PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Wymiana gier PS3 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 3 (PS3) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-3-ps3)
+--- Dział: Ogólnie o PS3 i rankingi gier (https://playstationforum.pl/forum-ogolnie-o-ps3-i-rankingi-gier)
+--- Wątek: Wymiana gier PS3 (/thread-wymiana-gier-ps3)



Wymiana gier PS3 - Ryder - 04-05-2016

Siema ;)

Interesuje mnie kwestia wymiany gier na PS3. Do tej pory nie wymieniałem się raczej grami, a prędzej zajmowałem się ich kolekcjonowaniem. Obecnie jednak uważam, że trochę głupio robiłem,
bo większość z tych gier tylko zbiera kurz na półce :/

Zainteresowałem się wymianą gier przez internet np. sklepy z grami, bo takie możliwości są na niektórych z nich. Pytanie tylko czy warto? Ja trochę boję się tego, że drugi użytkownik mnie
oszuka i nie wyśle gry, a ja tak. Może nie są to jakieś wielkie sumy, bo gry też stare, ale zawsze...

Są też takie strony, a właściwie sklepy z grami, które pośredniczą w takiej wymianie. Znalazłem http://arenagry.pl/ gdzie właśnie wszystko odbywa się za ich udziałem, a nie pomiędzy inną osobą.
W sumie to dobry pomysł, ale ciekawi mnie jak to wygląda w praktyce. Pewnie ktoś z Was już korzystał z takiego lub podobnego rozwiązania i ciekawi mnie jakie macie doświadczenia w tym zakresie :)


RE: Wymiana gier PS3 - Kraszu - 04-05-2016

Dosyć długo grałem na PS2. W pewnym momencie przestałem piracić i dostrzegłem urok posiadania i grania na oryginalnych nośnikach. Uzbierała mi się cała szuflada klasyki PS2. Praktycznie wszystkie gry przeszedłem i zauważyłem, że do żadnej z nich później nie wróciłem...

Po zakupie PS4 postanowiłem zmienić taktykę - po przejściu staram się sprzedać, albo wymienić grę. I jak do tej pory takie rozwiązanie mi się podoba. Nie mam problemu z puszczaniem egzemplarzy dalej w rynek. Po prostu mam na celowniku tyle gier, że nie mam czasu na powroty. Chcę poznawać kolejne produkcje. Czasy 3 dobrych gier na krzyż się skończyły. Naprawdę jest w co grać. Oczywiście czasami coś tam sobie ponownie wrzucę na laser z sentymentu, ale generalnie, po dokładnym ograniu, staram się sięgać po coś nowego.

Osobiście korzystam z portalu gametrade.pl. Mam za sobą kilka wymian i szczerze takie rozwiązanie polecam. Nie trafił mi się do tej pory oszust. Gry, które otrzymywałem zawsze były w dobrym/bardzo dobrym, albo wręcz idealnym stanie. Trzeba podejść do sprawy odważnie i umieć zaufać drugiej osobie. Niby jakaś polityka ochrony przed oszustwami tam jest, ale jak na moje oko, to wszystko i tak opiera się na dogadaniu prywatnym z innym graczem. Robię interesy z ludźmi, którzy mają "ładny" profil - czyli zazwyczaj 100% pozytywnych komentarzy. Ty obecnie szukasz interesujących cię gier i jest mnóstwo graczy, którzy myślą tak samo. W naszym narodzie zakorzeniła się nieufność totalna. Wszędzie węszymy spiski i chęć oszustwa. W tej chwili mam na swoim profilu bodajże 6 pozytywów i jeżeli dogadam się poprzez wiadomości prywatne, albo przez sms, to na drugi dzień maszeruję na pocztę i wysyłam swoją grę w ciemno. Jak to w interesach - intuicja jest potrzebna. Jeżeli czuję, że gadam z konkretnym człowiekiem to nie mam oporów i nie wymyślam jakichś dodatkowych zabezpieczeń, nie przenoszę transakcji na Allegro itd.

Z wymiany pozyskałem do tej pory inFamous: Second Son, Assassin's Creed Unity, Wolfenstein The New Order i The Last of Us Remastered. Także naprawdę można sobie załatwić gierki i trochę zaoszczędzić.

* Ostatnio trafił mi się gagatek, który twardo upierał się żebym wystawił pakiet interesujących go gier na Allegro - wystawiłem. Szybko wpłacił mi pieniądze i wszystko było ok;
* Miałem też sytuację, w której koleś kupił u mnie grę i zażądał wysyłki za pobraniem. W opisie gry jednak jasno zaznaczyłem, że respektuję wyłącznie wpłatę na konto. Wymieniliśmy kilka "grzeczności", ale rozeszło się po kościach. Transakcja nie doszła do skutku i tyle. Negatywnych komentarzy nikt nie wystawiał. A gdyby do tego doszło z jego strony, to zgłosiłbym sprawę do administracji portalu. Zależy mi na pozytywnych komentarzach, bo to jest podstawa do zaufania w oczach innych graczy.

Także śmiało możesz spróbować i Ty. Gametrade to fajna, intuicyjna stronka, która automatycznie szuka interesujące Cię gry, albo dopasowuje Twoje gry do żądań innych. Praktycznie wszystko masz pod ręką.


RE: Wymiana gier PS3 - Ryder - 06-05-2016

Dzięki za całkiem wyczerpującą odpowiedź. Trudno się dziwić, że ludzie w Polsce są tak nieufni (może to dobrze? Smile), bo różnie to w dzisiejszych czasach bywa. Mam właśnie problem ze zbyt dużą ilością gier z których raczej nie korzystam i nie wiem czy kiedykolwiek będę jeszcze w nie grał. Do typu kolekcjonera gier raczej nie należę, szkoda więc by te gry leżały i kurzyły się ;/. Myślę, że większość z nich jest trochę warta i spokojnie mógłbym wymienić je na jakieś nowsze tytuły. Taka strona pośrednicząca w wymianie gier może być świetnym rozwiązaniem. Biorąc pod uwagę ceny gier na konsole, to wymiana może być naprawdę rozsądnym rozwiązaniem. Smile


RE: Wymiana gier PS3 - tomaszangowski - 24-07-2016

Ja tam zostawiam na pamiątke Smile