PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Problem po wymianie lasera - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: Problem po wymianie lasera (/thread-problem-po-wymianie-lasera)

Strony: 1 2 3 4


RE: Problem po wymianie lasera - norton9988 - 31-07-2015

Jeśli radzisz sobie dobrze radzisz z lutowaniem proponowałbym przylutować taśmę ide i podłączyć dysk, twój model się nadaje. Czasy ładowania błyskawiczne, i nie trzeba bawić się żonglowaniem płyt.


RE: Problem po wymianie lasera - Riordianin - 31-07-2015

Faktycznie masz taką możliwość, polecam ten temat, na pewno z jego pomocą (jeśli umiesz lutować) będziesz mógł cieszyć się HDD w slimce. Jako, że w twojej slimce 70003 nie ma napędu (zdemontuj całkowicie, łącznie z taśmami) zmieścisz tam dysk. Wiem, że planujesz zakup nowej slimki (samej) ale starą sprzedałbyś za grosze, więc może warto spróbować? Smile


RE: Problem po wymianie lasera - Dav - 31-07-2015

Wiecie co to jest dobry pomysł Smile Mam już na oku nowego slima przełożę tam napęd który kupiłem (bo szkoda, żeby się zmarnował) Lutowanie w moim przypadku nie stanowi problemu i chętnie spróbuje bo szkoda mi sprzedawać. A jeśli chodzi o dyski to w gre wchodzą tylko stare ide? czy można podpiąć sata i zastosować przejściówkę? Pytam bo chyba nie znajdę dysku Ide 2.5cala

Edit

A jednak znajdę i to nawet tanio Big Grin


RE: Problem po wymianie lasera - Riordianin - 31-07-2015

Tak jak mówisz. Możesz podłączyć zarówno stary dysk IDE, jak i dysk sata (2,5', 3,5') przy pomocy przejściówki. Tutaj uwaga - nie wszystkie przejściówki działają z konsolą, ale od czego jest prawo do zwrotu? Zawsze można spróbować z kolejnym jakby coś nie załączyło Smile


RE: Problem po wymianie lasera - norton9988 - 31-07-2015

Dysk ide powienien być 3,5 cala. Nawet jeśli nie masz to na pewno ktoś ze znajomych powinien mieć, lub możesz kupić za pare groszy na allegro


RE: Problem po wymianie lasera - Dav - 31-07-2015

3.5 cala to mam bo w piwnicy jeszcze stary komp stoi z dyskiem 80gb i taśmami Smile (a chciałem wyrzucić) A czemu nie zaleca się 2.5cala? To nawet lepsze rozwiązanie bo ma mniejsze zapotrzebowanie na prąd.


RE: Problem po wymianie lasera - norton9988 - 31-07-2015

Dysk ide musi być 3,5 cala, bo 2,5 cala nie będzie pasował do taśmy ide. Chyba, że kupisz przejściówke na sata to wtedy podłączysz 3,5 lub 2,5 cala, ale tylko dysk sata. Tak czy owak i tak będziesz musiał doprowadzić zasilanie do dysku. Ja proponowałbym zasilacz z komputera. Najprostsza opcja.


RE: Problem po wymianie lasera - Riordianin - 31-07-2015

Zasilanie tak jak dragon możesz zrobić tak:
odprowadzić 5v z USB konsoli do dysku, a 12v doprowadzić z osobnego zasilacza (stary zasilacz od laptopa jak ja to robię, wystarczy uciąć końcówkę i kabelki podłączyć w odpowiednie miejsca).
Dysk 2,5' to dobre rozwiązanie, ale po usunięciu napędu z konsoli w jej miejsce zmieścisz tak czy siak dysk 3,5' więc po co inwestować? Smile


RE: Problem po wymianie lasera - Dav - 31-07-2015

A to chyba, że mi tam dysk 3.5 wlezie to spoko Tongue Dobra panowie jutro jade po slima z olx zobacze co tam zastana na miejscu (jak są chetni zdam pełną relacje z procesu czyszczenia konsoli bo ponoć z plombami jeszcze więc pewnie niezły syf) a potem zabiorę sie za lutowanie ide bo i tak nie mam nic do stracenia w zasadzie Big Grin


RE: Problem po wymianie lasera - Makaveli - 01-08-2015

Jeżeli ma plomby i jest sprawna to ja bym takiej konsoli nie rozbierał. Coraz trudniej jest dostać konsolę, która nigdy nie widziała kopii zapasowych.

Na trupa do robienia IDE to sobie kup na allegro z lombardu coś za trzydzieści złotych a i tak będzie działać.