PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Yerba Mate - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Inne (https://playstationforum.pl/forum-inne)
+--- Wątek: Yerba Mate (/thread-yerba-mate)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Yerba Mate - MyriuR - 28-10-2015

Co do poyerbanych ostatnio lecą w kulki, jak nie wysyłają towaru po tygodniu to znowu (w przypadku yerbomosu) używany :/ chyba więcej nie kupię od nich nich


RE: Yerba Mate - Mr.Q - 28-10-2015

Serio? O.o Nie przejechałem się jeszcze na nich, ale wezmę pod uwagę. Monopolu nie mają.


RE: Yerba Mate - MyriuR - 28-10-2015

Ja też nie do ostatnich dwóch zakupów , skuchy pod rząd mieli


RE: Yerba Mate - Mr.Q - 09-11-2015

No to się przejechałem, bo paczka kurierem przyjechała dopiero dziś...

Trochę nowości do testowania.
[Obrazek: DSC9783.jpg]


RE: Yerba Mate - MyriuR - 09-11-2015

CBSe energia najbardziej Ci leży?? Smile


RE: Yerba Mate - Mr.Q - 09-11-2015

To dla mamy i dziewczyny Wink Reszta moja Big Grin


RE: Yerba Mate - MyriuR - 09-11-2015

Heh no to na zdrowie Big Grin


Yerba Mate - MyriuR - 02-03-2016

Oddałem siostrze swoje ceramiczne materko i bombille też Big Grin Zasmakowała w Green z Guaraną, nic tak na mnie nie działało pobudzająco do tej pory Big Grin. Pije CBSe z Miodkiem, całkiem miła odmiana Wink Nową bombilla lepszą się być wydaje bo nie zatyka się tak jak poprzednia ).

[Obrazek: aa7c0d01361b4c472b88e9b1b306e036.jpg]

[Obrazek: dcec0cb7cc262e3d720f406091a4af4b.jpg]


RE: Yerba Mate - mattek - 11-05-2016

Jakiś czas temu słyszałem o Yerbie, jednak później temat mi wyleciał z głowy. Dopiero będąc ostatnio u kumpla, spróbowałem na własnej skórze tego napoju i cóż, na następny dzień już byłem w posiadaniu swojego zestawu. Za jego poleceniem udałem się do herbaciarni Five o'clock, jednak zanim to uczyniłem, poczytałem trochę na ten temat. Zdecydowałem się wybrać ceramiczne naczynie czyli Matero, ponieważ z Tykwą jednak jest więcej problemu (pleśń, pielęgnacja), a dla początkującego osobnika nie będzie różnicy w smaku. Do tego dobrałem nierdzewną Bombille w klasycznym kształcie łyżeczki, z możliwością odkręcenia sitka na dole w celu wyczyszczenia go oraz samej rurki za pomocą dołączonej do zestawu szczoteczki. Podobno na początek lepiej wziąć coś smakowego i nie inaczej doradziła mi pani w sklepie - wybrałem 3 torebki po 100g jako "starter pack": Mate Maramba czyli mango, papaja i oset, Papaja z imbirem oraz Trawa cytrynowa z imbirem. Piję właśnie 3 raz i chyba będzie to część codziennego życia - naprawdę, lubię pić ogólnie herbaty, a cała procedura przygotowywania Yerby, potem leniwe sączenie i smak są wspaniałe. Zobaczymy czy coś odczuję na dłuższą metę, bo te kilka dni to za wcześnie na mówienie o jakichkolwiek picia skutkach, aczkolwiek być może odczuwam mniejsze zmęczenie w ciągu dnia?

Czy Wy również sypiecie 1/2 naczynia? Do mojego Matero o pojemności 350ml daję póki co 4 łyżeczki i jak na razie wystarcza na 5-6 zalań.


RE: Yerba Mate - MyriuR - 11-05-2016

Ja dobijałem ceramiczne maksymalnie, tak żeby usypała się górka na jednej ściance, do tego zalewam wodą, która jest ok kiedy nie parzy w palec po zagotowaniu bo wrzątkiem nie można Smile Kwestia pobudzenia zależy od rodzaju yerby, jest tego tyle że Masakra Big Grin lubię od czasu do czasu smakowe ale głównie pijam te z mocnym aromatem i czasami z miodem Smile