PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Dziwny obraz z kabla RGB Scart - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Dziwny obraz z kabla RGB Scart (/thread-dziwny-obraz-z-kabla-rgb-scart)

Strony: 1 2


Dziwny obraz z kabla RGB Scart - siemieniaka - 15-03-2016

Witam. Zakupiłem na Allegro kable RGB Scart i pojawił się dziwny problem. Oczywiście ustawienie jakie posiadam w konsoli to RGB i ekran Full, jednak nie rozciąga go tak jak w przypadku Composite do pełnego ekranu. Drugim mankamentem jest tyci poziomy biały pasek nad ekranem gry, co wydaje mi się dosyć dziwnym zjawiskiem. Czy ktoś z was może spotkał się z podobnym problemem?


RE: Dziwny obraz z kabla RGB Scart - Boxumaster12 - 16-03-2016

masz przeróbkę czy masz nie przerobioną konsolę?


RE: Dziwny obraz z kabla RGB Scart - siemieniaka - 17-03-2016

Nie przerobioną. Nie mam nawet FMCB


RE: Dziwny obraz z kabla RGB Scart - kamasikx - 19-03-2016

Wygląda to na gówniany chiński kabelek, ewentualnie uszkodzony jeśli jest dobrej marki. Pamiętaj jakość kabli w przypadku przesyłu analogowego, w porównaniu do cyfrowego (HDMI) ma znaczenie


RE: Dziwny obraz z kabla RGB Scart - siemieniaka - 23-03-2016

Już wszystko dawno naprawione. Pomoc uzyskałem na innym forum w ciągu godziny. Chodziło o wejście w tryb serwisowy i ustawienie skalera, który po prostu zmniejszył ekran. Wystarczyło zrobić delikatny zoom i rozciągnąć. Obraz ostry jak żyleta.


RE: Dziwny obraz z kabla RGB Scart - mattek - 24-03-2016

To jakaś przewaga, że tam dostałeś odpowiedź w tak krótkim czasie?
Takie zachowanie przy wyświetlaniu obrazu nie jest normalne i w tamtym wątku ktoś Ci napisał, że skalowanie przez menu serwisowe to nie jest do końca prawidłowe wyjście.
I nie była to godzina, bo problem został "rozwiązany" dopiero na drugi dzień.


RE: Dziwny obraz z kabla RGB Scart - siemieniaka - 18-04-2016

Nie zrozumiałem kompletnie o co chodzi Mattek Sad

Odpowiedź dostałem szybciej tam, ponieważ ktoś się udzielał, a problem został rozwiązany następnego dnia, ponieważ niektórzy nie siedzą o środku nocy i zajmują się kablem Smile


RE: Dziwny obraz z kabla RGB Scart - Makaveli - 18-04-2016

Gdzie ty widziałeś tryb serwisowy i skaler w nieprzerobionym PS2?


RE: Dziwny obraz z kabla RGB Scart - arctos - 19-04-2016

(18-04-2016, 17:49)Makaveli napisał(a): Gdzie ty widziałeś tryb serwisowy i skaler w nieprzerobionym PS2?

Dołączam się do pytania.



P.S.
Chyba czas zrobić jakiś dział na temat mitów i legend xD skaler i tryb serwisowy na czystej ... tego jeszcze nie podawali xD


RE: Dziwny obraz z kabla RGB Scart - mattek - 19-04-2016

@siemieniaka
Twoja wypowiedź brzmiała w taki sposób, jakbyś te forum traktował jako gorsze, ponieważ udzielono Ci tutaj nietrafnego rozwiązania.

Chodzi oczywiście o menu serwisowe telewizora - każdy takie ma. Autor rozciągnął sobie obraz za pomocą odpowiednich ustawień, co moim zdaniem jest rozwiązaniem połowicznym.