tym


RE: Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier - arctos - 19-07-2016

Czym przerobiona?? Kopiujesz gry czy to "Kopie zapasowe" z pliku .iso?? Próbowałeś innym programem?? Jak wygląda odczytywanie oryginałów (zacinają się, jakieś problemy)??


PS.

To że dwa lata temu miałeś inną konsolę PS2 i nie miałeś z tym problemu nic nie wnosi do opisywanego przez Ciebie problemu.


RE: Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier - Seeder - 19-07-2016

(19-07-2016, 18:57)arctos napisał(a): Czym przerobiona?? Kopiujesz gry czy to "Kopie zapasowe" z pliku .iso?? Próbowałeś innym programem?? Jak wygląda odczytywanie oryginałów (zacinają się, jakieś problemy)??


PS.

To że dwa lata temu miałeś inną konsolę PS2 i nie miałeś z tym problemu nic nie wnosi do opisywanego przez Ciebie problemu.

wszystko jest napisane paniczu w temacie wystarczy przeczytać

@edit@

konsola przy orginałach chodzi normalnie i tak próbowałem jeszcze imgburnem (najpierw odczyt płyty i zrobiłem iso z orginalnej płyty )


RE: Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier - arctos - 19-07-2016

Seeder napisał(a):wszystko jest napisane paniczu w temacie wystarczy przeczytać

Co do przeróbki nie doczytałem, ale to że konsola
Seeder napisał(a):Tak konsola czyta orginały ps2/psx
. Nie oznacza że nie masz z nimi problemu. Tak samo mogę ja powiedzieć, że konsola mi czyta płyty, ale tak na prawdę na tekkenie5 zawiesza się. Przynajmniej dobrze że teraz napisałeś.

Co do sprawy to wytłumacz mi jedno. Jak masz oryginalną płytę to po grzyba robisz iso i dopiero nagrywasz, a nie kopiujesz od razu ??


RE: Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier - Seeder - 19-07-2016

(19-07-2016, 19:15)arctos napisał(a):
Seeder napisał(a):wszystko jest napisane paniczu w temacie wystarczy przeczytać

Co do przeróbki nie doczytałem, ale to że konsola
Seeder napisał(a):Tak konsola czyta orginały ps2/psx
. Nie oznacza że nie masz z nimi problemu. Tak samo mogę ja powiedzieć, że konsola mi czyta płyty, ale tak na prawdę na tekkenie5 zawiesza się. Przynajmniej dobrze że teraz napisałeś.

Co do sprawy to wytłumacz mi jedno. Jak masz oryginalną płytę to po grzyba robisz iso i dopiero nagrywasz, a nie kopiujesz od razu ??

Jest napisane przy modelu konsoli modbo 720 przypatrz sie a co do gier orginały działają normalnie czyli nie zwieszają sie , i co do twojej wypowiedzi zrobiłem iso by nagrać w imgburn nie znam sie na tym programie aż tak .


RE: Ps2 slim nie do końca czyta Kopie gier - Makaveli - 19-07-2016

W pierwszym poście autor podał, że gry wchodzą mu do menu, więc (w przypadku gier, w których menu główne pojawia się) metoda nagrywania była poprawna - inaczej PS2 nie rozpoznałoby płyty i nie rozpoczęło bootowania.

Problem tkwi w jednej (lub kilku) z niżej wymienionych rzeczy:
- słaby laser konsoli,
- zanieczyszczona soczewka lasera,
- marnej jakości nagrywarka DVD,
- marnej jakości płyty DVD,
- nieodpowiednia prędkość nagrywania (dla każdej konsoli trzeba znaleźć złoty środek, nie każde PS2 lubiło to legendarne 8x).