PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Yerba Mate - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Inne (https://playstationforum.pl/forum-inne)
+--- Wątek: Yerba Mate (/thread-yerba-mate)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Yerba Mate - Mr.Q - 22-06-2015

W stacjonarnych sklepach przebitka o kilkaset procent. Bombilla z Allegro za 7zł w sklepie kosztuje 35.
Tykwę trzeba dostosować do dłoni, a na odległość nie jest to możliwe. Dlatego odpowiada mi porcelana Wink
Podobno kilogram YM kosztuje w portugalii grosze Wink Zapiszę sobie tą Kraus. Jaka jest w smaku?


RE: Yerba Mate - MyriuR - 22-06-2015

Delikatna i bez dymnego posmaku bo suszona w inny sposób Smile Sam biorę Yerbe z patyczkami bo mocniejsza ponoć od tej z samych liści Smile Ja Porcelanę wziąłem w zestawie z bombilla i 0,5kg yerby za 35 zł w stacjonarnym sklepie bo była wyprzedaż. Tykwe też mogłem i się zastanawiam bo ponoć wyjątkowy smak Smile


RE: Yerba Mate - VortaL - 23-06-2015

Ostatnio gdy czytałem ten wątek, poszedłem do Żabki a tam Level Up o tym smaku ;lol; Samej herbatki chętnie bym spróbował.


RE: Yerba Mate - MyriuR - 23-06-2015

(23-06-2015, 07:10)VortaL napisał(a): Ostatnio gdy czytałem ten wątek, poszedłem do Żabki a tam Level Up o tym smaku ;lol; Samej herbatki chętnie bym spróbował.
Jest tego trochę, jakaś zwykła herbata też z domieszką Yerba mate ale ogólnie to nie to samo. Można kupić właśnie w postaci herbaty ale trzeba by było ze 6 zaparzyć żeby poczuć cokolwiek co pobudzeniem mozna nazwać Big Grin


RE: Yerba Mate - Mr.Q - 23-06-2015

Smak z pewnością też nie ten sam Wink A tutaj? Pajarito prosto w Paragwaju <3
Dzisiaj piłem Cruz de Malta Boldo y Menta. Bardzo fajny, miętowy zapaszek i posmaczek. Generalnie to w weekend na weselu nie piłem przez dwa dni i od wczoraj jak się przyssałem do tykwy tak jej z rąk nie wypuszczam Smile


RE: Yerba Mate - MyriuR - 23-06-2015

No ponoć nie dobrze mieszać z alkoholem Smile Heh, ostatnio z sokiem pomarańczowym sobie chlipalem Smile

No smak w takiej herbatce jak piłem żeby sprawdzić to cytryna zabiła a raczej coś co przypominało płyn do naczyń Big Grin

Dzisiaj dostałem swój zakup [Obrazek: d9866b4c0e4f47505fec1df4011c8ad8.jpg]


RE: Yerba Mate - Mr.Q - 27-06-2015

Co to? I skąd ten polski akcent?

Ja dzisiaj piłem Amana Elaborada. Dla mnie zbyt ziołowy smak. Wolę Pajarito.


RE: Yerba Mate - MyriuR - 27-06-2015

Naklejka od Polaka po prostu żeby było wiadomo , a czystek to takie zioło któremu przypisują właściwości zdrowotne. W sumie yerba mi pomogła w ten sam dzień na ból głowy chociaż się nie spodziewałem wcale Big Grin


RE: Yerba Mate - Mr.Q - 27-06-2015

A skąd pochodzi ta paczka ogólnie?
Yerba uzdrowieniem narodu Big Grin Aż idę nabić drugą dzisiaj Tongue


[Obrazek: yerba_mate_nobleza_gaucha_by_gratteloup-d720wqt.jpg]


RE: Yerba Mate - MyriuR - 27-06-2015

Widzę tykwe masz czy zdjęcie z sieci?? Big Grin

Mate Green La Alma Pura: 90% yerba mate green + 10% dodatków (ziele czystka, zielony owies, kwiat pomarańczy, płatki bławatka, aromat kaktusowy).

Yerba Mate Green to odmiana yerba mate pochodząca z ocienionych plantacji połozonych na wzniesieniach brazylijskiego stanu Rio Grande de Sul. Ogólnie bardzo mało pyłu w niej (całkiem nie da rady wyeliminować Smile )
Rzekłem Tongue

[Obrazek: 0d2c5e72fc15eacb79db7cebb021b231.jpg]

A to w ramach ciekawostki :

[Obrazek: 178a27f693a8d3baa6217d9343a8a829.jpg]