PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum
recenzja- Beverly Hills Cop - Wersja do druku

+- PlayStation Forum - PS5, PS4, PS3, PS2, PSone, PSP, PS Vita Forum (https://playstationforum.pl)
+-- Dział: PlayStation 2 (PS2) - Gry (https://playstationforum.pl/forum-playstation-2-ps2-gry)
+--- Dział: Recenzje gier PS2 (https://playstationforum.pl/forum-recenzje-gier-ps2)
+--- Wątek: recenzja- Beverly Hills Cop (/thread-recenzja-beverly-hills-cop)



recenzja- Beverly Hills Cop - miauryc - 06-06-2015

Studio Blast tworzyło (naszczęście upadło) gry tylko na PlayStation 2, jednak nigdy nie uznano żadnego z ich tworów jako tytuł ekskluzywny, najprawdopodobniej ze względu na jakość produktów. Nie inaczej było z dzisiejszym tytułem, który mógł być fajną gra i taki 13 latek jak ja mógłby po ciężkim dniu w szkole zrelaksować się przed telewizorem wcielając się w rolę gliniarza z Beverly Hills. Niestety zamiast relaksu gra dostarcza nerwicę, a jeszcze bardziej smutek, gdy pomyślę, że moje kieszonkowe zostało zmarnowane na taki chłam, skoro mogłem kupić, np. pierwsza część BURNOUT-a. Na okładce zamiast Axela znajduje się pusty samochód [Obrazek: 51X%2BkSSduNL.jpg]
Nie wiem kto wpadł na taki pomysł, ale po Blast można było spodziewać się nawet zdjęcia napoju na okładce. Z tyłu pudełka znajduje się info, że w "grze" jest 6 długich misji oraz 6 różnych broni.
[Obrazek: 6679_1.jpg]
Niestety misje są trudne, głupie i bez checkpointów , więc informacja o nieudanej misji będzie wyświetlała się wieleeeee razy. Graficznie gra wygląda bardzo słabo, a animacje są jeszcze gorsze.
[Obrazek: hqdefault.jpg]
Oponenci, jak i kompani są głupsi od kawałka dechy ze sklejki, a mimo to gra jest trudna.
[Obrazek: 6622_2007-04-16screen6_large.jpg]
[Obrazek: gfs_105530_2_2.jpg]
[Obrazek: gfs_105530_2_3.jpg]
Podsumowując: Recenzja krótka, bo i gra krótka, ginie się często i gęsto, grafika wygląda jak by ktoś narobił na ekran, tekstury są bardzo marne, a grywalność nie istnieje. 1.5/10


RE: recenzja- Beverly Hills Cop - Makaveli - 06-06-2015

Recenzja krótka, bo musisz podszkolić się w pisarstwie. To nie jest nawet recenzja. Nie chodzi o ilość, chodzi o jakość. Nie problem natłuc dwadzieścia recenzji, problemem jest zrobić recenzję, która jest poczytna i - co najważniejsze - rzetelna.

Poczytaj recenzje innych użytkowników - Yohokaru, PaultheGreat, Sandinisty, moje. Zobacz na przykład objętość mojej recenzji Shenmue, albo recenzji Batmana: Arkham Asylum autorstwa naszego Paula. Zobacz, o co chodzi w tym rzemiośle. Przemyśl, co chcesz napisać i jak chcesz to napisać. Zastanów się nad plusami i minusami produkcji, rozwiń każdego z nich i przede wszystkim popieraj każdy z nich solidnym, subiektywnym argumentem. Takie recenzje są prawdziwe i warto jest zmarnować pięć minut swojego życia na ich lekturę.

Zapytacie pewnie - po co to piszę? Otóż widzę w chłopaku spory potencjał - jeżeli faktycznie ma 13 lat, to poziom jego ortografii i interpunkcji deklasuje większość łepali z gimnazjów, a nawet liceów i techników. W tych, co prawda krótkich tekstach trudno dopatrzeć się jakichś błędów natury ortograficznej. Językowo jest słabo, ale w tym wieku masz do tego pełne prawo. Wiele godzin spędzisz jeszcze na lekcjach języka polskiego, szlifując ten element.

Co do braku Axela F. na okładce - nie ma go, bo zapewne Eddie Murphy i wytwórnia filmowa (Paramount? Columbia? MGM? nie pamiętam, kto wydał ten film) zażyczyli sobie za prawa więcej niż ta firma miała budżetu na cały tytuł.

Podsumowując - pisz, pisz i jeszcze raz pisz. Z każdym pisanym tekstem będzie lepiej.

Zapoznaj się też z tym artykułem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Recenzja


RE: recenzja- Beverly Hills Cop - miauryc - 06-06-2015

Dzięki za rady. Następnym razem spróbuję zrecenzować jakąś grę, która opiera się o dobrze znaną mi tematykę, czyli destruction derby, a konkretnie grę Driven To Destruction. Niestety na razie nie mogę tego zrobić gdyż grałem na emulatorze pół godziny powstrzymując się od dłuższego siedzenia przed kompem, żeby nie psuć sobie zabawy z oryginałem, który jest już w drodze do mnieSmile Zamierzam się postarać i zrobić recenzję, która będzie do przyjęcia, gdyż nigdzie na całym forum nie znalazłem wątku o tej grze.


RE: recenzja- Beverly Hills Cop - Mr.Q - 07-06-2015

O matko. Grę w wolnej chwili na pewno sprawdzę bo mnie to i crapy nawet ciekawią, lubię poznawać bibliotekę PS2, między innymi dlatego ograłem kiedyś Bad Boys. Recenzja natomiast... Makaveli powiedział o niej w zasadzie wszystko...


RE: recenzja- Beverly Hills Cop - Sandinista - 26-08-2016

Teraz mi się przypomniało, że NRGeek jebnął odcinek o tym w swoich crapachSmile