PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Gry NTSC -> PAL = PAL? - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Problemy (https://playstationforum.pl/forum-problemy)
+--- Wątek: Gry NTSC -> PAL = PAL? (/thread-gry-ntsc-pal-pal)



Gry NTSC -> PAL = PAL? - kamasikx - 26-06-2016

Witam. Mam takie o to pytanie do ekspertów z tego forum Smile Czy gry NTSC skonwertowane na PAL mają identyczną grafikę jak w przypadku gier z tego regionu? Wiem, że różnice pomiędzy obydwoma systemami są ogromne poczynając od rozdzielczości, na odświeżaniu (szybkość gier) i kolorystyce skończywszy. W czeluściach internetu raczej ciężko o gry PAL (no chyba, że chcemy męczyć się z prędkością 300Kb/s Tongue, albo korzystać z emuparadise, które ma uszkodzone archiwa na serwerach, ale to temat na inny topic). Więc pytanie brzmi czy opłaca się pobierać amerykańskie ISO z prędkością 2,5-3 Mb/s czy szukać lepiej wersji PAL? Z tego co zauważyłem to wersji NTSC zawsze zajmują więcej, a jak się skonwertuje na PAL to waga się jakoś nie zmniejsza. Czy tak skonwertowane gry nie są sztucznie rozciągnięte/podbite czy coś, bądź mają inną kolorystykę? PS. Jakbyście mieli jakąś fajną stronkę z PAL'owskimi wersjami to proszę o zapodanie Smile


RE: Gry NTSC -> PAL = PAL? - Iksar - 27-06-2016

Nigdy nie miałem problemów z NTSC, zawsze miałem TV który obsługiwał NTSC, nigdy nie miałem czarno białej gry. Po co przerabiać NTSC na PAL ?

Mój przypadek... szukałem kiedyś (i nadal szukam) Mortal Kombat Trilogy w NTSC z działającą muzyką z CD a większość egzemplarzy w necie albo są źle zrzucone do obrazu płyty i nie mam muzyki w MKT w NTSC więc posiłkuje się wersją MKT PAL która jest dobrze zrzucona do iso i mam muzykę ale za to jest znacznie wolniejsza, mniej klatek i ogólnie zdecydowanie gorzej się gra także nie używaj gier w PAL bo PAL to wielkie zło europejskie.


RE: Gry NTSC -> PAL = PAL? - kamasikx - 27-06-2016

Mam tv z 2001 roku (bo raczej na lcd nie będę grał jeśli chodzi o PS2 Big Grin ). NTSC wyświetla się na szaro, ale na szczęście mam Swap Magica na karcie, tylko ten czarny pasek u dołu trochę przeszkadza Rolleyes No i jeszcze gry PAL chodzą w wyższej rozdzielczości


RE: Gry NTSC -> PAL = PAL? - tomx1989 - 27-06-2016

Jeśli tylko możesz bierz wersje NTSC, dla mnie te kilka pikseli więcej w PAL nie robi różnicy, a zalety NTSC są ogromne no i zawsze są po angielsku Wink Ja jakoś nigdy nie miałem problemów z iso z emuparadise czy isozone, wszystko zawsze śmigało i nie wywalało błędów(miałem problem z iso jak miałem walnięty ram w kompie, wtedy każdy obraz miał błędy Smile ) Skoro masz czarno-biały obraz to pewnie używasz badziewnego kabla composite, zaopatrz się w kabel Scart/Euro RGB, nie dość że obraz będzie w kolorze, to i jego jakość będzie zajebista Smile


RE: Gry NTSC -> PAL = PAL? - stom789 - 14-11-2016

to i jego jakość będzie zajebista Smile
gclub royal1688