PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
Yerba Mate - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: HydePark (https://playstationforum.pl/forum-hydepark)
+--- Dział: Inne (https://playstationforum.pl/forum-inne)
+--- Wątek: Yerba Mate (/thread-yerba-mate)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Yerba Mate - Mr.Q - 11-06-2015

Czy są na forum jacyś mateiści? Pamiętam że Draco pijał Yerbę, ale już tutaj nie zagląda.
Ja zacząłem pić chyba tydzień temu i dziś wypiłem ostatnie nabicie z mojej półkilogramowej paczki. Kurier wiozący mi 5kg suszu i tykwę jest już na szczęście w drodze.
Odkąd zacząłem pić Yerbę nie tknąłem kawy i nie mam na nią ochoty. Mate zasmakowała mi od pierwszego łyku, nie musiałem się do niej przełamywać jak większość. Zazwyczaj nabijam raz dziennie i dolewam 6-7 razy, ale zdarza mi się pić dwa nabicia czyli koło 12-14 zalań dziennie.
Yerba mnie oczarowała, bardzo mi smakuje, dobrze się po niej czuję, pobudza mnie ale nie zakłóca snu. Cały rytuał jej picia również ma swój klimat i może się podobać.

Ktoś jeszcze zasmakował w tym cudzie natury?



==============================
==============================
==============================
==============================

Co to jest Yerba Mate?
Yerba Mate to napar otrzymany z Ostrokrzewu Paragwajskiego. Od wieków jest ceniona szczególnie w Paragwaju, Argentynie, Urugwaju i Brazylii. Indianie z plemienia Guarani wierzyli w jej uzdrawiającą moc i spożywali napój codziennie wieczorem, przy wspólnym ognisku, podając sobie po kolei naczynie z Mate.

Jak pić Yerba Mate?
Naczynie zwane tykwą, napełniamy suszem do 1/2 bądź ¾ objętości. Obracamy zakrywając otwór ręką i mieszamy tak, aby najgrubsze kawałki suszu pozostały na górze. Do tykwy wkładamy bombille (rurka zakończona sitkiem) i zalewamy naczynie wodą o temperaturze 75’C, nigdy wrzątkiem. Nie mieszamy, czekamy aż napar się zaparzy. To samo nabicie możemy zalewać nawet 7 razy.

Jak wpływa na nas Yerba Mate?
- Dobrze pobudza, nie podrażniając przy tym żołądka. Nie jest to chwilowe i gwałtowne pobudzenie jak w przypadku kawy.
- Likwiduje uczucie zmęczenia.
- Oczyszcza organizm.
- Zwiększa wydajność pracy umysłowej, wspomaga koncentrację.
- Reguluje ciśnienie.
- Poprawia samopoczucie.
- Poprawia jędrność skóry, dobrze wpływa na włosy i paznokcie.
- Poprawia przemianę materii.
- Zawiera duże ilości magnezu, nie wypłukuje go tak jak kawa.
- Pozytywnie wpływa na układ nerwowy.
- Poprawia krążenie.
- Ponoć poprawia zapach z jamy ustnej poprzez zapobieganie rozwoju bakterii.
- Usprawnia pracę jelit.
- Hamuje uczucie głodu
- Hamuje również głód nikotynowy.
- Łagodzi objawy PMS u kobiet.


Wady? Nie można łączyć jej z alkoholem i papierosami. Napar nie jest też przeznaczony dla kobiet w ciąży.

Zakochałem się w Yerba Mate. Nie mam najmniejszej ochoty na kawę, za to Yerbę piję praktycznie przez cały dzień. Polecam spróbować.

Dzisiaj odebrałem od kuriera mój zestaw do Mate Smile
[Obrazek: 76733253298125108670.jpg]

[Obrazek: 77301637405188076527.jpg]


Moja luba pierwszy raz widząc jak przygotowuję napar powiedziała, że brakuje tylko krokodyla wyskakującego z tego bagna. Parzyłem bowiem napar w przezroczystej szklance i faktycznie, z boku ta zielona breja wygląda nieciekawie. Po kilku łykach stwierdziła jednak, że mam dla niej domówić na Allegro Yerbę oraz bombille.


RE: Yerba Mate - Kratos - 11-06-2015

Nie widzę ceny.


RE: Yerba Mate - Mr.Q - 11-06-2015

Koło 20zł za kilogram, tykwa 15-100zł, bombilla 7-100zł. Za powyższe zakupy zapłaciłem 100zł.

Zresztą - zdrowie jest bezcenne xd


RE: Yerba Mate - Simion - 11-06-2015

Zraziłem się trochę do tego, ponieważ pewien niezrównoważony psychicznie jegomość popijał to w swoim programie. Może kiedyś przy okazji spróbuję w jakiejś restauracji Wink .


RE: Yerba Mate - Mr.Q - 11-06-2015

Czytałem jego książkę. No pod sufitem trochę ma, ale co do Yerby ma rację.


RE: Yerba Mate - JaDCorbeN - 12-06-2015

U mnie dawno już taki zestawik stoi i jest używany. Jednak sporadycznie, co dobre dla indian niekoniecznie musi być dobre dla nas. Big Grin
A że smakuje no cóż to dobrze, czy działa - hmm ciekawe kto to potwierdza - mam nadzieję, że nie amerykańscy naukowcy Smile


RE: Yerba Mate - Mr.Q - 12-06-2015

Wystarczy przeczytać zawartość Wink Zobacz ile Yerba ma witamin i mikro/makroelementów.


RE: Yerba Mate - Simion - 12-06-2015

I tak nic nie dorówna własnoręcznie zrobionemu late Smile . Tak samo dobre na zimno i na ciepło.

[Obrazek: 10522476_1105523969464409_23935339708678...e=55F15A18]


RE: Yerba Mate - Kraszu - 12-06-2015

Ciekawy temat. Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Jestem miłośnikiem wszelkiej maści herbat. Lubię testować różne wynalazki do picia. Regularnie wieczorem staram się wypijać pół litra gorącej mięty, albo zielonej herbaty. Ewentualnie jakiejś herbaty smakowej - obowiązkowo bez cukru. Jakoś tak lżej człowiekowi na żołądku i czuję się oczyszczony. Myślę, że ta Yerba to coś dla mnie.


RE: Yerba Mate - JaDCorbeN - 12-06-2015

Mr.Q napisał(a):Wystarczy przeczytać zawartość
Napisać to można sobie dużo rzeczy, a czy one są prawdą? Smile Popatrz sobie np na niektóre "gazety" Big Grin