PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
"Nie działający" kabel component - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Sprawy techniczne (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-sprawy-techniczne)
+--- Dział: Sprzęt (https://playstationforum.pl/forum-sprzet)
+--- Wątek: "Nie działający" kabel component (/thread-nie-dzialajacy-kabel-component)

Strony: 1 2


"Nie działający" kabel component - ch3mn3y - 09-07-2015

Mam dziwny problem.
Ostatnio zakupiłem pierwszą (jak zaraz wyjdzie drugą) konsolę PS2.

Wcześniej zakupiłem inną, ale okazało się, że zamiast obiecanej 70004 dostałem 90004 w wersji nieprzerabialnej, więc oddałem.
Obecnie mam już dobrą 77004 więc jest OK.

Tyle słowem wstępu. A przechodząc do problemu:

Mam Ci ja jakiś kabel Component, NoName, bo ta sama osoba/firma sprzedawała co podstawkę (dla ustawienia w pionie, bo miejsca mało), tanio, więc dorzuciłem do wspólnej przesyłki. Kabel doszedł w czasie 90004, więc od razu go na niej sprawdziłem (jak była to skorzystałem) i działał OK (na 32" TV był na prawdę świetny obraz, aż się zdziwiłem), nawet pograłem w MoH: Wojna w Europie.
Konsolę oddałem, dzisiaj doszła 77004 i podłączam, a tu... nie działa. "Brak sygnału".
Dziwne, żeby nie używany kabel siadł po tygodniu.
Z konsolą dostałem kabel Composite i ten obraz przesyła, więc to nie konsola.

Miał ktoś może styczność z czymś takim? Dlaczego jedna konsola działała na tym kablu, a druga nie? TV ten sam.


RE: "Nie działający" kabel component - mattek - 10-07-2015

Włącz konsolę na kablu composite, wejdź w ustawienia, zmień sygnał na YCbCr. Teraz podepnij i zobacz czy jest obraz Wink


RE: "Nie działający" kabel component - Szymon - 10-07-2015

[Obrazek: DSC05156.JPG]

Z RGB zmieniasz na tą pokrzaczoną nazwę jak mówił mattek ;D
I nie przejmuj się jeśli obraz zrobi się na chwilę zielony.


RE: "Nie działający" kabel component - mattek - 10-07-2015

No ale po co piszesz drugi raz to samo? Myślę, że kolega nie jest głupi i poradziłby sobie bez zdjęcia.
Z resztą, obraz nie zrobi się zielony, bo właśnie sygnał Y Cb/Pb Cr/Pr jest domyślnie od composite. Jeżeli przełączałby posiadając kabel RGB to wtedy.


RE: "Nie działający" kabel component - Szymon - 10-07-2015

mattek napisał(a):Myślę, że kolega nie jest głupi i poradziłby sobie bez zdjęcia.
Tego nie powiedziałem, ale niektórzy nie potrafią na forum sprawdzić model swojego PS2 także wiesz, tak na wszelki dodałem zdjęcie

mattek napisał(a):Z resztą, obraz nie zrobi się zielony, bo właśnie sygnał Y Cb/Pb Cr/Pr jest domyślnie od composite.
Na niektórych starych telewizorach robi się zielony, po przełączeniu na RGB wraca do normy.

ch3mn3y napisał(a):aż tak mnie nie kojarzycie
Jak nie kojarzyc osoby z moich stron? Big Grin


RE: "Nie działający" kabel component - ch3mn3y - 10-07-2015

Działa Big Grin
Nie było zielonego obrazu. TV to dokładnie monitor z TV Philipsa. Ważne, że jest OK. Już się bałem, że kabel się rozdupcył.

A dojść doszedłem, ale sam rozumiem jak ważne są zdjęcia, bo (z góry przepraszam wszystkich, którzy za bardzo to do siebie przyjmą) ludzie to debile, w różnym stopniu, ale zawsze, no i niektórzy potrzebują, aby praktycznie za nich zrobić wszystko, a ja nowy jestem, aż tak mnie nie kojarzycie, więc nie wiecie jak sobie ze mną radzić Tongue

Jeśli chodzi o PS2 (i w ogóle PS (bez P), bo jak na razie to ja za Xboxem lub PC byłem) to ja niewiele wiem, niestety. Ale nauczę się Big Grin


RE: "Nie działający" kabel component - arctos - 11-07-2015

Szymon napisał(a):Na niektórych starych telewizorach robi się zielony, po przełączeniu na RGB wraca do normy.

Szymon wiesz że dzwoni tylko nie wiesz w którym kościele.

Owszem robi się zielony, ale nie przy kablu component tylko przy kablu RGB na ustawieniu Y Cb/Pb Cr/Pr.


RE: "Nie działający" kabel component - Szymon - 11-07-2015

arctos napisał(a):Owszem robi się zielony, ale nie przy kablu component tylko przy kablu RGB na ustawieniu Y Cb/Pb Cr/Pr.

Zapomniałeś wspomnieć o kablu Composite, przy którym problem również występuje.


RE: "Nie działający" kabel component - arctos - 11-07-2015

Nie wspomniałem, bo przy composite nie miałem nigdy czegoś takiego tylko przy RGB (tak przynajmniej było przy 70004, a przy 77004 jeszcze nie sprawdzałem) xD Ale moim zdaniem różnicy nie ma.


RE: "Nie działający" kabel component - Szymon - 12-07-2015

arctos napisał(a):Ale moim zdaniem różnicy nie ma.
Twoim zdaniem? Rzeczywiście warto wiedzieć.

arctos napisał(a):przy composite nie miałem nigdy czegoś takiego tylko przy RGB
Bo pewnie miałeś dobrze ustawione, to jak mogłeś wtedy zobaczyć zielony ekran.