PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Sony wypuściło nowy model PS4 - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 4 (PS4) (https://playstationforum.pl/forum-playstation-4-ps4)
+--- Dział: Newsy (https://playstationforum.pl/forum-newsy--262)
+--- Wątek: Sony wypuściło nowy model PS4 (/thread-sony-wypu%C5%9Bcilo-nowy-model-ps4)

Strony: 1 2


Sony wypuściło nowy model PS4 - Szymon - 02-07-2015

Właśnie do japońskich półek sklepowych trafiły egzemplarze konsol Sony PlayStation 4 oznaczone modelem CUH-1200. W sieci już pojawiły się pierwsze zdjęcia urządzenia i filmy z rozpakowywaniem (tzw. unboxingi).

[Obrazek: playstation-4-2.jpg]

Różnice są kosmetyczne, ale gigant z Tokio uznał że zmniejszy zużycie energii konsoli z 250W do 230W. Przyciski Power i Eject są teraz mechaniczne. Urządzenie jest lżejsze o 10% a zamiast lśniącej połowy obudowy całość jest matowa jak na powyższym zdjęciu.

[Obrazek: 56669d1435703583-ciasbxtuwaaahwj.jpg]

Liczba śrub z tyłu konsoli z czterech została zredukowana do dwóch, a także zostały zamienione miejscami gniazda.

[Obrazek: 56670d1435703660-ciateosvaaaws8d.jpg]

Postęp technologiczny możemy również dojrzeć po zdjęciu osłonki dysku twardego (która jest kompatybilna z poprzednim modelem, mimo innego wyglądu). Płyta główna została przebudowana, co wyjaśnia jej mniejszy rozmiar, pobór mocy, czy też wcześniej wspomniane pomieszane gniazdka.

[Obrazek: 56671d1435703748-ciheqisuyaq-mnt.png]

Tak wygląda wykres poboru energii elektrycznej w stanie spoczynku porównujący każdy z modeli PS4. Nic specjalnego.
Ludzie na wielu forum piszą, że CUH-1200 jest znacznie cichsze od poprzedniczek a zarazem wiatraki wchodzą w dużo wyższe obroty niż było to wcześniej.


RE: Sony wypuściło nowy model PS4 - Gedlanek - 03-07-2015

czyli który najlepiej kupić model, ? ten najnowszy ?


RE: Sony wypuściło nowy model PS4 - Makaveli - 03-07-2015

Różnice są tak niewielkie, że nie ma to znaczenia. W tym momencie kierowałbym się względami estetycznymi - czy chcę całą konsolę w chropowatym macie, czy chcę wersję z czarnym, lakierowanym panelem.


RE: Sony wypuściło nowy model PS4 - Szymon - 03-07-2015

Jeżeli w PS4 mają występować jakieś awarie związane z przegrzewaniem, to CUH-1200 byłby bezpieczniejszym wyborem Wink

Gedlanek napisał(a):czyli który najlepiej kupić model, ? ten najnowszy ?

Jak chcesz najnowszy to jedź do Japonii, bo jak na razie to tylko tam się pojawił.


RE: Sony wypuściło nowy model PS4 - denis118 - 03-07-2015

Czy wiadomo jak to ma w przyszłości cenowo wyglądać?


RE: Sony wypuściło nowy model PS4 - Szymon - 03-07-2015

Podejrzewam, że tak samo. Lub taniej. Jeśli popatrzymy na PS3 FAT to jak wychodziły kolejne modele to cena nie ulegała jakoś specjalnie zmianie.


RE: Sony wypuściło nowy model PS4 - Makaveli - 03-07-2015

O ile zmniejszono koszty produkcji podzespołów, to stanieje. Jak nie uległo to zmianie - to cena będzie taka sama.

Poluj na promocje - ja kupiłem w Media Markt wraz z Wiedźminem i Minecraftem, którego dodatkowo sprzedałem. Konsola wyniosła mnie 1340 złotych. Taniej nie dało się dostać nowego egzemplarza.


RE: Sony wypuściło nowy model PS4 - RafalKa - 03-07-2015

1340 + dwie gry?
Jak szukałem parę tygodni temu to ciężko było dostać golca za taką cenę.


RE: Sony wypuściło nowy model PS4 - Makaveli - 03-07-2015

(03-07-2015, 15:21)RafalKa napisał(a): 1340 + dwie gry?
Jak szukałem parę tygodni temu to ciężko było dostać golca za taką cenę.

Golec tyle mnie wyniósł.

W zestawie zapłaciłem 1599, ale sam Wiedźmin to było 239 złotych.


RE: Sony wypuściło nowy model PS4 - RafalKa - 03-07-2015

Z wieśkiem też patrzyłem - troszkę mnie wystraszyłeś takim zestawem, tzn. pomyślałem że słabo szukałem za taką cenę.
Z drugiej strony nie mam nic przeciwko aby po tyle pakiety z konsolą chodziły.
Sent from my phone.